1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bu üniversitede her şey var ama öğrenci yok

Bu üniversitede her şey var ama öğrenci yok

Sayısız akademisyen, dekan ve öğretim görevlisi ile personel maaş alırken hiç bir eğitim verilmiyor

A+A-

Tunceli’de açılan Munzur Üniversitesinde her şey var ama öğrenci  yok. Üniversite’nin bünyesinde bulunan Meslek Yüksek Okullarının ve 4 Fakültenin bölümünde hiç öğrenci bulunmuyor.

Bu okulların bir çoğu açıldan bugüne kadar öğrenci kaydı yapamadı. Ama hiç öğrenci olmamasına rağmen bu okullarda akademik ve idari personel istihdam ediliyor. 

HİÇ ÖĞRENCİSİ OLMAYAN OKULLAR

2014 yılında açılan Pertek Sakine Genç Meslek Yüksekokulu’nun binası ve 8 akademik personeli var ama 2016 yılından itibaren hiç bir öğrenci kaydı yapılmadı.

2012 yılında kurulan Çemişgezek Meslek Yüksekokulu’nun binası var. İşletme yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamalar bölümünde 2 akademik personel ve bir müdür görevli. Ancak bu okulda da öğrenci yok

2008 yılında açılan Meslek Yüksek Okulunda İklimlendirme ve Soğutma, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Süt ve Süt Ürünleri Tekniği, Arıcılık, Şarap Üretim ve bunun gibi bir çok bölüm mevcut. Ama bugüne kadar bu bölümlere hiç bir öğrenci alınmadı.

2012 yılında açılan Edebiyat Fakültesine hiç öğrenci alınmamasına rağmen okulda 5 akademisyen ve 1 bölüm başkanı halen görev yapıyor.

2014 yılında açılan Mühendislik Fakültesi henüz hiç öğrenci almamakla beraber halen 14 akademisyen görev yapmaya devam ediyor.

2012 yılında hizmete giren İletişim Fakültesi binası olmamasına rağmen 1 dekan, 2 idari, 10 da akademik personel görev yaparken günümüze kadar henüz öğrenci kaydı yapılmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!