1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Aydınlar’dan F.Bahçe yöneticilerine sert cevap

Aydınlar’dan F.Bahçe yöneticilerine sert cevap

Basında yer alan "gizemli belge" iddialarına “Yeter artık” diyerek cevap verdi.

A+A-

TFF eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, basında yer alan ve Fenerbahçe yöneticilerinin dile getirdiği "gizemli belge" iddialarıyla ilgili sert konuştu. Aydınlar, "Yeter artık! Evet, gerçekten yeter artık. Buradan Fenerbahçe’nin yönetimine net bir şekilde sesleniyorum… Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güçler imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev bir kurumu düşürmüş olduğu uçurum açık ve net ortadadır" diye konuştu.

"DEDİKLERİM YAPILSAYDI, F.BAHÇE CEZA ALMAYACAKTI" DEMİŞTİ

Söyleyecekleri merakla beklenen Türkiye Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar dün CAS kararlarıyla ilgili sessizliğini bozmuştu. Aydınlar, "Dediğim şeyler yapılsaydı, Fenerbahçe bu cezayı almayacaktı... UEFA'dan başka bir cezanın söz konusu olmayacağına dair garanti almıştık" demişti.

"GİZEMLİ BELGE" İDDİASINA "YETER ARTIK!" BAŞLIĞIYLA CEVAP 

CAS kararı sonrası ikinci kez konuşan Mehmet Ali Aydınlar “Yeter Artık” başlığı altında önemli açıklamalar yaptı.

İşte Aydınlar’ın açıklamaları;

"Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinin gazetecileri çağırarak servis ettikleri belgelerle kamuoyunda yaratmış oldukları gündem ve Başkanlık dönemimdeki Türkiye Futbol Federasyonu'na, dolayısıyla şahsıma yönelik yapmaya çalıştıkları suçlamalar üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur.

Yeter artık! Evet, gerçekten yeter artık. Buradan Fenerbahçe’nin yönetimine net bir şekilde sesleniyorum… Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güçler imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev bir kurumu düşürmüş olduğu uçurum açık ve net ortadadır. Artık haberleri gazetelerden okuyarak bilgi sahibi olma çabasındaki büyük Fenerbahçe taraftarını yanıltma, etkileme ve onların gücünü kullanma çabasıyla oluşturmaya çalıştığınız kalkanın, bu kulübün geleceğini de yok edecek demir bir perdeye dönüştüğünü biraz vicdan sahibi iseniz görün. Görün ki, şahsi bekanızı kurtarmaya dönük taktikleri bir an olsun bir kenara bırakıp, ülkenin en büyük kulübünün düşürmüş olduğunuz bu durumdan nasıl çıkabileceğini ve uğrattığınız zararları nasıl tazmin edeceğinizi düşünmeye çalışın.

Gerçekten yeter artık… Getirmiş olduğunuz noktada bu büyük kurumun medyadaki haber gücünü kullanarak 'Gerçekleri saptırma' amacıyla yaptığınız haberlerin her gün bu kulübe biraz daha darbe vurduğunu, bunun da onarılmaz yaralara sebebiyet verdiğini görmeye çalışın.

"DÜRÜST İNSANLARSANIZ O 4 İSMİ AÇIKLAYIN"

Yapmış olduğunuz açıklamalarda 'pazarlık belgesi' diye servis ettiğiniz bir belge var… Size buradan açıkça sesleniyorum… Bu belgeyi ve pazarlığı kim yaptıysa esas onların adını ortaya çıkartın. Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki, bu pazarlık asla eski federasyon tarafından yapılmamıştır. Fenerbahçe yöneticileri görüşemedikleri için eski federasyon sadece UEFA’dan randevu almıştır. Buradan net bir şekilde açıklıyorum; UEFA ile yapılan bu pazarlık üç Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi ve bir avukat tarafından yapılmıştır. Gerçekten vicdanlı ve dürüst insanlar iseniz bu yöneticilerin isimlerini açıklayın, ya da bu yöneticiler ortaya çıkıp dürüstçe bu süreci anlatsınlar.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAŞANANLARI TÜM ÇIPLAKLIĞI İLE AÇIKLAYACAĞIM"

Gelinen nokta gösteriyor ki, adalet, vicdan ve doğrular adına susmak ve sessiz kalmaya çalışmak, hedefi sadece bu kurum üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlara fırsat sağlıyor. Önümüzdeki günlerde gelinen nokta ve tamamlanan sportif yargılama ile ilgili yaşananları tüm çıplaklığıyla kamuoyu ile paylaşacağım.

Saygılarımla
Mehmet Ali Aydınlar"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!