1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli, kayyuma partiyi teslim edecek

Bahçeli, kayyuma partiyi teslim edecek

Yeniçağ gazetesi MYK’yı toplayan MHP Genel Başkanı Bahçeli hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

A+A-

Yeterli imza toplansa bile olağanüstü kongreyi toplamayacağını açıklayan Bahçeli, “Hukuki hakkımı kullanacağım” diyerek partiyi kayyuma devretmeye hazırlanıyor. 1 Kasım’daki ağır seçim yenilgisinden tam 14 gün sonra partinin en yetkili organı MYK’yı toplayan MHP Genel Başkanı Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu. Görünürde, seçim sonuçlarının değerlendirilmesi gündemiyle yapılan MYK toplantısında kendisinden başka kimseyi konuşturmayan Bahçeli seçim bozgunundan sonra yoğunlaşan olağanüstü kongre taleplerine sert tepki gösterdi.

İnce siyasi manevra

Yeterli sayıda imza toplansa bile olağanüstü kongreyi toplamayacağını belirten Bahçeli’nin bu kararı, MHP’yi kayyuma teslim etmenin yolunu açma hazırlığı olarak yorumlandı. Olağanüstü kongreyi yapmazsa parti yönetiminin kayyuma devredileceğini bilen Bahçeli’nin olağanüstü kongreyi yapmak yerine bu seçeneği tercih edip, bundan da muhalifleri sorumlu tutmayı planladığı belirtildi.

Adaylara ağır suçlama

3- 5 insanın ‘genel başkanlığı bırak’ demesiyle bırakmayacağını belirten Bahçeli, genel başkan adaylığı için adı geçenlerle ilgili özel değerlendirme yaptı. 2 Kasım’dan sonra genel başkan adaylığını ilan eden “adam ve kadın” herkesin “hain ve BOP işbirlikçisi” olduğunu savunan Bahçeli “Erdoğan çözüm sürecinin devamı için MHP’yi kontrol altında tutmaya çalışıyor” iddiasında bulundu.

Bahçeli, kayyuma partiyi teslim edecek

Yeterli imza toplansa bile olağanüstü kongreyi toplamayacağını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli  “Hukuki hakkımı kullanacağım” diyerek partiyi kayyuma teslim etmeye hazırlanıyor.

1 Kasım’daki ağır seçim yenilgisinden tam 14 gün sonra partinin en yetkili organı MYK’yı toplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu. Görünürde, seçim sonuçlarının değerlendirilmesi gündemiyle toplanan ve 1 saat 20 dakika süren MYK toplantısında kendisinden başka kimseyi konuşturmayan Bahçeli seçim bozgunundan sonra yoğunlaşan olağanüstü kongre taleplerine sert tepki gösterdi. MHP’nin olağan kurultay tarihinin 18 Mart 2018 olduğunu yeniden tekrarlayan Bahçeli, “Bütün algı operasyonlarına rağmen MHP’nin dimdik ayakta olduğunu, ’parti içi muhalefet’yürütüyormuş gibi görünenlerin yaptıklarının hiçbir şey ifade etmeyeceğini” söyledi.

Yeterli sayıda imza toplansa bile sonuna kadar direneceğini ve olağanüstü kongreyi toplamayacağını belirten Bahçeli, “Bu konuda her türlü hukuki haklarımı kullanacağım” dedi. Bahçeli’nin bu kararı, çaresiz kalması halinde MHP’yi kayyuma teslim etmenin yolunu açma hazırlığı olarak yorumlandı. Delegenin yeterli imzasına rağmen kongreye gitmezse parti yönetiminin kayyuma devredileceğini bilen Bahçeli’nin olağanüstü kongreyi yapmak yerine bu seçeneği tercih edip, bundan da muhalifleri sorumlu tutmayı planladığı belirtildi.

Ajanslar

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!