1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Başbakan Erdoğan: Buna asla izin vermeyiz

Başbakan Erdoğan: Buna asla izin vermeyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Edirne Valiliği'nin düzenlemiş olduğu programda konuştu. Başbakan'ın gündeminde, CHP ve MHP'nin Trakya bölgesine astığı afişler vardı.

A+A-

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-İstanbul'un etrafında Sakarya, Kocaeli ve Bursa beklenen atağı gerçekleştirirken, Trakya bunu yapamadı. Ancak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'a 15 katrilyon yatırım yaptık, yapıyoruz. Yatırım yaparken oy pusulasına göre yapmadık.

-İleri demokrasi etnik siyaset, hizmet siyasetinin gerisinde kalır, yok olmaya mahkumdur. 

"ÜLKE NE TÜRKLERİNDİR NE DE KÜRTLERİNDİR"

-88 yıl Osmanlı'ya başkentlik yapmış Edirne kadim başkentlerle aynı noktaya henüz yükselemedi. Edirne'nin potansiyelini açığa çıkarıp bir dünya markası olarak yükselmesini sağlamak zorundayız. Ortak değerlerimizin istismarı bugüne kadar fayda sağlamadı.

-Biz yola çıkarken tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Türkiye'deki 36 etnik unsur bu kavramın içinde var. Bu ülke ne etnik bakımdan Türklerindir, ne de Kürtlerindir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 76 milyonundur. Kimse kimseye farklı gözlerle bakamaz. 76 milyonun her biri eşit vatandaştır.

"BUNA ASLA İZİN VERMEYİZ"

-Bizim bayrağımızın rengi belli, şehitlerimizin kanı. Türkiye 76 milyonundur... Bu bizim ecdadımızdan böyle devredildi. Vatan toprağına kimsenin operasyon yapma yetkisi yoktur. buna asla izin vermeyiz.

-Hiç bir zaman ve dönem şehidine sahip çıkan hiçbir iktidar olmamıştır. Hiç kimse çıkıp da bu bayrağı en çok ben seviyorum diyemez. Ve bu hiç kimsey fayda getirmez. 

"İCRAAT YOK LAF ÇOK"

-Slogan atmak, afiş yapıştırmak en kolay yöntemdir. Önemli olan eser üretmektir. Madem siz milliyetçisniz de millet için ne yaptınız? Madem siz cumhuriyetçizisiniz de cumhuriyet için ne yaptınız.

-Onlar çamur attılar, biz ülkeyi büyüttük. Biz Türkiye'yi muassır medeniyetler üzerine çıkarıyoruz. Milliyetçilik, cumhuriyetçilik budur. İcraat yok, laf çok.

EKONOMİDE DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

-Ana muhalefetin genel müdürü, geçtiğimiz günlerde buralardaydı. Hayvan ithal eder bir duruma geldimizden bahsediyor ama biz iki kurban bayramıdır, kurban ithal etmiyoruz. İhraç ediyoruz. Trakya'da ya, belki halkı kandırırız, diyorlar...

-Devletin borçlanma faizi yüzde 63'te yüzde 6'lara kadar düştü. Bunu biz yaptık. Ekonomide daha güçlüyüz, daha da güçlü olacağız. Türkiye'nin itibarına itibar kattık. 

"TARİHİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ"

-İnşallah Edirne'de tarihi dönüştürmeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Buradaki yerel yönetimlerin desteği de olması lazım. 30 Mart itibariyle yerel siyasetteki, değişimle birlikte el ele vererek, Edirne'yi hak ettiği yere getireceğiz. İstiyoruz ki, cami, kervansaray ve hamamlarımız ayağa kalksın. Vatandaş ihya edemiyorsa, devlet olarak biz ihya ederiz. TARİHİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ...

"GEZİCİLER ERGENE'Yİ GÖRSÜN"

Türkiye'de Geziciler, çevreciler vardı ya, onlar biraz da Ergene'nin etrafında dolaşsınlar. Hesabını bir sorsunlar. Çevreciyiz dediler... On tane ağaç sökülüp başka yere dikiliyor. Milyarlarca fidan diktik, böyle bir iktidara yeşil düşmanı diyecek kadat cüretkarlar. Türkiye'de yeşil deyince, orman deyince akla Ak Parti iktidarı gelir. Ama dürüst olsalar bu noktada gerçekten aklıselim sahibi olsalar, Ergene'yi Meriç'i gezerler. Buradaki bu hali görüp sonra da biz ne yapıyoruz derler.

"GEREKİRSE KAYBEDELİM YETER Kİ MİLLET KAZANSIN"

-Seçimler öncesinde sahneye konan her senaryo milletin iradesinde etkisiz hale gelecek. Millet doğruyu yanlışı ayıracak ferasete sahip. Gerekirse kaybedelim, yeter ki Edirne kazansın... Yeter ki millet kazansın. Milletimiz bizi anlıyor, bizi destekliyor. Bütün fitneler, milletimizin duaları karşısında eriyecek. Hakem millet olduğu miklletçe Türkiye büyümeye devam edecek. İnşallah Edirne için yaptıklarımıza daha fazlasını ekleyeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!