1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan, G-20 zirvesi ve Arjantin dönüşü Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.Kaynak: Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Güncel - Star Gazete http://haber.stargazete.com/guncel/basbakan-erdogandan-onemli-aciklamalar/haber-7875

A+A-

Başbakan Erdoğan, görüşmelerde öncelikli konunun Suriye olduğunu ve Suriye'de katliama daha fazal seyirci kalınamayacağını söyleyen Erdoğan kimyasal silah kullanımını herkesin kabul ettiğini ama kimin yaptığı konusunda ise hedef saptırıldığını belirtti. Annelik babalık duygusu olmayanların Suriye'deki tabloya kör ve sağır olduğunu söyledi.

İŞTE ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Suriye'de gerek kadınların gerek yaşlıların öldürülmüş olması bir kenara konacak bir şey değildir. Annelik babalık duygusu nedir bunu bilmeyen insanlar bu tür tablolara sağırdır. Gerek ülkemizde gerek dünya genelinde bazı liderler bu tabloya kör ve sağır kalabiliyorsa bu nasip meselesidir. Gelinen noktada, kimyasal silah boyutunu herkes kabul ediyor. Kimler tarafından yapıldığına dair hedef saptırılmaya çalışılıyor.

BMn'in göndermiş olduğu temsilciler orada çok net tespitler yaptılar. Labaratuvar sonuçları çok yakında açıklanacak. Yaşanan olaylarda 106-107 bin insan öldürüldü. Ve bu insanlar önceleri çok az sayıda keskin nişancılar tarafından öldürüldü, daha sonra tanklarla toplarla öldürüldü, daha sonra uçaklarla bombardıman edilmeye başladı. 

Kimyasal silahlarla 107 bin kişi öldürüldü diğer tafatan 106 bin kişi öldürüldü. Daha sonra birtakım kimseler bizim sessiz kalmamızı bekliyor.

Şu anda Suriye'de 7 milyon insan sığınmacı durumdadır. Kimse kalkıp Haçlı Seferleri böyleydi şöyleydi demesin. Çanakkale de bir haçlı seferidir. O zaman Suriye'den Mısır'dan Balkanlar'dan Kosova'dan bizim yanımızda olanlar vardı. O tarihte bu ülkeler hangi duygularla savaştılarsa, bugün bizde aynı duygularla onların yanında olmayı görev telakki ediyoruz. 

G-20 zirvesinde de bunlar konuşuldu. Oradan 16 saatlik uzun bir yolculukla, 2020 Olimpiyatlarının yapılacağı şehrin belirleneceği Buenos Aires'e geçtik. Orada da yoğun bir kulis faaliyeti yaptık.

Ve orada ayrıca Katar Emiri ile de ikili bir görüşmem oldu. Katar Türkiye ilişkilerini gözden geçirme fırsatımız oldu.

2020 Olimpiyatları İstanbul'da yapılsaydı Türkiye de İstanbul da geniş coğrafyamız da bundan olumlu bir şekilde etkilenecekti. Olimpiyat, barış, dostluk ruhu kazanacaktı. 

Ama görünen o ki İstanbul'un potansiyeli yeterince dikkate alınamamış, netice itibariyle ev sahibi Tokyo olmuştur. Tokyo bir olimpiyata ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin olması hakikaten çok çok farklı bir tabloyu ortaya koyacaktı. Bu geleceğe bakma konusunda bir engel teşkil etmeyecektir. Önümüzdeki süreçte spora ve sporcuya yaptığımız yatırımları aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!