1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Güler: PKK'nın Tehditlerini Ciddiye Almıyoruz

Bakan Güler: PKK'nın Tehditlerini Ciddiye Almıyoruz

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çözüm Sürecini baltalayanların bunun altında kalacağını ifade ederek PKK'nın tehditlerini ciddiye almadıklarını söyledi.

A+A-

Çözüm Sürecinin daha önce öngörülen neticeye henüz ulaşmadığını söyleyen İçişleri Bakanı Muammer Güler, son dönemde PKK eleşbaşlarının tehditleriyle ilgili de net konuştu: Değişik kimlikler ve değişik ünvanlarla yapılan açıklamaları ciddiye almıyoruz

Muammer Güler, Gürcistan İçişleri Bakanı Irakli Gharibashvili ve beraberindeki heyet ile bakanlıkta görüştü ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Çözüm sürecinde birinci aşamın istenilen noktaya ulaşmadığını belirten Güler, "Birinci aşamanın henüz beklenen neticiye ulaştığı söylenemez. Ancak kim ne ifade ediyor olursa olsun bizim hükümet olarak planımız bellidir. Bu anlamda değişik kimlikler değişik ünvanlarla yapılan açıklamaları da doğrusu ciddiye almıyoruz. Bu konuda daha önceden kararklaştırılan ve yürütülmeye çalışılan bir süreç var.

Burada herkesin sorumluluğu vardır. Herkes bu sorumluluk çerçevesinde hareket etmelidir. Taahütler yerine getirilmelidir. Yoksa Türkiye'nin kendi ülke sınırları içerisinde güvenliğini sağlayacak güçleri her zaman vardır. Bu konuda öncelikle çatışmasızlık ortamının silahların geri çekilerek, sınır dışına çıkarılarak bu ortamın sürüdürülmelisidir. Bu kunudaki iyi yaklaşımların devam etmesini istiyoruz. Yetkilerimiz çerçevesinde de gerekli önlemleri her zaman alırız. Bölgede çok büyük bir destek vardır. Bu mesajın herkes tarafından alınması gerekir. Çözüm sürecini baltalayan bunun altında kalır. İnsanlarımız artık neyin nasıl ne amaçlarala gerçekleştirildiğini biliyor" diye konuştu.

Öncelikle çatışmasızlık ortamının, silahların geri çekilmesini istediklerini belirten Güler, gerekli önlemlerin her zaman alınacağını vurguladı. Güler, muhataplar tarafından verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bölgede çok büyük destek olduğunu ve bölgenin milletvekili olduğunu hatırlatan Güler, çözüm sürecinden vazgeçilmesinin istenmediğini ve araştırmaların da bunu gösterdiğini ifade etti. Güler, "Çözüm sürecini baltalayan bunun altında kalır." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!