1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Annelerini öldüren kız kardeşlerden ilginç itiraflar

Annelerini öldüren kız kardeşlerden ilginç itiraflar

İzmir'de yaşayan Gülseren Süngü'nün kızları tarafından öldürülmesinin ardından ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

A+A-

Gülseren Süngü'yü öldürmeye karar veren kızları korkunç bir plan yaptı. 19 yaşındaki Şeyda P. ve kardeşi Beyza P. önceki gün bu planı uygulamaya koydu.

Olay günü Yeni Mahalle'deki evlerinde annelerinin yüzünü yastıkla kapatan iki kız, elektro şok cihazıyla kafasına elektrik verip, 30 yerinden bıçakladı. Cinayetin ardından iki kız kardeş, olaya hırsızlık süsü vermek için yatak odasını dağıtıp, para ve altınları yere attı.

TOPUĞUNDAKİ KAN İZİ ELE VERDİ

Kız kardeşlerin telefonuyla eve giden Gülseren Süngü'nün sevgilisi Erhan Ş. yatakodasında para ve altınları yere dağılmış şekilde bulunca polisler cinayetin hırsızlık için işlenmiş olabileceğini değerlendirdi. Apartman sakinleri ise sabaha karşı evden gürültü ve bağrışma sesleri geldiğini söyledi. Kızlar, annelerinin eski erkek arkadaşından şüphelendikleri yönünde ifade verirken, polis kızlardan Beyza P.'nin topuğundaki kan izini fark etti. Ölen kadının tırnakları arasında bulunan doku ve saç örnekleri kızların DNA'sıyla uyum sağlarken, evin çevresindeki kamerakayıtları da incelemeye alındı. Bunun üzerine kızlar, annelerini öldürdüklerini itiraf etti.

"EVDE FUHUŞ YAPIYORDU; BİZ DE ÖLDÜRDÜK"

Kızlar ifadelerinde, "Annemizin bize karşı baskıcı bir tutumu vardı. Bizi hor görmesi, kötü bir yaşantısı olması bizleri çileden çıkarıyordu. Onun yaşantısı nedeniyle kimsenin yüzüne bakacak halimiz kalmamıştı. Bize son günlerde yaşattığı onursuz günler bizde annemize karşı bir nefret uyandırdı. Biz odamızdayken gece veya gündüz annemizin yatak odasından sevişme sesleri geliyordu. Yaşadığımız bu çirkin olaylara son vermesi için onunla konuşup bu yaptığı işi bırakmasını, eve erkek getirmemesini, evlenecek yaşta iki kızı olduğunu söyledik. Evimize girip çıkan erkeklerden rahatsızlık duyduğumuzu belirttik. Ama annem 'Ben bu yoldan para kazanıp sizleri okutuyorum. Nankörlük yapmayın. Oturduğum yerden size para bulamam. O zaman siz de benim yaptığımı yaparsınız' dedi. Anneme çok kızdık. 'Biz senin bu işi bırakmanı istiyoruz. Sen bize ne teklif ediyorsun' diyerek tartıştık. O gün annem makasla Şeyda'ya saldırdı ve bacağından yaraladı. Daha sonra plan yapıp, onu öldürmeye karar verdik" dedi. Savcılığa sevkedilen kızlardan küçük olanı Beyza P. cinayeti üstlendi. İki kardeş çıkarıldıkları mahkemede tutuklandılar.

SEVGİLİYE 'SMS' LE HEDEF SAPTIRDILAR!

Yaptıkları planı adım adım uygulayan kızlar, annelerini öldürdükten sonratelefonundan annelerinin sevgilisi olduğu öne sürülen Erhan Ş.'ye (28) "Aşkım, İbo gelecek o gelmeden sen gel" yazılı mesaj göndermiş. Kızlar bir süre sonra ise Erhan Ş.'yi arayıp, "Bizim eve git. Annem bize para verip, 'İzmir'e gidin' diyerek dışarı yolladı. Ama kötü şeyler olacak"demiş. Bunun üzerine eve giden genç adam, zili çalmasına rağmen açan olmayınca kendisinde bulunan anahtarla kapıyı açıp, içeri girdi ve korkunç manzarayla karşılaştı.

İKİSİ DE BAŞARILI ÖĞRENCİLERDİ

Şeyda P.'nin bu yıl İstanbul'da bir üniversiteyi kazandığı, kardeşinin ise lisede çok başarılı olduğu öğrenildi. Söz konusu bıçak ile cihazın 500 metre mesafedeki çöp konteynırın içinde bulunduğu belirtildi. Şeyda P.'nin iki yıl önce jandarma astsubaylık sınavını kazandığı ancak annesinin 'fuhuş' sabıkası yüzünden TSK'ya kabul edilmediği öğrenildi. Öte yandan Beyza P.'nin, Süngü'nün başka bir erkekten çocuğu olduğu ancak Şeyda P.'nin babasının nüfusuna kaydettirildiği dolayısıyla iki kızın üvey kardeş olduğu da ortaya çıktı.

'YAKALANMASAK KURTULACAKTIK'

Süngü'nün kızları "Planımız iyi gidiyordu. Yakalanmasak ondan kurtulacak yeni bir hayata başlayacaktık. Ama başaramadık" dedi.

FACEBOOK'TA MUTSUZLUK MESAJI

Şeyda P.'nin Facebook'ta cinayet öncesi şu satırları yazdığı ortaya çıktı:

"Bir öleni geri getiremezsin, birde kaybolan güveni Doğrularımı götürecek kadar yanlış yapmadım bu hayatta..
Çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları; Şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim.
Kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım...
Affettiğimden değil; Boş verdiğimden üzerinde durmuyorum çoğu şeyin ..
Ve mutlu olduğum için değil; Güçlü olduğum için gülüyorum"

İzmir’de güzellikleriyle dikkati çeken Şeyda P. ve B.P. isimli kız kardeşlerinin öz annelerini 26 bıçak darbesiyle öldürmelerine onları tanıyanlar inanamıyor.

İZMİR’in Aliağa İlçesi’nde, kızları Şeyda P. ve B. P. tarafından önce elektro şok cihazıyla bayıltıp, ardından bıçakla öldürülen Gülseren Süngü’nün Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinde tam 26 bıçak yarası tespit edildi. Muğla Üniversitesi’nde bu yıl 2 yıllık Muhasebe Bölümü’nü kazanan güzelliği ile herkesin dikkatini çeken 19 yaşındaki Şeyda P. ile lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki kardeşi B. P.’nin kan donduran cinayeti işlediğine kimse inanmak istemedi.

Komşuları şaşkın

Öldürülen kadının komşuları ise halen olayın şokunu yaşıyor. Sabah sesleri duyup dışarı çıktığı belirten komşulardan Çetin Çelik, “Kızlardan ikisi ağlıyordu. Annelerinin ölümünden aşırı derece üzüntü duyduklarını söylüyorlardı. ’Anneciğim, sen bizi nasıl bırakıp, gidersin’ diyerek feryat ediyorlardı. Cinayeti işleyenin onların olduğu öğrenince şoke oldum. Kanımız dondu” dedi. İki kız kardeş tutuklandı.

İki kardeşin hayatı tam bir dram

Birahanede garson olarak çalışan Gülseren Süngü’nün eve sürekli değişik erkeklerle geldiği, kızları evdeyken yan odada birlikte olduğu, bu nedenle de sürekli kavga ettikleri ileri sürüldü. 15 gün önce abla Şeyda P.’nin annesi ile bu nedenle kavga ettiği Gülseren Süngü’nün kavga sırasında makasla kızını elinden yaraladığı öğrenildi. İddiaya göre cinayet şöyle gelişti:

Eve erkekle geldi

O gece Gülseren Süngü eve erkekle geldi, daha sonra da kızlar anneleriyle yatak odasında kavga etmeye başladı. Kavga büyüyünce anne Gülseren Süngü mutfaktan bıçak alıp döndü. Küçük kız B. P. de annesinin yatak odasında duran elektroşok cihazını alıp annesine karşı kullandı. Beyza P. yere düşen annesinin elindeki bıçağı alarak Gülseren Süngü’yü bıçakladı. Küçük kız birkaç bıçak hamlesinden sonra yorulunca abla Şeyda P. bıçağı alarak annesine saplamaya devam etti. İki kız kardeş, suçun annelerinin erkek arkadaşlarının üzerinde kalabileceğini düşünüp evden ayrıldı.

Odalarda prezervatifler

Bu arada evde yapılan aramada erkek iç çamaşırları, prezervatifler de bulundu. İki kardeş ifadelerinde eve gelen erkeklerin kendilerini de zaman zaman taciz ettiğini, bu nedenle anneleriyle sürekli kavga ettiklerini, annelerinin kendilerinin okumasını istemediğini, bu hayata yönlendirmeye çalıştığını anlattıkları öne sürüldü. Bu arada her iki kızın babasının Gülseren Süngü’nün ilk eşi Rüstem P. olarak görülmesine rağmen boşanma öncesi ayrı yaşadıkları sırada küçük kıza başka bir kişiden hamile kaldığı, kısa süren ikinci evliliğini bu kişiyle yaptığı öğrenildi. Bu durumun kızlardan gizlendiği, abla Şeyda P.’nin yıllar sonra annesi başkasına anlatırken tesadüfen öğrendiği ortaya çıktı.

Kızını oynamaya zorladı

Bu arada öldürülen anne Gülseren Süngü’nün cep telefonunda, evde erkeklerle eğlenirken kızları Şeyda ile B.’yi de müzik eşliğinde oynamaya zorladığını gösteren görüntü kayıtlarının çıktığı öğrenildi. Evin büyük kız Şeyda P.’nin üzerine yapıldığı, ailenin ekonomik sorun yaşamadığı, giderlerin Süngü’nün erkek arkadaşı tarafından karşılandığı belirtildi.

Annesinin sabıkası olmasa astsubaylık sınavını kazanmıştı

Güzelliği ile dikkat çeken abla Şeyda P.’nin geçen yıl liseyi bitirdiği ve Muğla Üniversitesi’nde iki yıllık muhasebe bölümünü kazandığı, ancak kaydını dondurduğu öğrenildi. Küçük kardeşin de lise son sınıfta okuduğu belirtildi. Abla Şeyda P.’nin sosyal paylaşım sitesine, ’Bir öleni geri getiremezsin, bir de kaybolan güveni’, ’Doyasıya yaşamak gerek bu hayatta, bazen olacağı varsa olur’ gibi yazılar yazdığı görüldü. Şeyda P.’nin astsubaylık sınavına girdiği, yazılıyı sınavı kazandığı, annesi hakkında fuhuş ve değişik konularda 15 ayrı soruşturma ve suç kaydı olduğunun ortaya çıkmasıyla mülakatı kaybettiği yakınları tarafından açıklandı.

‘Damadım kadın satıcısıydı’

Kızları tarafından öldürülen Gülseren Süngü’nün cenazesini babası Kazım Süngü ve amcası Sebahattin Süngü teslim aldı. Olayın şokunu yaşadıklarını söyleyen Kasım Süngü, şunları söyledi:

“Kızımın ilk evliliğine hep karşı çıktım. Ama o beni dinlemedi. 18 yaşını doldurunca, kızlarının babasına kaçtı. Evlendiği kişiyi evlenmeden önce araştırdım. İşsiz güçsüz biriydi. Ben bu kişiyle evlenmesini istemedim. Kadın satıcılığı yapıyordu. Sürekli kavga ediyorlardı. Büyük torunumu ben 7 aylıkken alıp 10 yaşına kadar büyüttüm. Bayramda torunlarım beni gelip ziyaret etti. Babası büyük torunumu da satmaya çalıştı. Bu olayın ardından, önce Balıkesir’e gittiler, sonra da Aliağa’ya yerleştiler. Ben çiftçilik yapıyorum. Aile dağınık olunca bu tür olaylar yaşanıyor. Keşke yaşanmasıydı.”

 

Kaynak: ensonhaber, gazetevatan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!