1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Babaya hediye

Babaya hediye

Babalar günü yaklaşıyor. Artık Babaya hediye alma zamanı. Bu hayattaki en kıymetli, en değerli varlıklarımız Annelerimiz ve Babalarımızdır.

A+A-

 

 

            Babalar günü yaklaşıyor. Artık Babaya hediye alma zamanı. Bu hayattaki en kıymetli, en değerli varlıklarımız Annelerimiz ve Babalarımızdır. Babalar çocukları için birer kahramandır. Halk arasında biraz daha popüler hale gelmiş olan Anneler günü gibi Babalarımızın da bir günü var. Peki, bu özel günün bir anlamı bir tarihi var mıydı? Evet, Babalar gününün tarihi önemini kısaca söylemek gerekirse Sonara Smart Dodd adında bir kız vardı Babası Amerikan iç Savaşı sırasında gazi olmuştur.

 

            Sonora Anneler günü gibi Babaların da bir günü olmasını istiyordu. Çünkü Babası çok fedakâr bir insandı Annelerinin yokluğunda Sonara ve diğer kardeşlerini tek başına büyütmüştü. Sonara bu Fedakârlık abidesi Babası için Babasının doğum günü için olan çalışmalara başlatmıştı fakat yaptığı bu çalışmalar o tarihe yetişemedi kutlamalar altıncı ayın üçüncü gününe ertelendi. Babalar günü ilk kez 1910 yılında kutlanmıştır. Sonora'nın başlattığı bu özel gün her sene kutlanıyor.

 

            Hepimiz Annelerimiz kadar Babalarımızı da çok severiz. Onlar bu dünyadaki her şeylerimizdir. Baba sevgisi çok derinden gelen bir sevgidir. Bir erkek çocuk babasını kendisine örnek alır. Bir kız için ilk aşkı da yine babasıdır. Her çocuğun ilk süper kahramanıydı Babalarımız. Babalarımızın hakkı üzerimizde çok büyük bizler bazen onların değerlerini anlayamasak ta onlar sürekli bizleri düşünür sürekli bizler için çalışır her zaman bizlerin iyi olmasını isterler. Bizler için gece gündüz demeden çalışırlar. Biz gençlere düşen görevde onların bizlere gösterdiği bu sevgiyi hak edebilmek ve bizlerde onlar için emek sarf etmeliyiz.

 

            Evet, Babalarımız bizler için her zaman özeller. Fakat Babalar günü sayesinde onlarda sevdikleriyle beraber bu günü daha özel bir şekilde geçirebiliyorlar. Peki, Babalar gününde babamıza ne tür hediyeler alabiliriz. Onu nasıl mutlu edebiliriz. Babalar günü hediyeleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Günümüzde Online alışveriş artık vazgeçilmezimiz oldu. Artık www.hediyesepeti.com sayesinde Bu dünyada en sevdiklerinize en özel hediyeleri alabilmek çok kolay. Hediyenizi özelleştirebilme imkânınızda mevcuttur. Bütün bu imkânları bir arada bizlere sunan hediyesepeti.com adresi ile en güvenilir ve en özel hediyeleri almak artık çok kolay.