1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Başbakan Erdoğan: Marmaray inşa ettiler de başörtüsü tüneli mi tıkadı?

Başbakan Erdoğan: Marmaray inşa ettiler de başörtüsü tüneli mi tıkadı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da halka hitap etti.

A+A-

MARMARAY İNŞA ETTİLER DE BAŞÖRTÜSÜ TÜNELİ Mİ TIKADI?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Trabzon'da halka hitabında başörtüsü konusuna da değindi. Başbakan Erdoğan, muhalefeti eleştirerek "soruyorum sizlere, bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı?" dedi.

"Üniversitelerde başörtülüler var,kamu da başörtülüler var,mecliste başörtülüler var. Ne oldu?Türkiye bölündü mü? Dağıldı mı? Parçalandı mı? On yıllar boyunca bu milleti korkuttular. Ne ızdıraplar çektirdiler. Ne kızlarımızı psikolojik olarak mahvettiler.Yıkıma uğrattılar. Başörtüsü böler dediler. Başörtülü yavrularımıza zulmettiler.Türkiye bölünmedi,Türkiye büyüdü. Türkiye daha bir kardeş oldu. Başörtülüsü ile ele ele verdi omuz omuza verdi aydınlık yarınlara yürüdü.Başörtüsüne gericilik dediler. Şimdi soruyorum sizlere bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı? Hızlı tren yaptılar da başörtüsü bu treni raydan mı çıkardı?Marmaray inşaa ettiler de başörtüsü tüneli mi tıkadı?"

PAZARLIK İDDİALARINA SERT CEVAP

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çözüm sürecinde pazarlık yapıldığı iddialarına sert bir dille cevap verdi. Başbakan, ''Hakkı olana hakkı teslim etmekten başka bir şey yapmayız. Tek bir meselemiz var Türkiye'nin normalleşmesi' ifadelerini kullandı

''Bir yıldır Mehmetlerimiz dağlarda şehit olmuyor. Kapılar korkuyla açılmıyor. Kan bağımlısı kan tiryakisi olanlar bize ne verdiniz diye soruyorlar. Hiçbir şey vermedik, vermeyiz vermeyeceğiz. Demokrasi özgürlük hak ve hukuk bizim ilkelerimiz bunlar. Meşru olanın dışına çıkmayız. Hakkı olana hakkı teslim etmekten başka bir şey yapmayız. Biz birinden alıp diğerine vermeyiz. Türk'ten alıp Kürt'e Laz'dan alıp Arap'a ondan alıp Çerkez'e Gürcü'ye vermeyiz. Hiç kimsenin başını öne eğmeyiz eğdirmeyiz. Tek bir meselemiz var Türkiye normalleşsin, kardeşler kucaklaşsın. Kan dursun gözyaşı dursun. Horlama dışlama öteleme son bulsun. Yeter ki kardeşlik kazansın biz kaybetmeye razıyız. Yeter ki Türkiye kazansın Yeter ki 76 milyon kazansın.''

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yarın kutlanacak 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne de değinen Erdoğan, "Fedekar, cefakar öğretmenlerimize şükranlarımızı bir kez daha ifade edeceğiz. Bu tabii bir sembol, öğretmenlerimiz senede bir gün hatırlanacak varlıklarımız değildir" açıklamasını yaptı.

"12 yıl boyunca anaokuluyla birlikte 13 yıl boyunca adeta bir mücevheri işler gibi çocuğu, genci, insanı bilgiyle, beceriyle donatan öğretmenin kadrini, kıymetini bilmek, ona hakkı teslim etmek bizim boynumuzun borcudur. Şunu unutmayın, öğretmen, sadece üniversite sınavlarına hazırlayanlar değildir. Sadece test tekniğini öğretenler değildir, 13 yıl boyunca ilim öğreten, edep, adap öğreten, sabırla öğrencisine hayatı öğreten, takdim edenler bu işin asli unsurudur, diye bunu takdim ediyorum. Onların hakkını bir kenara koyamayız. Onun için her öğretmen değerlidir, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Tekrar hepsine şahsım, milletim adına şükranlarımızı ifade ediyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!