1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Başbakan Erdoğan: Paralel Yapı'dan hesap soracağız

Başbakan Erdoğan: Paralel Yapı'dan hesap soracağız

Başbakan Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında Uşak'ta vatandaşlara seslendi.

A+A-

Başbakan Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında Uşak'ta vatandaşlarla bir araya geldi.  Başbakan Erdoğan Paralel Yapı'ya çok sert cümlelerle yüklenirken "Bunlar dış mihrakların oyuncağı. Yaptıkları hainlikler ortada. Şimdi bu CHP bunlarla kol kola. Sahte montajlanmış kasetlerle ortaya çıkıyorlar"

İşte Başbakan Erdoğan'ın Uşak konuşması:

KOVDUĞUMUZ BİRİ DİYOR Kİ YOĞUN BAKIMDAYMIŞIM

Bugün tarihi bir heyecanı tarihi bir günü yaşıyoruz. Yozgat ve Sivas'tan yola çıktık. Afyon ardından Kütahya'ya gittik. Tarihi bir kucaklaşmayı yaşadık. Şimdi ise Uşak'ta tarihin, zaferin, efelerin şehrinde milletin partisi buluşuyor.

Bundan 56 yıl önce merhum Menderes "Size canım feda. Millete hizmet yolunda" Tam da dediği gibi oldu. Allah mekanını cennet eylesin.

Merhum Menderes ülkesi için çırpınırken tıpkı bugün olduğu gibi CHP yıpratmanın peşindeydi. Kardeşlerim bugün hangi tahrikler yapılıyorsa aynısını yapılıyordu. Bugün CHP nasıl bir gerilim siyaseti yapıyorsa aynısını yapıyordu. Bugün de aynı ağı iftiralar gündeme taşınıyor.

Bir gazeteci ve partimizden kovduğumuz biri diyor ki ben yoğun bakımdaymışım. Bu ruh bu tende olduğu sürece durmak yok yola devam diyoruz. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik.

Bu millete hizmetkar olmaktan daha güzel bir şey olur mu?

KILIÇDAROĞLU'NA TAZMİNAT GÖNDERMESİ

Burdan CHP genel başkanına soruyorum sen o sahte ÖSYM belgesinden dolayı gençlerden ve bizden özür dilemedi. Yüzü kızarmadı. Edebi olanın yüzü kızarır.

Eline Kayseri'yle ilgili bir belge geçti. O da sahte çıktı. Belediye başkanımız kazandığı tazminatlarla Kayseri'yi sucuğa doydu.

OKYANUS ÖTESİNDEN ELİNE BİR MONTAJ VERMİŞLER

Şimdi eline okyanus ötesinden bir montaj vermişler.

Ya şunlara şunu soracaksınız? Sizin bu millet için diktiğiniz bir ağacınız var mı?

Okyanus ötesinde takiyye var, yalan var. Kendilerinden başka herkesi dinlemişler. İşadamları, bakanları, gazetecileri herkesi dinlemişler. Bunu da inkar ediyor. Neyi inkar ediyorsun. Artık mızrak çuvala sığmıyor.

CHP'nin genel müdürü kasetle dolaşıyor. Eski genel başkan bana diyor ki; başbakan açıklasın. Ayıptır ben neyi açıklayayım. Ben talimat verdim o kaseti ben durdurdum.

Benim onu yapanı bulma yetkim yok ki. Bu iş yargıda sen takip edeceksin.

İnternet yasasını çıkardık. CHP, MHP ve BDP karşı çıkıyor. Biz yarın burda olmayacağız. Bu bozuk sistemi düzeltelim. Bunlar aç tavuk gibi kendini ambarda zannediyor.

Türkiye kasetlerle idare edilemez. Türkiye montajlı kasetlere teslim olmaz. Millet buna izin vermez.

 

3 YILDAN BERİ HERKESİ DİNLİYOR

Bu paralel Yapı 3 yıldan beri herkesi dinliyor. Bunların içinde bakanlarım, çalışma arkadaşlarım var. Bir tek kendileri yok.

Peki niçin? Şantaj için. İstediği zaman istediği yeri kontrol altına almak için.

MONEY MONEY MONEY

Bir dersane meselesi vardı. Neden rahatsız oldular? 1 milyar dolarlık rant vardı. Sakın ha buralara evlatlarını göndermeyin. Devletin okullarında hafta sonu kurs vereceğiz.

Özel okullara gidenler bir de dersaneye gidiyor. Hep para. Money Money money.

Fatma bacım diyor ki ahırdaki ineği sattım. Çıkmışlar milleti aldatıyorlar. Yok dersaneye gittim üniversiteyi kazandım. Devlet okulları size yeter. Öğretmenlerimizin ekstra kurs ücretlerini biz ödeyeceğiz.

Ama bunların derdi başka. Bu oyunu bozmaya mecburuz. 30 Mart bu oyunu bozmanın tarihidir. Çok koşacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Bazı ablalar kapılara geliyor. Size de gelmişlerdir.

Aman Ak Parti'ye oy vermeyin. Onlara şunu söyleyin siyaseti çok seviyorsanız gidin partinizi kurun. 30 Mart Esma'ların zaferi olacak. Bütün bu iftiralara rağmen, bu montajlara rağmen bunlar yüzde 45-50'yi görünce çıldırıyor.

Bu paralel yapının polisi benim olmuş nereden bileyim. Benim odama koymuş beni dinliyor.

Benim enerji bakanımı dinliyor. Çok önemli bilgileri bu adamlar paylaşıyor. CHP bunlarla kol kola. Milliyetçi olan MHP bunlara bu hainliğe karşı çıkmıyor.

Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olan o hain eller var ya? Bunları onlar idare ediyor. Dünyada büyüyen ülkeler içinde ilk 5'te Türkiye var.

BİZ OLAYI AŞTIK

Biz hükümeti kimden aldık? CHP'nin yavrusu DSP'den. 10 yılda milli gelirimizi 800 milyar dolara çıkardık.

Biz geldiğimizde 100 liranın 70 lirası borçtu. Şimdi 35 lira. Devletin borçlnma faizi yüzde 63. Şimdi tek haneye düştük. Bu aradaki fark kimin cebinde kalıyor? Halkımın. Neredeb nereye...

Bize 13 milyon turist geliyordu. Şimdi 36 milyon turist geliyor. Bunlar durup dururken olmadı. Turizm deyince bunlar deniz, kum güneş diyorlardı.

Biz olayı aştık. Din, sağlık, inanç, kültür, kış turizmi... Artık otel yetiştiremiyoruz. Sadece bu değil. Aramızda memur arkadaşlarım, işçi kardeşlerim var. Önüme bir tablo getirdiler. Devletin memur ve işçisine borcu neydi biliyor musunuz? 13.5 katrilyon. Devlet memuruna borçlu olamaz. Bunu anında ödedik.

Bitmedi. Arkasından bir fatura geldi. Konut edindirme adı altında işçiden memurdan para kesip kandırmışlar. Şu ana kadar bize gelen fatura 3.5 katrilyon. Ne yaptı 17.5 katrilyon. Ey CHP ey MHP neredeydiniz? Biz ödedik biz. Memur ve işçinin haklarını biz ödedik. Ben siz rakamlarla konuşuyorum.

BUNLAR YAKIP YIKIYOR BİZ YAPIYORUZ

Bu Gezicileri, paralel yapıyı rahatsız ediyor. Bunlar yakıp yıkıyor biz yapıyoruz.

Bu CHP'nin genel müdürü SSK'nın müdürüyken hastaneye gidip ilaç alabiliyor muydunuz? Hayır. Şimdi ise aile hekimliğini getirdik. Biz Kanuni'lerin torunlarıyız.

Adnan Menderes için yayınladıkları belgeye bakın; Menderes ve arkadaşları 12 uçak dolusu mücevharat ile yakalanmışlardır. Bu millet neleri yaşadı?

Tezgah aynı tezgah. CHP'nin başındaki zat. Bu gidiyordu. Rahşan affıyla kurtuldu. Bu kasetle geldi. Benim milletim bu CHP'yi hiçbir zaman tek başına iktidar vermedi.

1 yıldır hamdolsun şehit tabutları gelmiyor. Bunlar kandan beslenen vampiler. Terör devam etsin, kan aksın yeter ki; ekonomi büyümesin.

Burdur'da, Afyon'da ne diyorlar biliyor musun? Mermer işçisi bulamıyoruz. Denizli'de tekstilde yanımızda çalıştıracak kimse bulamıyoruz diyorlar.

TÜRKİYE BÜYÜMESİN İSTİYORLAR

Türkiye büyümesin diyorlar. Uşak'ta CHP, MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Bir İstiklal mücadelesine girmiş bulunmaktayız. Demorkasiye sahip çıkmalarını istiyorum.

Sevgili gençler şuralarda üniversite okuyorsunuz. 45 lira alıyordunuz. Şu anda 520 lira. Yurtlarda önceden ranzalarda kalıyordunuz.

Geçen bu paralel yapının gazeteleri şöyle bir haber yapmış; öğrenciler tabletleri almıyormuş. Bunlarda her şey var. Yalan, iftira.

Süratle inşallah bütün yavrularımıza dağıtacağız. Hedefimiz gençlerimizi dünyaya açmak. Fakir fukara, garp gurebaya eğitim yardımı yapıyoruz.

Eşi vefat etmiş hanım kardeşlerimize yardım yapıyoruz. Evlatlarımızı birbirinden ayırdılar. Senin başın kapalı okula gidemezsin dediler. Gittiler mi gittler. Ne oldu dünya mı koptu.

O gün Türksat 4 A'yı yolladık. Başörtüsüne takıldı mı? Benim başörtülü kızım da başörtüsüz kızım omuz omuza yürüyor.

30 MART'TA CEVAP VERECEĞİZ

Birliğimizi bozmak isteyenlere 30 Mart'ta bir cevap verelim. Ne dedik uzun ince bir yoldayız, gideceğiz gündüz gece.

Hür iradenizi asla ipotek altına aldırmayın. Şu paralel yapıdaki saf kardeşlerimize üzülüyorum. Tertemiz insanlarımız aladatılıyor. Ben dahi aldatıldım.

Türkiye'nin sayılı zenginlerinden bir işadamı geldi. Dedi ki " Ben zekatımı bunlara verdim ama kabul olmamasından korkuyorum" dedi.

Diyorlar ki; Olimpiyatlarda methiyeler düzdün evet düzdüm. Ne bileyim sizin böyle olduğunuzu.

Ben çok rüyada görmem bilyorsunuz bunlar Peygamberimizi rüyalarında gördüler. Tweetleri ikiye katlayın dedi. Ya Peygamber efendimiz sizin tweetlerinizle mi uğraşacak?

Biliyorsunuz bunlar Peygamber efendimizi Miraç'tan indirip kamyonete bindirdiler.

Biz elimizden geleni yaptık. Sabır sabır sabır dedik. Biz biliyoruz sabreden kazanır. Bunlar da insaf yok, izan yok. Bu demorkasi düşmanlarına gerekli cevabı vermeye hazır mıyız?

ESKİ TÜRKİYE Mİ YENİ TÜRKİYE Mİ?

30 Mart'ta bir karar vereceksiniz? Eski Türkiye mi yeni Türkiye mi? Yeni Türkiye'nin mimarlarını selamlıyorum. Eski Türkiye'de gerilim, yoksulluk, yolsuzluk var.

Eski Türkiye'de terör var, kan var, kardeşi kardeşe düşürmek var.

Yeni Türkiye'de istikrar var. Bu CHP 1. köprü, 2. köprü ve 3.köprüye karşı çıktılar. Şimdi 250 m'ye çıktı yükseklik. Ortasından tren geçecek. Bitmedi biz ecdadımız Abdülmecid'in hayalini gerçekleştirdik. Allah'tan Marmaray deniz altında olduğu için karşı çıkamadılar.

O gün sis oldu. İstanbul'u Marmaray taşıdı. Şimdi arabalısını yapıyoruz. O da 2015'te bitecek. Bizde icraat var onlar iftira var.

Bizim sloganımız belli: Daima millet daima hizmet. İnsan, demokrasi, şehir. Belediyecelik biizm işimiz. Ben İstanbul'u CHP'den aldığımız zaman çöp içindeydi.  İstanbul'da su yoktu. Veysel bey o zaman İSKİ'nin başına geçti. Istıranca dağlarını deldik şehre su getirdik.

Geçen bu aday çıkmış diyor ki; İstanbul'un su sorunu halledeceğim. Ya sen neyi hallediyorsun? CHP demek yolsuzluk demektir. CHP demek hava kirliliği demektir. CHP demek yasaklar , yoksulluk demektir.

Hatırlayın; sana yağını karne ile aldığımız günler. Babamın nüfus kağıdı damagadan geçilmiyordu. Bu ülkede kendileri konuşuyorlardı. Bunlar bizi delikli 2.5 kuruşa muhtaç ettiler. Değerli kardeşlerim 1 milyona tuvalete gidilirdi.

Bu sıfırları atar mıyız? Atarız. Gazeteler ne dedi? Enflasyon patlar dediler. Hatta biri eşek gibi anırırım dedi. Hala anıracak. Ne oldu enflasyon patladı mı? Çatladı, çatladı...

Biz bu gündeme teslim olmayacağız. Bizim çok işimiz var. 3. Havalimanını da yapacağız. Devletin cebinden 1 kuruş çıkmıyor. Bu işadamlarını da dinlediler. Kanal İstanbul'u yapacağız. Onlara rağmen yapacağız. İşte İstanbul - Ankara hızlı tren bitiyor. Yeni dönemde AK Partili belediyelerle yürüyeceğiz. Uşak bize Osmanlı'nın, Germiyanoğlulları'nın emanetidir.

Biz Uşak'a 3 katrilyon yatırım yaptık. Daha da ileri taşıyacağız. Sağlık'ta daha da büyük işler yapacağız.

Afyon - Kütahya - Uşak bölge havalimanı hayırlı olsun. Hızlı trenle Uşak'ı İzmir'e ve İstanbul'a yaklaştırıyoruz.

Ankara otoyolu bittiğinden Uşak-Ankara arası 2 saat 20 dk olacak. Okullara büyük desteğimiz devam ediyor. Fatih Projesi kapsamında akıllı tahtaları dağıttık ve tabletleri de dağıtmaya devam ediyorz.

Uşak üniversitesini biz kurduk.  Uşak yurdunu hizmete açtık. Kapalı spor salonu için kolları sıvadık. İnşallah belediye başkanımız seçimi kazandıktan sonra büyük bir meydan kazandıracağız.

Bir tek babalarınızın ve hocalarınıızın elini öpün. Bu büyük medeniyet yolunda inanıyorum ki; insanımızı hak ettiği yere taşıyacaksınız.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!