1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti'den Facebook'ta temizlik

AK Parti'den Facebook'ta temizlik

AK Parti, kurumsal kimliğini korumak amacıyla ve sosyal medya ortamındaki kargaşayı önlemek için, Facebook üzerindeki ''AK Parti'' ve ''Recep Tayyip Erdoğan'' adı altında açılan bir çok sayfayı kapattı.

A+A-

Partinin kurumsal sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"AK Parti olarak, kurumsal kimliğimizi koruma amacıyla, partili kardeşlerimizin talepleri doğrultusunda, Facebook mecrasında önemli bir adım atmış bulunuyoruz. Attığımız bu adımla, Facebook mecrasında 'AK Parti' veya 'Recep Tayyip Erdoğan' adına birbirinden farklı birçok sayfa olmasının yol açtığı kargaşaya son verebilmeyi; takipçilerimizi birleştirebilmeyi hedefliyoruz."

''ONLARA MİNNETTARIZ''

Facebook mecrasında partimize destek amacıyla gönüllü kardeşlerimiz tarafından açılmış çeşitli sayfaların, bugüne dek önemli bir işlev gördüğünü elbette inkar edemeyiz; gerçekleştirmiş oldukları halisane çalışmalardan dolayı onlara minnettarız. Takdir edersiniz ki, kurumsal kimliğimizin korunması sayesinde, partimizin saflarında yer almayan kullanıcılar tarafından bu mecranın suistimali de önlenmiş olacaktır.

İSİMLERİ SADECE RESMİ SAYFALAR KULLANABİLECEK

Bu yeni adım, 'AK Parti' veya 'Recep Tayyip Erdoğan' ibarelerini içeren adlandırmaların sadece partimizin denetimindeki resmi sayfalar için kullanılabileceği anlamına geliyor. Nitekim, geçmişte gönüllü kardeşlerimiz tarafından açılmış olan, adreslerinde 'AK Parti' veya 'Recep Tayyip Erdoğan' ibarelerini içeren Facebook sayfalarının kapanması tümüyle sözünü ettiğimiz teknik nedenlerden kaynaklanmıştır. Facebook mecrasında, AK Parti denetiminde olan kurumsal sayfalarımız, halihazırda şu üç adresten ibarettir:

https://www.facebook.com/LiderRecepTayyipErdogan
https://www.facebook.com/RecepTayyipErdogan
https://www.facebook.com/akparti

AK Parti'nin kurumsal kimliğini koruma amacıyla bu adımın atılmasını sağlama sürecinde çalışmaları, görüş ve önerileri ile bizlere katkıda bulunmuş tüm kardeşlerimize ve gönüldaşlarımıza bilvesile tekrar teşekkür ediyoruz."

Kaynak: İHA

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!