1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Birsen Altaylının Başbakan Erdoğanı Kızdıran Soru

Birsen Altaylının Başbakan Erdoğanı Kızdıran Soru

Reuters muhabiri Birsen Altaylı ve Başbakan Erdoğan arasında ilginç bir diyalog geçti.

A+A-

Başbakan Erdoğan , Kuzey Afrika gezisi öncesinde havaalanında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda söz alarak soru soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı ve Başbakan Erdoğan arasında ilginç bir diyalog geçti. Altaylı’nın “Gezi Parkı’ndaki eylemler uluslararası basında da yankı buldu. Sizin bu eylemleri yatıştırmak için bir açıklama yapmamanız, hatta eylemleri küçümsemeniz tepki çekiyor.Siz ne düşünüyorsunuz” sorusuna Başbakan daha önce bir başka muhabire yönelttiği şu soruyla yanıt verdi: “Sen ne mesaj aldın bu eylemlerden?” Altaylı bu soruya “Farklı kesimlerden kimselerin eğitimden son alkol düzenlemesine kadar hükümetin bazı uygulamalarından rahatsız olduğunu anladım. Alanda görüştüğümüz kişilerin ifadeleri bu yöndeydi. Ayrıca söylediğiniz gibi eylemlerde bir CHP ağırlığı yoktu. Eylemcilerin bir çoğu CHP’li değildi” şeklinde cevap verdi.

Basın toplantısının ardından Reuters muhabirinin Twitter hesabının dakikada ortalama 1200 kişi takip etmeye başladı. Sabah saatlerinde 6200 olan takipçi sayısı, an itibariyle 31 bin 94’ü buldu.

Bu arada Birsen Altaylı, Twitter'ın dünya gündeminde 2. sıraya yükseldi.

Reuters Muhabiri Birsen Altaylı'nın Sorusu Başbakan Erdoğanı Kızdırdı... Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reuters muhabiri Birsen Altaylı ile tartıştı.

Başbakan Erdoğan, 4 günlük Kuzey Afrika seyahatine çıkmadan önce düzenlediği basın toplantısında Gezi Parkı olaylarına yönelik eleştirilerini sürdürdü. Başbakan, Reuters muhabiri Birsen Altaylı'nın 'Olayları küçümsediğiniz iddiaları var' sorusuna sinirlendi ve'Evlerinde zorla tuttuğumuz bir yüzde 50 var' dedi. Başbakan ile Reuters muhabiri arasındaki diyalog günün en çok konuşulan konusu oldu.

O SORU ERDOĞAN'I KIZDIRDI

Erdoğan'ın, Gezi Parkı eylemlerine katılanların iç ve dış bağlantılarına dikkat çekerek CHP'ye yüklenmesi üzerine Reuters muhabiri de ' Oradaki herkes CHP'li miydi? ' şeklinde bir soru yöneltti. Muhabirin sorusu üzerine Erdoğan da kendisine dönerek ' Peki CHP'nin hiç mi bağlantısı yoktu, oradaki üniversitelilerin ideolojisi yok mu? ' diye bir soru yöneltti.

' NE MESAJI BU? '

Muhabir, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki eylemler için ' mesajı aldınız mı ' diye sorunca Erdoğan da bu soruya ' Siz ne mesaj aldınız peki, az önce de başka bir arkadaşa sormuştum, şu an size de sorayım, nedir bu mesaj? ' karşılığını verdi.

' EVLERİNDE ZOR TUTTUĞUMUZ YÜZDE 50 VAR '

Reuters muhabirinin sorusuna kızan Erdoğan şunları söyledi; ' Sokaklarda eylemlere katılanları toplum olarak adlandıramazsınız. Toplumun bir kısmı derseniz anlarım ancak toplumun tamamı değil. Şu an bizim evlerinde tuttuğumuz yüzde 50'lik bir kesim var. Onları evlerinde zor tutuyoruz. Sen ne diyorsun? '

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!