1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan ABD dönüşü önemli açıklamalarda bulundu

Başbakan ABD dönüşü önemli açıklamalarda bulundu

2014'te 3 seçim, yeni anayasa ve Kılıçdaroğlu'nun kıyaslaması ile ilgili konuştu.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri dönüşünde iç siyasete yönelik önemli mesajlar verdi.

"PARLAMENTODA  KABUL GÖRÜRSE 3 SEÇİM OLABİLİR"

Gelecek yıl, anayasa referandumu dahil 3 seçimin yapılabileceğine ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Amerika'da yazılı görsel basının genel yayın yönetmenleriyle yaptığımız toplantı sırasında sorulan bir soru üzerine tarih tespiti ile değil de, önümüzdeki yıl içinde böyle birşey parlamento da kabul görürse 3 seçim olabilir noktasında hareketle birşeydi. Bu yeni anayasayla ilgili olabilir, bunun yanında cumhurbaşkanlığı konusu da gündemde. Bunun tarihi belli, burada herhangi birşey söz konusu değil. Yerel seçim onun da tarihi belli. Ama yeni anayasayla ilgili değişiklik söz konusu olursa bir referandum açılabilir ve bununla ilgili de 3. seçim gündeme gelebilir" 

"REFERANDUM OLURSA MİLLETİMİZDEN 'EVET' CEVABINI ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Başbakan Erdoğan, "Eğer muhalefet partileri kendilerini kilitlemezse biz tasarıyı parlamentoya sunabiliriz. Referandum yolu açılırsa ben milletimizinden 'evet' oyu alacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"KILIÇDAROĞLU'NA YARGI YOLUYLA CEVAP VERCEĞİM"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendisi Esed'le kıyaslamasına da sert çıkan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Ben Kılıçdaroğlu'na cevap vermem. Kılıçdaroğlu'na cevabını ben yargı yoluyla vereceğim. Türkiye Cumhuriyetinin başbakanlığını yürüten bir insana, bu ülkenin siyaseti içinde yer alan ya da yer almayan kimse katil sıfatını yakıştıramaz. Bizim zaten bu noktada abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. O konularda rahatız. Bu ülkede kimin katil olduğunu kimin katillerle işbirliği halinde olduğunu yargı ortaya çıkaracaktır. Yani adeta PKK yandaşlarını DHKP-C örgütünün içinde olanları ve onların yandaşlarını savunan onlarla ilgili çok açık net adeta 'ben de oraya gider üye olurum, nerede o örgüt' diyen kişi ben değildim. Kılıçdaroğlu'nun kendisidir. Bunların hepsi kayıtlarınızda arşivlerinizde var. Şimdi bu adam kalkmış bu tür hakaretlerde bulunuyorn. Tamamıyla şirazesinden çıkmış vaziyette. Avrupa'da bizleri oraya şikayet etme yoluna giriyor. Kendisine verilen randevu iptal ediliyor. Daha sonra kendisinin iptal ettiğini belirterek orada da dürüst davranmıyor. Böyle bir insanın bu tür yaklaşımlarını kaileye almak Türkiye'ye zaman kaybettirmektir. Türkiye'de böyle bir muhalefet olmamalıydı."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!