1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF sınav sonuçları açıklanıyor mu?

AÖF sınav sonuçları açıklanıyor mu?

AÖF sınav sonuçları açıklanıyor mu? Açıköğretim Fakültesi öğrencileri heyecanla AÖF sınav sonuçlarının yayınlanacağı tarihi bekliyor

A+A-

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri heyecanla AÖF sınav sonuçlarının yayınlanacağı tarihi bekliyor. Peki 12-13 Aralık vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntılar haberimizde...

12-13 Aralık 2015 tarihli AÖF sınavları heyecanla bekleniyordu. 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından öğrencileri Güz Dönemi sınavları için heyecan sarmıştı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin beklediği gelişme yaşandı ve 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirileceği duyurulan AÖF sınavları tamamlandı. 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakültelerinde eğitim gören öğrenciler sabah başlayan ve akşama kadar süren sınavlarda adeta ter döktüler. 

Peki sınavların tamamlanmasının  ardından ise AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorularının yanıtı memurhaber.com'da

Açıköğretim Fakültesi AÖF sınav soru ve cevapları ile ilgili adayları bekletmedi. Diğer yandana bundan önce gerçekleştirilen sınavlar göz önünde bulundurulursa AÖF sınav sonuçlarının yılbaşından önce açıklanması tahmin ediliyor. 

 

AÖF sınav sonuçlarını anadolu.edu.tr sorgu paneli ile aynı anda memurhaber.com'dan öğrenebilirsiniz...

AÖF SONUÇLARI SORGULA SİSTEM GİRİŞİ

12 ve 13 Aralık tarihlerinde yapılan açıköğretim fakültesinin sınavı sınav tarihinden on beş gün sonra resmi sitelerde açıklanır. Açıköğretim sınavına giren adayların en çok merak ettiği bir başka detay ise sonuçlara nasıl ulaşacaklarıdır.

AÖF SORU VE CEVAPLARI VE SONUÇLARIN YAYINLANMASI

AÖF geçmiş yıllara ait sınav soru ve cevapları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayımlanır. Ayrıca dönem içerisinde yapılacak olan ara sınavı ve dönem sonu sınavı soru ve cevapları sınavların ardından açıklanır. AÖF sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde açıklanmakta olup sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmaz.

ÖĞRENCİLER AÖF SINAVINDA HANGİ KONULARDAN SORUMLUDUR?

Öğrencilerin AÖF ders kitapları kayıt yenileme tarihleri içerisinde AÖF bürolarından verilecektir. Verilemeyen ders kitapları daha sonra AÖF bürolarından alınabilecektir. Ayrıca öğrencilerimiz ders kitaplarının dijital versiyonuna (PDF) www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresindeki DERS MALZEMELERİ bağlantısına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak erişebilirler. Ayrıca öğrencilerin okuyacakları derslerin sınavlarında sorumlu olacakları üniteler www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde yayımlanmaktadır.

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, 

İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Ajanslar

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!