1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İdeal Boyutlar

İdeal Boyutlar

Meme estetiği ameliyatları birçok bayanın tercih ettiği ve bayanları mutlu eden plastik cerrahi ameliyatlarındandır.

A+A-

 

 

Meme estetiği ameliyatları birçok bayanın tercih ettiği ve bayanları mutlu eden plastik cerrahi ameliyatlarındandır. Çünkü bu ameliyatlar bayanlarda ideal göğüslere ulaşmanın en etkili yoludur. Herkes göğüslerinin vücutlarıyla orantılı olmasını ve güzel görünmesini ister. Ancak hormonal ya da sonradan etki eden faktörlerden dolayı her bayan istediği büyüklükte göğüse sahip değildir. Bayanlara baktığınızda kimisi göğüslerinin küçüklüğünden, kimisi ise büyüklüğünden şikayet etmektedir. Ancak gelişen teknoloji çerçevesinde yapılan estetik operasyonlar tüm bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Bu operasyonlar sayesinde bayanların istediği meme büyüklükleri elde edilerek bayanların kendilerini daha çok beğenmeleri sağlanmaktadır. Aksi halde kendini beğenmeyen bayan hem sosyal yaşantısında olumsuzluklar yaşar hem de evli ise eşie yetememe düşünesine kapılır. Bayanların birçoğunun bu operasyonları yaptırdığı düşünülürse, operasyonların etkili sonuçları ve güvenilirliği de ispatlanmış olacaktır.

 

İdeal Boyutlara Ulaşmadan Meme Büyütme ve Meme Küçültme 

 

Meme büyütme ameliyatları göğüslerinin küçük olmasından şikayetçi olan bayanlarda etkili bir çözümdür. Bu ameliyatta göğüs silikonu denilen protezler göğüslere yerleştirilmektedir. Bu protezler ise serum fizyolojik (tuzlu su) ile dolu olanlar ve içi silikon jel ile dolu olanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Protezin büyüklüğü belirlenir ve protezi yerleştirmek üzere koltuk altından, meme başı çevresinden ya da meme altı kıvrımlarından birinden kesi yapılır. Kesi yeri, hastanın isteğine ve anatomisine, yerleştirilecek protezin tipine ve boyutuna göre değişmektedir. Bu noktada cerrahın tercihi de önem taşımaktadır.

 

Meme küçültme ameliyatları ise göğüslerinin büyük olmasından şikayetçi olan bayanlarda etkili bir çözümdür. Bu ameliyatta memede bulunan yağ dokusu ve dokusu ve meme başı alanı küçülmektedir. Bu sayede şikayet edilen büyük göğüsler ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca bu ameliyatla göğüslerin büyük olmasından dolayı oluşturduğu bel ve boyun fıtığı ya da rahatsız edici sütyen askılarının izi gibi sorunlar da ortadan kaldırmamaktadır. Bu ameliyatın başka bir özelliği de erkekler tarafından da yaptırılıyor olmasıdır. Erkeklerin göğüslerinin bayan göğsüne benzemesi olarak tanımlanan jinekomasti ameliyatında meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Erkeklerde de bu ameliyatın her yönden olumlu sonuçlar verdiği görülmüştür.