1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Alo polis okullar tatil mi?"

"Alo polis okullar tatil mi?"

Polishaber.net - Yoğun kar yağışı sebebiyle okulların tatil olduğu bazı il ve ilçelerde, vatandaşlar televizyon ve internet sitelerindeki haberlere rağmen, '155 Polis İmdat Hattı'nı arayarak okulların tatil olup olmadığını sordu.

A+A-

Polishaber.net - Türkiye geneli İl ve ilçelerde, günde binlerce ihbar telefonunu büyük bir hassasiyetle cevaplandıran, Haber Merkezi 155 Polis İmdat Operatörlerinin en büyük sıkıntılarından biri de yoğun kar yağışı olduğu dönemlerde, öğrenci ve velilerinden gelen 'okullar tatil mi?' yönündeki telefonlar oluyor. Valiliklerin internet sitelerinde yapılan yayınlar, internet haber kaynakları ve televizyonlarda verilen kar tatili bilgilerine rağmen, vatandaşlar telefona sarılarak '155 Polis imdat Hattı'nı aradı. Türkiye genelinde İl Merkezi ve ilçelerdeki Haber Merkezi görevlileri, binlerce vatandaşın, okulların tatil olup olmadığı yönündeki sorularını cevaplandırdı. www.polishaber.net

Muhaberenin yoğun olduğu dönemlerde dakikada onlarca telefona cevap vermek durumunda olan görevliler, bugün de kar yağışı sebebiyle vatandaşların 'okullar tatil mi?' yönündeki telefonlarına cevap verdi. Yoğunluk artınca, '155 Polis İmdat Hattı'nı arayan vatandaşlar, "155 Polis imdat buyurun, okullar tatil." veya "155 Polis imdat buyurun, okullar tatil değil." cevabı aldı. Yoğunluğa rağmen görevliler, gelen bütün telefonlara büyük bir hassasiyetle cevap verdi. Bunun yanı sıra, kar ve tipinin etkin olduğu bazı il ve ilçelerde, elektrik kesintileri ile ilgili olarak da yine 155 Polis İmdat Hattı'nı arayan çok sayıda vatandaş oldu. 155 İhbar Hattını arayan vatandaşlar, elektrik kesintisi ile ilgili olarak nereyi arayacağını bilmediklerini veya 186 Elektrik Arıza telefonlarının cevap vermediğini belirterek polisten yardım istemek zorunda kaldı. Okulların tatil olup olmadığı ile ilgili olarak 155 Polis İmdat Hattı'ndan bilgi almak isteyen vatandaşlar, sağlıklı bilgiye erişmek için, bulundukları ilde Valilik, ilçelerde ise Kaymakamlıklara ulaşabilecekleri gibi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Alo 147" hattından veya Valilik Kriz Merkezi "Alo 179" hattından da bilgi alabilirler.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!