1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Binali Yıldırım: Polise Ne Talimat Verirseniz Onu Yapar

Binali Yıldırım: Polise Ne Talimat Verirseniz Onu Yapar

"Polis emir kuludur. Ne talimat verirseniz onu yapar. Ama şu olabilir. Ben bunların eğtimlerine katıldığım için biliyorum."

A+A-

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım, Yıldırım, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili “polis hatalımıydı?” sorusuna, “Polis emir kuludur. Ne talimat verirseniz onu yapar" dedi.

İşte Binali Yıldırım'ın Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklaması;

POLİS NE TALİMAT VERİRSENİZ ONU YAPAR

“Polis emir kuludur. Ne talimat verirseniz onu yapar. Ama şu olabilir. Ben bunların eğtimlerine katıldığım için biliyorum. Polis özellikle çevik kuvvet 30 yaş altında. Toplumsal olaylara karşı sabırlı olma eğitimi alıyorlar. Bunu bazı aşırı militanlaşmış aktivistler bildiği için fiili hareketle polisi harekete geçiremiyor. Gidiyor kulağına en galiz küfürü ediyor. Ondan sonra adamın şalteri atıyor” 

Olayların inceleneceğini ifade eden Yıldırım, hukuk devletinde başka alternatifin olmadığını, aksi halde yapanın yanına kâr kalıyorsa olayların önleme şansının olmadığını vurguladı.

Taksim Dayanışma Platformu’nun yanlış seçildiğini ifade eden Yıldırım, “Doğru muhataplar değil, isabetsizlik olduğunu düşünüyorum” dedi. Platformun istediği maddelerin Taksim’le ilgisinin olmadığını kaydeden Yıldırım, “Ben bu arkadaşları tanıyorum, şaşırdığım talepler değil. Onlara anlatırım projelerin gerekliliğini, ikna olurlar. Eksik bilgiden kaynaklanıyor” dedi.

SOSYAL MEDYA

Sosyal medyanın gücünün artık tartışılmaz olduğunu vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti: “Kendi etik değerlerinin mutlaka oluşması lazım. Eğer oluşmazsa çok büyük mağduriyetlere sebep olur. Bugün bana gelebilir yarın size gelebilir. Burdan halihazırda çok büyük mağduriyetler de olur takip edemiyoruz. Ocakları yuvaları dağılan insanlar var. İnsanları galeyana getirdiler. Bunu yapanlar 20 tane IP adresiyle ilgili, hepsi tespit edildi, o adresler üzerinden sosyal medyayı yönetiyorlar. 20 IP’den yeni açılmış hesaplarla yapılmış. O gün bütün kurumlara, hacker saldırısı oldu. Bizim TİB sabaha kadar çalıştı. Toplumsal hayatımızı tehdit eden bir hale geliyor. Bu işi yasal düzenlemelerle tamamen çözmek mümkün değil. Mutlaka bunun sivil toplum inisiyatifleriyle güçlü şekilde desteklenmesi lazım.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!