1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli'den Erdoğan'a: Biraz daha sabret!

Bahçeli'den Erdoğan'a: Biraz daha sabret!

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, tahliye olduktan sonra ilk kez MHP grup toplantısına katıldı.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. 

2011 genel seçimlerinin ardından milletvekili seçilen ancak cezaevinde olduğu için Meclis'e gelemeyen MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan ilk kez grup toplantısına katıldı. Hem MHP'liler hem de basın mensupları MHP'li Alan'a büyük ilgi gösterdi. MHP'li Engin Alan grup toplantısının ardından Genel Kurul'a yemin edecek.

Konuşmasının başında siyasi çatışmalara dikkat çeken MHP lideri Bahçeli, siyaset değerlerle çatışır, ahlaki normlarla ters düşerse tıpkı bugünkü gibi büyük sorunlar yaşanır. Halka hizmet yerine koltuk çıkarlarının kölesi olan sorumsuz siyasetçiler Türkiye'ye çok zaman kaybettirdi, ifadelerini kullandı.

Bahçeli, MHP 12 Eylül’ün en ağır sonuçlarına maruz kalmıştır, ölümle sınanmıştır. Şimdi herkes Evren ve Şahinkaya’ya odaklanmıştır. MHP’ye kin kusan 12 Eylül cellatlarını kimse konuşmamaktadır, ifadelerini kullandı. Bahçeli konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Mamak'ta C5 adı verilen barakada ülkücülere reva görülen zalimlikleri, akıl almaz azapları, Başbakan nereden bilecektir? Mamak'ta cehennemi aratmayan kafesler işkenceci alçakların en adi muamelelerini Başbakan'ın anlayabilmesi için önce adam olması önce kalbi vatan ve bayrak aşkıyla çarpması gerekir. Bu da olmayacağına göre bu siyaset tasarımı darbenin yükünü çekmiş mazlumları aldatmaktan şehit kemiklerini sızlatmaktan başka bir işe yaramayacaktır. "

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

-Uzlaşmadaki tıkanıklık çözüm ufkunu daraltmış ve hatta kapatmıştır. Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan herşeyin merkezine kendini koyan küçük kafalar siyasetin aşınmasında önemli pay sahibi olmuştur. Bunlar toplumu kutuplaştırmaktan haz almışlar, hassasiyetleri kaşımaktan farklı bir zevk duymuşlardır.

-Siyaseti cepheleşmeye akseden demokratik kültürü yozlaştıran çapsız siyaset işportacıları milletimizden çok şey götürmüştür.

"BAŞBAKAN ADALETİN ÖNÜNE ÇIKACAK"

-Sen 12 Eylül'ü bırak da 28 Şubat'ın 27 Nisan'ın derdine ve peşine düş. Konuşmamın bu aşamasında belirtmek isterim ki 1980'den 34 yıl sonra darbeciler cezalandırılıyorsa bir gün gelecek 17-25 Aralık'tan dolayı Başbakan da adaletin önüne çıkacak ve yaptıklarının bedelini ödeyecektir.

BAHÇELİ: BU BİZİM İÇİN NAMUS MESELESİDİR

-Başbakan Erdoğan Pınarhisar'daki 3-5 ayını bile mumla arayacaktır. Bu bizim için namus meselesidir. Rüşvet ve yolsuzluğun kökünü kazımak inşallah bize nasip olacaktır. AK Parti hükümeti vesayeti sonlandırıyorum diyerek TSK'yı hedef almıştır.

-Sözde darbe davalarıyla suçlu suçsuz ayrımına gitmeden Türk askerini darbeci göstermiştir. Türkiye'nin yakın tarihi hukuk cinayetleri ile doludur. Siyasallaşmış bağımsızlığını yitirmiş yargı operasyonlarından geçilmemektedir.

-Haksızlık adaletsizlik ve usulsüzlük AK Parti ile derinleşmiştir. Darbe niyeti taşıyan ve darbe fırsatı gözleyen, asıl failler ayıklanmadan Türk ordusu suçlanmış mensupları itham edilmiştir.

- Balyoz Davası AK Parti'nin başında patlamıştır. Başbakan Erdoğan halen Balyoz tahliyelerini hazmedememiştir.

-AYM'nin verdiği kararla tahliye olan herkesin mutluluğunu paylaşıyoruz. Biz AK Parti ve Başbakan'a rağmen masumiyetin kazanacağını biliyorduk. Biz bedel ödeme konusunda sırayı savdık.

-48 gün sandık milletimizin önüne gelecektir. Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye'nin kaderini etkileyecektir.

-Uzlaşmanın önemi semeresini vermeye başladı. Bunlar krizi taciri, kavga meraklısıdır. Daha vahimi bunlar arasında Recep Tayyip Erdoğan tetikçisi vardır.

-Dili ve zihniyeti bozuk olanlar adayımıza kulp takmıştır.

-Sayın İhsanoğlu'nun temelinde Türk ve İslam'a ait tüm temelleri vardır. Mayasında millet aşkı vardır. Bizim çatımızın kökü tarih kadar eskidir, vizyonu Türkiyemiz kadar büyüktür. Bizim çatımız Mustafa Kemal'in eserleriyle güçlenmiştir.

BAHÇELİ: BAŞBAKAN BU SEVDADAN VAZGEÇ

-Başbakan'ın kutuplaşmayı sınır ötesine taşımıştır. Başbakan adaylığını açıklamaktan çekinmektedir. Senden cumhurbaşkanı olmaz, olmayacaktır. Sayın Başbakan sen bu sevdadan vazgeç.

"BiRAZ DAHA SABRET BİRAZ DA DİŞİNİ SIK"

-Bu yolda geri dön. Gel inat etme ve aday olmayacağını hemen açıkla. Başbakanlıktan sıkıldıysan yorulduysan biraz daha sabret dayan sık dişini Allah'ın izniyle bir seneye kalmaz seni oradan sandıkla indirip defterini düreceğimizden de ziyadesiyle emin ol.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!