1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: Paris'e ağlaşanlar

Bahçeli: Paris'e ağlaşanlar

Türkmenlere yapılan saldırıları kınayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Paris’e ağlaşanlar, Türkmen kıyımına susuyor.'' dedi.

A+A-

Türkmenlere yapılan saldırıları kınayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Paris’e ağlaşanlar, Türkmen kıyımına susuyor. Kerkük’te ölüyoruz, Tuzhurmatu’da kurşunlanıyoruz, Bayır Bucak’ta karadan ve havadan bombalanıyoruz. Türkmen can veriyor” dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkmenlere yapılan operasyonlarla ilgili olarak resmi Twitter hesabındanaçıklamalarda bulundu. “Uzak değil, neredeyse yanı başımızda, güney sınırımızın hemen dibinde, Yayladağı’nın tam karşısında Türkmen Dağı var. Ve yanıyor, kanıyor” diyen Bahçeli, “Toprağa düşen her Türkmenle birlikte bir yanımız çöküyor, bir tarafımız sükut ediyor. Paris’e ağlaşanlar, Türkmen kıyımına susuyor. Kerkük’te ölüyoruz, Tuzhurmatu’da kurşunlanıyoruz, Bayır Bucak’ta karadan ve havadan bombalanıyoruz. Türkmen can veriyor. İnsanlık sanki kör, sanki sağır! Vicdanlar kuru, kalpler kaskatı! Türkmenlerin hayat ve varlık haklarına göz dikilmiş, kimsenin umuru değil” şeklinde konuştu.

Bayır Bucak Türkmenleri’ne yapılan saldırıları kınayan Bahçeli, “Asırlardır Bayır Bucak’ta yaşayan soydaşlarımıza nefes almak çok görülüyor, zalimlerin uçakları, kara birlikleri ha bire ölüm yağdırıyor. Bayır Bucak Türkmenlerine karşı yaklaşık 10 gündür süren, 65’e yakın şehit, 200’den fazla yaralı verilen şiddetli saldırıları kınıyorum. Hayata gözlerini yuman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Türk milletinin başı sağolsun diyorum” ifadelerini kullandı.
“TÜRK MİLLETİ SOYDAŞLARININ DRAM VE FELAKETLERİNİ ÜZÜLEREK İZLEMEKTE”
“Destek ve dualarımız şartsız Türkmen kardeşlerimizledir. Bizim için Türkmen Dağı’nın Erciyes’ten, Toroslar’dan hiçbir farkı da yoktur” diyen Bahçeli şöyle devam etti:
“Özellikle Rus ve Esad güçlerinin insanlığı yok sayan saldırganlığı sonucunda kaybedilen Çanlı Köyü ve Kızıldağ Bölgesi yüreklerimizdedir. Milliyetçi Hareket Partisi bir heyet halinde Hatay’a birkaç gün içinde intikal edecek, gelişmeler yakından takip edilecektir. Türk milleti soydaşlarının dram ve felaketlerini üzülerek izlemekte ve devletin tüm imkanlarıyla daha aktif olmasını beklemektedir.”
Bahçeli Türkmenlerin her zaman yanında olduğunu belirterek, “Çok konuşarak bir şey olunsaydı, aslan değil papağan orman kralı olurdu. Bu nedenle konuşmak yerine isabetli eylem ve icraata geçilmelidir. Hz. Mevlana der ki: ‘Alev odunun çokluğundan üzülür mü? Kasap koyun sürüsünden korkar mı?’ Tehdit fazla diye sinmek, ağırdan almak doğru mu? Ayna ile terazi, birisi incinecek yahut utanacak diye doğru söylemekten nasıl sakınmazsa, biz de gerçekleri haykırmaktan korkmayacağız. Türkmen kardeşlerim, merak buyurmayın, haklısınız, inanıyorsunuz ve mutlaka da kazanacaksınız. Her zaman da sizlerleyim” dedi.

Ajanslar


Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!