1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'li Özkes, Egemen Bağış'ın İstifasını İstedi

CHP'li Özkes, Egemen Bağış'ın İstifasını İstedi

CHP'li vekil İhsan Özkes, elinde Kur'an'la basın toplantısı yaptı, "Bağış, Müslüman halktan özür dilemeli, hiç beklemeden istifa etmeli." dedi.

A+A-

CHP'li İstanbul Milletvekili emekli müftü İhsan Özkes, Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına tepki göstererek "Bu iddia doğruysa derhal önce Allah'a tövbe etmeli, sonra da Müslüman halktan özür dilemeli" diyerek Meclis'te Bakara suresini okudu. 

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, internete düşen ses kayıtlarında Allah'ın ayetleriyle alay edildiğini belirterek, "Bu iddia, Egemen Bağış denilen bir kişinin söylediğine dair iddialar var. Bu iddia doğruysa azıcık şerefi, bir iman kırıntısı varsa derhal önce Allah'a tövbe istiğfar etmeli ondan sonra da bu Müslüman halktan özür dilemeli hiç ama hiç beklemeden istifa etmelidir" dedi.  

"BUNLAR KÜFÜRDÜR, BUNU YAPAN KAFİR OLUR" 

Özkes, internete dün düşen ses kayıtlarına ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, "Bu ortaya çıkan sözlerde doğru ise gerçekten ortada çok vahim bir durum var. Dini, Kur'an-ı Kerim'i hafife almak, alaya almak dinle Kur'an ile ayet ile sure ile matrak geçmek, gırgıra almak küfürdür. Bunu yapan kafir olur. Bunu yapan kişi Müslümanlık'tan çıkar. "Her Cuma bir ayet sallıyorum' diye söylemek hem ayeti hafife almaktır, gırgır etmektir, bu küfürdür" dedi. 

KUR'AN-I KERİM'DEN BAKARA SURESİNİ OKUDU 

Bakara Suresi'nin Kur'an-ı Kerim'de var olan 114 sureden bir sure olduğunu ifade eden Özkes, "Bu süre genellikle iman ile küfür üzerinde durur. "Bu Bakara iyi makara' diyerek Kur'an-ı Kerim'in Bakara suresine 'iyi makara' demek küfürdür" diye konuştu. 

Yanında getirdiği Kur'an-ı Kerim'den Bakara Suresi'ni okuyan Özkes, "Bakınız Kur'an-ı Kerim'de Bakara Suresinin 14. ve 15. ayetlerinde Cenabı Allah ne diyor, "bu münafıklar müminlerle karşılaştıklarında biz de iman ettik derler. Kendilerini saptıran şeytanları ile baş başa kaldıklarında ise biz sizinle beraberiz, biz müminlerle sadece alay ediyoruz derler' ne kadar da örtüşüyor değil mi konuyla ilgili. diye konuştu. 

"ALLAH'IN AYETLERİYLE ALAY EDİLDİ" 

Allah'ın ayetleriyle alay edildiğini kaydeden Özkes, "Allah ayetleriyle gır gır geçiliyor, Allah'ın ayetleri makaraya alınıyor. Ama dini imanı, cami Kur'an-ı dilinden düşürmeyenlerden çıt çıkmıyor. Alenen küfür olan bir konuda sessiz kalmak da küfürdür" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!