1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: Sokak Değil Sandıkta Cevap Verin

Bahçeli: Sokak Değil Sandıkta Cevap Verin

Bahçeli gençlere, "Sokaklar tehlikelidir. Seçimde gerekli cevabı verin." derken, Erdoğan'a da "Gençliği sana yedirtmeyiz." diye seslendi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'a yüklenirken, gençlere de önemli mesajlar verdi. "Gençlere sürekli bağırıp, azarlamakla ne yapmak istiyorsun. Türk gençliğini sana çiğnetmeyiz, ezdirmeyiz ve son günlerin modasıyla yedirtmeyiz sayın Başbakan" diyen Bahçeli gençlere, "Sokaklar karanlıktır. Sokaklar tehlikelidir. Seçimde gerekli cevabı verin, gücünüzün farkına varın." şeklinde hitap etti.

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

"Bizim duruşumuzu ve tavrımızı eleştirmeye kalkışanlar, iyi niyetli değillerdir. MHP'ye yol yordam öğretmek, akıl fikir vermek hiç kimsenin haddi olmayacaktır. Milliyetçi, ülkücü harekete hayatları boyunca kem gözle bakanların dedikoduları ve suçlamaları bizim için sadece teneke gürültüsüdür.

"BAŞBAKAN DİLİNİN AYARINI BOZMAKTAN VAZGEÇMELİ"

Erdoğan gerilimi sürekli tırmandırmıştır. Yurtdışına giderek tehditvari sözler söylemiştir. Borsa düşmüştür. Zannerdesiniz ki savaşa gitmiş, Erdoğan'da komutan olarak emir vermiştir.

Bizim Bursa mitingimizi eleştiren şahıstan ortada eser kalmamıştır. Sayın Başbakan sen yol versende Taksim'i hangi fani ezelebilecektir. Bugün Taksim'î ezme planı yapanlar yarın nereye saldıracaklardır. Başbakan'ı uyarıyorum: Dilinin ayarını bozmaktan, düşmanlık tohumları saçmaktan vazgeçmelisin.

MHP, FAİZ LOBİSİNİN İNCELENMESİNİ İSTEYECEK

Sayın Başbakan sana soruyorum. Faiz lobisinde kimler var, bunlardan fayda gördün mü, bunlardan komisyon alarak yabancı bankalara istiflendin mi. Bankaları yoksullaştırmak, halkı fakirleştirmek hangi vicdana hangi ahlaka sığacaktır. Küresel tefecilere elini verdin de bunlar siyasi şerefini de mi almak istemektedir. Erdoğan sen hallere düştün cevap ver. Kimlerin kulu kölesi oldun. MHP faiz lobisinin hemen acilen TBMM’de incelenmesini isteyecektir. Bu kan emici keneler deşifre edilmelidir. Tasarruf açığımızdan istifa ederek parasına para katanları yakalamak boynumuzun borcudur.

"ERDOĞAN SİYASETEN ERİDİĞİNİN FARKINDA"

Başbakan Türkiye’ye geldiği andan itibaren partisinde OHAL ilan etmiştir. Gittiği her yerde konuşmuş, açıklama yapmıştır. Bu konuşmalar sırasında partimizin simgelerini kullanarak kiralık simaların bizimle uzaktan yakından bir ilgisi olmadığını bilmesinde yarar vardır. Mitinglerde ne kadar cepheliği genişletecektir. Mersin’de zembereğinden boşalmış gibi konuşmuş, dökmüş saçmıştır. Başbakan Erdoğan siyaseten eridiğinin farkındadır.

"GENÇLİĞİ SANA YEDİRTMEYİZ"

Partimizin mitingleri Başbakan’ı ürkütmüştür. Başbakan bölücülük yapmakta, sinir uçlarını tahrişm etmektedir. Bir yanda “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diğer yanda “Erdoğan’ın askerleriyiz” diyenler sanki muhaberebe içerisindeler. Terör mensupları da keyif çatmaktadır. Başbakan tüm zamanların en vahşi provakötörü gibi hareket etmektedir. Pimi çekilmiş fitne bombası gibi hazırdır. Beyaz Saray’da bunlar mı konuşuldu. Erdoğan gerçekten tehlikeli bir işe soyunmuştur. Gençlerimizi tehdit etmiştir. Erdoğan gençlere ne yaparsın? Asar mısın, keser misin, öldürür müsün? Gençler yabancıların elini eteğini öpmez. Bunlar benim gençliğim demeye utanmıyor musun?

Gençlere sürekli bağırıp, azarlamakla ne yapmak istiyorsun. Türk gençliğini sana çiğnetmeyiz, ezdirmeyiz. Ve son günlerin modasıyla yedirtmeyiz sayın başbakan
Türk gençliği bizim gelecek umudumuzdur. Gençlik çağının bütün imkanlarını kullanınız
Tahriklere kapılmayanız.

"BİZ BU VATANI SOKAKTA BULMADIK CEVABI SANDIKTA VERİN"

Sokaklar karanlıktır. Sokaklar tehlikelidir. Seçimde gerekli cevabı verin, gücünüzün farkına varın. Türk gençliği kendi geleceğine Başbakan’ın hakkında sandıkta gelmelidir.
Gençler Başbakan’ın anladığı dilden konuşmalı sandıkta gerekli cevabı vermelidir. Bir siyasi iktidarın değişeceği yer sandık olmalıdır. Biz bu vatanı sokakta bulmadık. Gençlere sesleniyorum. Sandığa gidin Başbakan’ı indirin. Sandığı süpürün, Başbakan’ı ve partisini söndürün gitsin.

"BAŞBAKAN KIZAĞA ALINMALI"

Erken veya zamanında yapılacak bir seçimler Başbakan kızağa alınmalıdır. MHP her kardeşimizin sesine kulak vermeye hazırız. Bıraktığımız iktidarı yeniden almaya kararlıyız. Yolunuz ve bahtınız hep açık olsun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!