1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: "Toprak Bütünlüğümüz Sarsılıyor"

Bahçeli: "Toprak Bütünlüğümüz Sarsılıyor"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'de üniter milli devlet yapımız ve toprak bütünlüğümüz sarsılıyor." dedi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Aksaray'da düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

"TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜMÜZ SARSILIYOR"

Türkiye'nin birçok ekonomik sorunları olduğunu ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de üniter milli devlet yapımız ve toprak bütünlüğümüz sarsılıyor. Bin yıllık kardeşliğimiz hasımlığa dökülüyor. Sosyal ekonomik sorunlar çözümsüzlüğe terk edilmiş. AKP'nin 11 yıllık iktidarı döneminde 4 önemli konuya dikkat çekmek istiyorum. Bu iktidarda birinci sorun açlık, adalet, asayiş ve ahlaksızlıktır. Herkes araştırabilir. 76 milyon nüfusa ulaşmışız. Bunun yüzde 59'u yoksulluk sınırı altındadır. Bu 44 milyon insan demektir. Açlık sınırının altında kalan 13 milyondur. Bu da toplumun önemli bir kesimidir. Burada kimsesizler, öksüzler, yetimler, işsizler vardır. Bu insanlar anında cinnet geçirip çocuklarını ve ailesini katlediyor. Gazetelerde, televizyonlarda bunları görüyorsunuz ve Recep Tayyip Erdoğan'ın haberi bile yok."

"CAN VE MAL GÜVENLİĞİ KALMADI"

Başbakan Erdoğan'ın açlık ve yoksulluğu sürekli istismar ettiğini anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önemli sorunlardan biri de asayişsizliktir. Gittikçe yaygınlaşıyor. Can ve mal güvenliği kalmadı. Cinayetler arttı bazı olaylarda insanlar hayatını kaybediyor. Bunun da önlenmesi lazım. Bu iktidar siyasi ömrünü tamamlamıştır. Bu iktidar ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Bu kararı önce AKP'ye oy veren kardeşlerim düşünmelidir. Ama biz bir milat çiziyoruz. 17 Aralık 2013, Türkiye'nin felakete sürükleyen toplumsal hareketleri azdıran, iç kargaşaya götüren, gerilim ve kamplaşmaları artıran, bin yıllık kardeşliğimizi bölünme eşiğine getiren bir tarih olarak anılacaktır."

"TÜRKİYE'MİZ BİR SEÇİM SÜRECİNE GİRDİ"

Bahçeli, Türkiye'mizin bir seçim sürecine girdiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Bunun başlangıcı mahalli idarelerle başlıyor, 28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 2015 Haziran'ın da 25'inci dönem milletvekilliği genel seçimleri ile tamamlanacak. Türkiye'nin tarihi bir döneminde, iç ve dış tehdit ve tehlikelerin yaşanan sosyal ve ekonomik sorunların çözümsüzlüğe terk edildiği bir dönemde bu seçimler yapılıyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!