1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Asayiş Dairesi Başkanlığı Kayıp Alarmı

Asayiş Dairesi Başkanlığı Kayıp Alarmı

Polishaber.net - EGM Asayiş Dairesi Başkanlığı Kayıp Alarmı Projesi

A+A-

Polis Haber - Uzun bir süre kaybolan ve hayatından endişe edilen kişilerin sistematik bir şekilde aranmalarının sağlanması büyük önem taşımaktadır. Başta kayıp çocuklar olmak üzere her düzeyde kişinin kaybolmasına bir “asayiş olayı” olarak daha fazla önem verilmesi ve bu konunun üzerinde durularak daha hassas ve sistematik çalışmalar yürütülmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Kayıpların bulunmasında her kesimin kendilerine düşen bir takım sorumlulukları bulunmaktadır. Kayıp yakınlarının elde ettikleri bilgileri zaman geçirmeksizin polisle paylaşmaları, basın-yayın kuruluşlarının kayıp olayları hakkında farkındalık oluşturmaları ve konuyu gündemde tutmaları, polis birimlerinin gelişen teknolojiyi takip ederek farklı usul ve yöntemlerle yeni stratejiler geliştirmeleri başarıya götüren ana unsurlardır.

Ayrıca kayıp şahısların bulunması için yakınlarının ve halkımızın desteğini alarak yapılacak çalışmalara yön vermek temel unsurlardan biridir. Bilginin paylaşılması ve etkin bir işbirliğinin sağlanması ile kayıpların en kısa süre içerisinde bulunacağı da bilinen bir gerçektir.

Bu kapsamda öncelikli olarak kayıp çocukların bulunması amacıyla Başkanlığımızca ile  “Kayıp Alarmı” projesi başlatılmıştır. Proje ile, belirli kriterler çerçevesinde kayıp/kaçırılan çocuğun eşkal bilgileri ve fotoğrafının yer aldığı bilgiler, çocuğun kaybolduğu bölgeden uzaklaşmadan o bölgede bulunan halkın,  teknolojik imkanlar kullanılarak SMS ve MMS (multimedya mesajla fotoğraf gönderimi) yoluyla bilgi sahibi olması amaçlanmıştır. www.kamuhaber.net 

Uygulamaya geçirilecek olan Kayıp Alarmı projesi Asayiş Dairesi Başkanlığı Kayıp Alarmı Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülecektir.

Projenin Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
1 Yorum