1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bayburt'ta “Üniversite Polis El Ele“ Projesi

Bayburt'ta “Üniversite Polis El Ele“ Projesi

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanan, "Üniversite Polis El Ele" projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

A+A-

Beyzade Düğün Salonu'nda gerçekleşen programa Belediye Başkanı Hacı Ali Polat,Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü CelalAydoğan, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, bazı STK temsilcileri ile üniversitenin akademik ve idari personeli katıldı.

Bayburt İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, "Müdürlük olarak ilimizde huzur ve güvenli bir ortamın sağlanması ile iyi bir eğitim öğretim ortamının olacağı bilinciyle Bayburt Üniversitemizde akademik, idari personel ve öğrencilerle karşılıklı diyalogun kurulması gerektiğini düşünerek, Güvenlik Şube Müdürlüğümüzün özverili çalışmaları ile projeyi gerçekleştirdik" dedi.

Projenin, Bayburt'taki sosyal ve kültürel faaliyetlerin kısıtlı olması da göz önüne alınarak öğrencilerin moral ve motivasyonlarının yükselmesi durumunda derslerine daha iyi motive olacakları gerçeğinin yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin emniyet teşkilatını da daha yakından tanımaları açısında önemli olduğunu söyleyenAydoğan, "İlimizde hem bizim için hem de öğrencilerimiz için birer artı olacağı düşüncesi bu projeyi hayata geçirmemize neden oldu. Projemiz kapsamında öğrencilerimiz ile Karadeniz gezisi, sadece öğrencilerin katıldığı kahvaltı programları ve yine bu kapsamda bugünde akademik ve idari personellere yönelik Emniyet personelinin de olduğu bu programı gerçekleştirdik" dedi.

TAYİNİ ÇIKIP EŞYALARINI GÖTÜRMEYEN PERSONELİMİZİN EŞYALARI İLE İHTİYAÇLI ÖĞRENCİLERİMİZİN İHTİYACI KARŞILANACAK

Bayburt’ta sosyal ve kültürel faaliyetlerin kısıtlı olmasının göz önüne alınarak öğrencilerin moral ve motivasyonlarının yükselmesi durumunda derslere daha iyi motive olacaklarını kaydeden İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, "Öğrencilerin emniyet teşkilatını daha yakından tanımaları da hem bizim için hem de öğrencilerimiz için birer artı olacağı düşüncesi de bu projeye sıcak bakmamıza neden olmuştur. 1 aylık bir sürede Karadeniz gezisi, tamamen öğrencilere yönelik kahvaltı programı düzenlenmiş bu günde akademik, idari personel, üniversite öğrencileri ve emniyet teşkilatının yönetici personeli bir araya gelmiştir. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında da bu tür projeler devam edecektir. TEM Şube Müdürlüğü de, tayini çıkıp eşyalarını götürmeyecek olan personellerimizden, eşyalarını teslim alıp ihtiyacı olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacaktır." diye konuştu.

Programda bir konuşma yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

"Polis bizim polisimiz, üniversite bizim üniversitemiz, öğrenciler bizim öğrencilerimiz. Dolayısıyla bir aile bütünlüğü içinde Bayburt'ta hep beraberce huzur ve sükunet içinde yaşamayı hepimiz birlikte arzu etmekteyiz. Üniversite evrensel kurum demektir. Kapıları arkasına kapanan, dışarıdan haberi olmayan bir kurum demek değildir. Sadece içinde bulunduğu şehrin, bölgenin, ülkenin değil ülkenin sınırları dışına aşan bir kurum demektir. Bu anlamda üniversite her türlü şeye açıktır, diğer kurumlarımız da açık olduğu müddetçe."


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!