1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 568 mülki idare amirinin görev yeri değişti Tam liste

568 mülki idare amirinin görev yeri değişti Tam liste

2013 Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile bazı bakanlıklara ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile 14 kaymakam ve 8 vali yardımcısı değişik görevlere getirildi. 43 vali yardımcısı kaymakamlağa atandı.

A+A-

Söz konusu müşterek kararnameyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 568 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Bunlardan 65 kaymakam adayı eğitimlerini tamamlayarak kaymakamlık görevine başladı.

Bakanlık merkezinde görevli 24 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken, 14 kaymakam ve 8 vali yardımcısı Bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi.

Merkezde görev yapan 2 mülki idare amiri kaymakamlığa, 4 mülki idare amiri vali yardımcılığına, 43 vali yardımcısı kaymakamlığa, 1 vali yardımcısı il hukuk işleri müdürlüğüne atanırken, 83 vali yardımcısı yer değiştirdi.

Atamalarda, 263 kaymakam naklen yer değiştirirken, 62 kaymakam vali yardımcılığına, 6 kaymakam il hukuk işleri müdürlüğüne; 2 il hukuk işleri müdürü naklen yer değiştirirken, başka göreve atanmak üzere 4 mülki idare amiri de görevlerinden alındı.

Gümüşhane'ye kadın vali yardımcısı

Kamu İhale Kurumunda Başkanlık Müşaviri olarak görev yapan 2 eski mülki idare amiri de hukuk müşavirliğine getirildi. İlbeyli Kaymakamı Meral Uçar, Gümüşhane'ye vali yardımcısı olarak atandı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı Askeri Yargıtay üyeliklerine İlker Uçdu, Mehmet Şimşek ve Arif Fikret Özev getirildi.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı İsmail Ustaoğlu, İller İdaresi Genel Müdürlüğüne İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Ali Fidan, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Doğanay, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına da Hukuk Müşaviri Birhan Uslu getirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Osman Çakır'ın, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcılığına Ümit Güner'in ataması yapılırken, bazı illerin de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürleri değişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığında Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcılığına Şinasi Demirbaş getirilirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında ise Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdür Yardımcılığı'na Mustafa Yılmaz atandı.

Prof. Dr. Ayşe Soysal'ın görev süresinin sona ermesi nedeniyle boşalan Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Erol seçildi.

Atama ile ilgili tüm listeyi görmek için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!