1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Celalettin Lekesiz Emniyet Genel Müdürü Oldu…

Celalettin Lekesiz Emniyet Genel Müdürü Oldu…

5 yıldır Hatay Valisi olan M. Celalettin Lekesiz de kararnameyle Emniyet Genel Müdürü oldu, yerine ise Kocaeli Valisi atandı.

A+A-

Gece kararnamesiyle Bürokraside önemli değişiklikler oldu. Başbakan Davutoğlu yeni valiler ve müsteşarlar kararnamesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. Yapılan Değişiklikler şöyle: MGK Genel Sekreteri Muammer Türker Antalya Valisi, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz Emniyet Genel Müdürü, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar Ankara Valisi, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy Diyarbakır Valisi, Yalova Valisi Esengül Civelek Kırklareli Valisi oldu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç ise merkeze alındı. Malatya eski Valisi Vasip Şahin, Hüseyin Avni Mutlu yerine İstanbul'a Vali olarak atandı. Kocaeli Valisi Ercan Topaca da Hatay Valiliği görevine atandı.

M. CELALETTİN LEKESİZ

1962 Yozgat – Yerköy doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Yerköy’de yaptıktan sonra, 1986 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Kırşehir Valiliği’nde Kaymakam adaylığı yaparak, Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. 1988 yılında bir yıl süre ile İngiltere’de, İngilizce Dil Eğitimi aldıktan sonra; 1990 yılından itibaren sırasıyla Tefenni (Burdur), Köprübaşı (Manisa), Yusufeli (Artvin) ve Divriği (Sivas) Kaymakamlıkları yaptı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Araştırma Planlama Koordinasyon Kurulu Başkanlığında Daire Başkanlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Müfettişliği ve Mülkiye Başmüfettişliği, Personel Genel Müdürlüğü, Amasya Valiliği görevlerini yaptıktan sonra 11.06.2009 tarihinde Hatay Valiliği'ne atandı.

Ayrıca çalıştığı İllerin Valilerinden, Turizm Bakanı'ndan ve İçişleri Bakanı'ndan çeşitli ödüller aldı. Zehra Lekesiz ile evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
4 Yorum