1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Attıkları her adım Türkiye'nin başına bela!

Attıkları her adım Türkiye'nin başına bela!

DAİŞ kimi hedef alıyor, kime hizmet ediyor, aslında bu terör örgütünün icraatlarını takip ederseniz, kimlere çalıştığını da anlarsınız.

A+A-

Önce kimi hedef aldıklarından başlayalım. Mesela hedeflerinden biri Türkiye.

Türkiye’yi DAİŞ’e destekle suçlayan vatan haini bir zihniyet var. Yahu bu adamlar bas bas bağırıyor “biz Türkiye’yi hedef alıyoruz” diye siz hala “Türkiye DAİŞ’i destekliyor” diyorsunuz.

Türkiye nasıl hedefe koyduklarını anlatacağız. Bunun için DAİŞ’in faaliyetlerine bakalım.

1-Suriye’de ortaya çıktılar, Esed’e çalıştılar. 
Çünkü Suriye’de ilk önce sadece muhaliflere karşı savaştılar, muhaliflerden aldıkları yerleri de bir süre sonra Esed rejimine bıraktılar.
Esed’den aldıkları tek yer Palmira antik kenti oldu, bu sayede Esed özellikle Batı nezdinde kaybettiği meşruiyetini geri kazandı.

2-PYD için çalıştılar hala da çalışıyorlar.
Kobani’de, Tel abyad’da PYD’yle girdikleri çatışmalarda aslında çok net bir şekilde PKK’nın Suriye kolu olan bu terör örgütünün ekmeğine yağ sürdüler. PYD’yi dünya duydu, dünya desteklemeye başladı.

3-Irak’ta ortaya çıktılar, İran’a çalıştılar. Irak’ta Şiilerden çok Sünnileri hedef aldılar. Ülkedeki üçlü siyasi yapının en zayıf halkası olan Sünni blok DAİŞ’in faaliyetleri ile iyice yıpranır hale geldi. DAİŞ sayesinde Irak’ta kazanan ise Şii yönetim dolayısıyla da İran oldu.

4-Libya’da ortaya çıktılar, darbeci Hafter’e çalıştılar. Şubat ayında DAİŞ, Libya’da Mısırlı Hristiyan Kıptileri infaz etti. Kahire’den anında tepki geldi. Sisi yönetimi savaş uçaklarıyla Libya’daki DAİŞ mevzilerine saldırı başlattı. Ancak DAİŞ’ten çok Libya’da darbeci General Hafter’in işaret ettiği Trablus hükümetine bağlı güçlerin karargahları bombalandı.

5-Mısır’da ortaya çıktılar, Sisi’ye çalıştılar. DAİŞ şimdi Sina Yarımadasında ve Sisi’nin güvenlik güçlerine saldırdılar. Ama Sisi faturayı İhvan’a kesti, 13 Müslüman Kardeşler üyesi katledildi. Dahası Sina’nın ve Refah’ın hatta Gazze’nin geleceği de karanlık.

6-Filistin’i tehdit ettiler, İsrail’e çalıştılar. DAİŞ, Sina’ya saldırırken aynı anda Gazze’deki Hamas yönetimini ve Filistinlileri tehdit etti. Buradan vazifeyi çıkaran ise İsrail oldu, Netanyahu, “DAİŞ sınırımıza geldi, tehdit altındayız” dedi. DAİŞ’in Filistin hesaplarının ilk perdesini Şam’daki Filistin mülteci Kampı Yermük’te görmüştük, Yermük’te Filistinli öldürüp Esed’e çalışan DAİŞ, şimdi Filistin’de özellikle de Hamas’ı hedef alarak, Gazze’yi İsrail’e boğdurmayı amaçlıyor.

Adamların icraatları ortada, nerede yapılansalar, oranın zalimini mağdur yapıyorlar, Esed’i, PYD’yi, İran’ı, Libya’daki darbecileri, Mısır’da Sisi’yi ve İsrail’i meşrulaştırıyorlar.

Suriye ve Irak’taki yapılanmalarında özellikle Esed’le işbirliği ve PYD üzerindeki hesaplarında direk Türkiye’yi hedef aldıklarını görüyoruz. Diğer coğrafyalardaki eylemlerinde ise Türkiye’nin savunduğu kim varsa onları perişan ediyor, Türkiye’nin karşısında durduğu hangi zalim varsa onları yüceltiyorlar.

Irak’ta DAİŞ’in fıkrası bile çıktı. Sormuşlar, “yahu bu DAİŞ ne zaman Yahudilere saldıracak” diye, cevap şöyle, “Müslüman oldukları zaman”.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!