1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli'den 'Türk yoktur' sözüne eleştiri

Bahçeli'den 'Türk yoktur' sözüne eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk diye bir ırk yok" diyen Yasin Aktay'a yüklendi. Bahçeli, "Hiç kimse Türk yoktur diyemez. Diyen de belasını bulur" diye konuştu.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir Belediyesi'nin yol, köprü, spor salonu gibi çeşitli hizmetlerinin Kurtdereli Spor Salonu'ndaki toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Bahçeli, konuşmasının ilerleyen dakikalarında "Türk diye bir ırk yok" diyen AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Yasin Aktay'ı sert ifadelerle eleştirdi.

"KİMSE 'TÜRK YOKTUR' DİYEMEZ"

Hiç kimsenin "Türk yoktur" diyemeyeceğini belirten MHP lideri, "diyenin de belasını mutlaka bulacağını, yediği içtiğinin boğazına düğümleneceğini, hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacağını" sözlerine ekledi.

İÇİMİZDEKİ HAÇLILAR

Sandık başına gidenlerin, "milletin adını küllemeye ve köreltmeye çalışanlara" mesaj vereceğini ifade eden Bahçeli, "Türklüğe alerji duyanlara, milli mevcudiyet ve mirasa düşmanlık besleyenlere safınızı ve tarafınızı ispatlayacaksınız. Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yozlaşmaya karşı tavrınızı ve iradenizi belirteceksiniz" diye konuştu.

Sevr isimli ölüm belgesinin Türk milletinin hayat alanını küçülte küçülte imhayı hedeflediğini vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türklerin Anadolu'dan çıkarılması için yüzyıllardır düşmanlık kuyruğunda nöbet tutan Haçlılar, sonunda içimizden devşirdikleri işbirlikçilerle en önemli adımlarını atmışlardır. Hatta Sevr imzalanmadan evvel, bizzat hain Damat Ferit'in öncülüğünde 12 Eylül 1919'da Kürdistan'ın kurulması konusunda yabancılarla gizli bir anlaşma yapılmıştır. Bu sefalet yuvaları, bu milliyet ve millet hasımları; bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlar, boyunduruk altında yaşamak için yandaşlarıyla sözleşmişlerdir. Zira bunlar da bugünkü iktidar koltuğunda oturanlar gibi milli haysiyet yoktur ve hiç de görülmemiştir. Manda ve himaye taraftarları, işgal yardakçıları, yabancı muhipleri, bölünme ve dağılma elçileri köşe başlarını tutmuş, uğruna nice millet evladının şehit olduğu Türk vatanını peşkeş çekmeye cüret etmişlerdir. Fakat Türk milletinin iman ve iradesi alçaklara teslim olmamış, zillete geçit vermemiştir. Milleti koyun sürüsü, kendilerini de çoban olarak görenler, Türk milletinin kahrından, kuvvetinden ve tarihi kudretinden habersiz olduklarını sömürgecilerin uşağı olmakla kanıtlamışlardır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!