1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakan Erdoğan'dan sert Bayrak tepkisi

Başbakan Erdoğan'dan sert Bayrak tepkisi

Başbakan Erdoğan grup toplantısında Bayrak provokasyonu değerlendirdi.

A+A-

Başbakan Erdoğan, Lice'de 2.Hava Kuvvetleri'nin sahasına giren hainin gönderdeki Türk Bayrağı'nı indirmesini sert eleştirdi. Erdoğan, "Türk Bayrağı'nı indirirken oradaki görevliler seyredecek öyle mi? Neymiş çözüm sürecini etkilermiş.. O bayrağı oradan indireni indireceksin." ifadelerini kullandı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın grup konuşması:

Türkiye ilk çeyrekteki büyüme oranına baktığımızda diğer ülkelerden ne kadar farklı olduğunu gösterdi.12 aylık milli gelirimiz 1 trilyon 614 liraya ulaştı.  Türk lirası bazında yeni bir rekor kırdık.

17 VE 25 ARALIK DARBELERİ...

Bugün açıklanana büyüme rakamları ilk 4 aya ait. 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri vardı ve seçim süreci vardı. Bu tabloya rağmen tüm yatırımcılarımız morallerini bozmadılar. Ülkemizi büyütmeye devam ettiler.

Seçimlerin ekonomimizin yıpratmasına izin vermedik. Güven ve istikrar devam etti.

17 ve 25 Aralık darbe girişimleri başarılı olsaydı Türkiye bu rakamlara ulaşamayacaktı.

BENİ VE ARKADAŞLARIMI TUTUKLAYACAKLARDI

25 Aralık'ta yazılan sonra imha edilen bir iddianame var. Hakim ve savcıların talimatıyla dünya çapında iş yapan iş adamları dinleniyor. Fezlekede dönemin başbakanı ve örgüt lideri olarak beni gösteriyorlar. Benden başlayıp bakan arkdaşlarımı, ve işadamlarını tutuklayacaklardı.

Bazı işadamlarını bu işin içine almak neler yapmadılar. Oğlu bunların okullarında okuyor önce fezlekeye girmiyor sonra gazeteye abone değil diye fezlekeye alıyorlar.

17 ve 25 Aralık başarısız olunca belgeleri imha etmek istediler. Ama bu belgeleri kurtardık. Bu aşamadan itibaren hukuk nezdinde tüm hesabı sorulacak.

EKONOMİDE REKOR KIRDIK

Kimsenin Türkiye'ye, kardeşliğimize ekonomimize darbe vurman hakkı yoktur.

Hükümeti devrilmiş, koalisyon hükümeti olacaktı. Hamdolsun bu tuzağı bozduk.

Mayıs ayındaki ihracatımız yine rekor kırdık. Merkez Bankası rezervimiz geçen seneki rekor seviyesine yaklaşıyor.

Borsa İstanbul 93 binin üzerine çıktı sonra 60 bin düştü. Şimdi yeniden 80 binde.

Bu büyüme rakamlarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Biz olayların ardındaki asıl niyeti anladığımız için gövdemizi, canımızı ortaya koyuyoruz.

Haftalardır Gezi olaylarının sebebi ağaç ve parktır diye propaganda yaptılar. İçlerinden biri hala anlamadınız mı demişti. Türkiye'ye bir darbe girişimi yapıldı.

ESKİ TÜRKİYE'Yİ İSTİYORLAR

17 ve 25 Aralık'ta da aynı senaryo sergilendi. Amaç seçilmiş hükümeti devirmekti.

Türkiye büyük bir badireyi atlattı. Türkiye uçurumun kenarından döndü. 17 ve 25 Aralık'taki tehlikeyi görmemiş olsaydık 77 milyon eski Türkiye'yi yaşıyor olacaktık.

Rahmetli Menderes çok nazik bir insandı. Kendisi idama gitti bize ibretlik bir hayat bıraktı. Sanmayın ki bunlar karşısında yumuşak başlı olduğunuz zaman bunlar geri adım atar.

YUMUŞAK BAŞLI MI OLACAĞIM

Başbakan çok sert. Sen benim ülkemin istiklaline göz dikeceksin. Sen darbe yapmak isteyeceksin. Ben buna göz yumacağım öyle mi? Yumuşak başlı olacağım öyle mi?

O BAYRAĞI İNDİRENİ İNDİRECEKSİN

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan şımarıklığın sınırlarını zorluyor. Çıkacak biri garnizondaki bayrağı indireceksin. Neymiş efendim çözüm sürecine bir şey olmasın. Olur mu öyle şey! Sen gerekeni yapacaksın. Alıp indireceksin. Sen gereğini yapacaksın. Ankara'dan gelip ben mi müdahale edeceğim.

GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPACAKSIN

Güneydoğu'da yollar kesiliyor. Çözüm süreci efendim. Böyle şey olmaz. Oradaki teröristlere gerekli müdahaleyi yapacaksın.

Bir devletin görevi yol güvenliğini sağlamaktır. Sen bunları yapamıyorsan biz gerekli adımları atacağız.

O ALÇAKLAR ONU ORAYA ÖLSÜN DİYE GÖNDERMİŞLER

Türkiye Cumhuriyet'i Bayrağı'na yapılan bu saldırıyı yapan alçak bunu izleyen alçaklar o piyonu onu oraya öldürmeye göndermişler.

Oradaki asker de gerekli müdahaleyi yapmayarak bu işi kaşımıştır.

CHP VE MHP'YE GÜN DOĞDU

Garnizona tel örgüleri aşarak giriyor. Oradaki iki kişinin görev yeri değişti.

Senaryo çok açık. O maşa orada vurulsa HDP ve BDP ölü üzerinden siyaset yapacaklardı.  Etkisiz hale getirilmedi CHP ve MHP'ye gün doğdu.

O hain vurulmadı vurulsaydı Doğu ve Güneydoğu karışacaktı. Vurulmadı batı karıştı.

30 YILDIR BU ZİHNİYETLE MÜCADELE EDİYORUZ

MHP yeniden şehit cenazeleri gelsin diyor. CHP iktidara gelsin diye her türlü kaosu istiyor. Genel müdür çıkmış diyor ki 17 maddelik çözüm önerimiz var. İlk maddeyi söylüyor ikincisi yok. Paralel medya ve diğer medya çatışmaların başlaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunların yayın organlarına bakın ne yapmak istediklerini göreceksiniz.

EN İYİ KÜRT ÖLÜ KÜRT'TÜR DİYORLAR

Bunlar için kan akmış umurlarında değil. Bu ülke 30 yıldır sadece terörle değil terörün bataklığındaki bu zihniyetle de mücadele ediyor.

Bunlar için en iyi kürt ölü kürt'tür. Bunlar için en iyi alevi ölü alevi'dir. Bunlar hiçbir zaman çözümün yanında olmadılar. Cenaze olduğunda akbabalar gibi üşüşmeyi hiç bırakmadılar.

İSTİSMARA DÜŞMEYECEĞİZ

Bıçak sırtında yürüdüğümüz bu zamanlarda istismara düşmeyeceğiz. Terör örgütünün yaptığı alçak saldırılarla kürt kardeşlerimin alakası yok.

Bizim en hassas değerlerimiz üzerinden alçakça saldırılar yapmak isteyecekler. Aldanmadık bundan sonra da aldanmayacağız.

DEVLETİMİZ EN AĞIR CEVABI VERECEK

Bu ülke bu devlet hiçbir zaman olmadığı kadar güçlüdür. O piyonu oraya gönderenlere en ağır cevabı vereceğiz.

Biz büyük devlet refleksiyle hareket edeceğiz. Büyük devlet politikalarından vazgeçmez. O alçaklara gerekli dersi vereceğiz ve çözüm sürecine devam edeceğiz.

Doğu ve Güneydoğu hasret kaldığı barışa kavuştu. Tarım ve hayvancılık yapılıyor. Derin tahribat tamir ediliyor. Tam da demokrasi filiz açmışken en başta HDP buna karşı çıkıyor.

Diyarbakır'daki annelerin duruşu bunları rahatsız etmiştir. Okmeydanı'ndaki teyze yüzü maskeli teröristlere gerekli dersi verdi.

Bunlar annelerin itirazına şaşırdılar. Önceden bunlar annelerin kucaklarından çocuklarını aldılar.

Güvenlik güçlerinin sert müdahale yapmasını ve burdan olaylar çıakrtmak istiyorlar. Sabrımızın da bir sınırı da vardır. Çocukları öne sürüp şımarıkça işler yapanların gözyaşlarına bakmayız.

HDP BÖLGENİN CHP'Sİ

Bunlar o kadar seviyesiz ki ya çocukların ya kadınların arkasına saklanırlar.

77 milyonu tedirgin etmek isteyenlere izin vermeyiz. HDP bölgenin CHP'si olmaya çalışıyor. HDP bu faşist tavra devam edecekse onları da aradan çıkartırız.

HDP eğer bir siyasi parti olamayacaksa biz de gider kürt kardeşlerimizle bu işi çözeriz.

Bunların baskıcı tavrına benim kürt kardeşim prim vermesin. Türkiye için çözümden başka bir tercih yoktur. Yeni Türkiye'yi de kardeşlik üzerine kuracağız.

İstanbul'da yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havaimanını inşaa ediyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesine imza atıyoruz.

Orada bir şehir inşaa ediyoruz. Havalimanı kendi enerjisini üreten, yeşil bir havalimanı yapıyoruz.

Havalimanı tamamlandığında çok önemli bir merkez olacak. Türkiye ekonomisi büyüyecek. 25 yıl bunun işletmesini yapacak bize kira ödeyecek ve sonra devredecek.

İş bilenin kılıç kuşananındır. Biz oraya bir havalimanı değil bir zafer anıtı ilan ediyoruz.

Bu zafer anıtı Türkiye'nin istediğinde neleri başarabileceğini gösterdi. Türkiye'nin dünyadaki iddiasını gösteriyor. Bu projeye boşuna karşı çıkmadılar. Bu işadamlarını da örgütün içine soktular. Tüm bu yalanların ardında bu zafer anıtı yatıyor.

Türkiye düşmanları bu yüzden bunu istemiyorlardı. İçerideki maşalarını kullanarak bunu yapmaya çalıştılar. Cumartesi günü muhteşem bir temel etma töreni ile bunu gerçekleştirdik.

ATAK YOLA ÇIKTI

2004 yılında İtalyanlarla yaptığım görüşmeler neticesinde 7 Eylül 2007'de çok önemli bir projeye başladık. ATAK adlı taaruz ve keşif helikopter için çalışmalara başladık. Ortaya öyle bir tasarım çıkardık ki yakında Türkiye'nin en büyük ihracı olacak.

ATAK helikopterlerinin üçünün teslim törenini bugün yapıyoruz. Ardından 6 tane daha gelecek. Ardından 50 tane daha gelecek. Bu projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Bu projeler büyük Türkiye'yi anlatan en önemli kanıtlardır. Bugün yaptığımız büyük projelerimizi tüm alçakça saldırılara rağmen yapıyoruz.

Gezi 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri milletin iradesi karşısında erimiştir. Bu bölgede biz de varız artık. Bu millet tıpkı ecdadımızın yaptığı gibi dünyada sesi olacaktır.

Büyük milletimin vakar içinde olmasını istiyorum. Üç beş sokak olayının, üç beş maşanın bu ülkeye zarar vermesine izin vermeyeceğiz.

Sayın Ruhani ve heyetini dün ağırladık. İran'la yüksek stratejik toplantımızı gerçekleştirdik.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!