1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Cumhurbaşkanı, silahlarla oy istiyorlar

Cumhurbaşkanı, silahlarla oy istiyorlar

Malum parti, terör örgütünün eylemleriyle oy toplama derdinde. Ancak endişeniz olmasın, gerekenler yapılacak...

A+A-

Erdoğan, 6-8 Ekim olaylarında 45 vatandaşımızın ölümüne neden olan terör örgütünün maşası HDP'ye yüklendi:

Ağrı Diyadin'de askerlerimizi hedef alan saldırıda ülkemizdeki barış ortamını dinamitlemeyi, çözüm sürecini baltalamayı amaçlayan bölücü terör örgütü (25 terörist), aziz milletimizin güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yapan güvelik güçlerimize bir saldırıda bulundu. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Malum siyasi parti işte bu bölücü terör örgütünün eylemleriyle oy toplamanın gayreti içinde.

Eğer demokrasi diyorlarsa, eğer temel hak ve özgürlük diyorlarsa bunun yolu silahtan geçmez, bunun yolu sandıktan geçer. Kimileri halen eski alışkanlıklarını sürdürerek şiddete ve silaha sarılarak, halkımızın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Bu tür girişimlere, kamu düzenini bozmaya yeltenenlere asla müsamaha gösterilemez. Güvenlik güçlerimiz, askeriyle, polisiyle, istihbaratı ile gece-gündüz teyakkuz halinde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya devam edecektir. Bundan hiç endişeniz olmasın ve bütün gücümüzle bunların karşısında duracağız.

Girdiğimiz tüm seçimlerde referandumlarda Sakarya bize Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir ortalamayla destek verdi. Sakarya bizimle aynı dili konuşuyor. Biz birlik diyoruz, beraberlik diyoruz, kardeşlik diyoruz. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Batıda neyse Doğuda da o olacağız. Kuzeyde neyse Güneyde de o olacağız. 780 bin kilometre karede Türküyle, Kürdüyle, Abazasıyla, Çerkeziyle, Boşnağıyla 78 milyonuyla bir olacağız beraber olacağız kardeş olacağız.

Yeni türkiye hedefimiz bizim yeni kızıl elmamızdır. Kendi tarihinden kendi kültüründen kendi medeniyetinden kopuk olanlar bunu bilemez. Çünkü bunlar köksüz. Başka yerlerden başka kaynaklardan besleniyor. Bu milletle bunların kan uyuşmazlıkları var. Artık geçmişte yıllarca yaptıkları gibi milletimizi zehirlemelerine izin vermediğimiz.

Çok partili hayatımızın 40 yılını çok partili dönemlerle terörle çatışmayla heba etme pahasına gizli iradelerini sürdürmüşlerdir. Şimdi milletin özgür iradesine tahammül edemiyorlar. Saldırdıkları düşman oldukları Tayyip Erdoğan değil, milletin kendisidir. Hamdolsun milletimizin desteğiyle bunların güç aldıkları tüm kanalları kapattık.

Dar benin vesayetin, terörün, krizin, kaosun olmadığı yerde bunlar hayat bulamazlar. İnşallah bulamayacaklar. Kurdukları her tezgah kendi başlarına geçti. Şimdi tüm umutlarını ya bir doğal afete ya ekonomik krize ya da dış kaynaklı gelişmelere bağladılar. Dünyada Türkiye aleyhine ne oluyorsa, birileri ona sarılıyor. Son 25 yıla bakın bu uçurumun dibinde yatan pek çok isme ve partiye rastlarsınız.

7 Haziran seçimlerinin herkes için bir ders olacağına inanıyorum. Milletimiz kendi safından duranlarla kendisine cephe alanları bir kez daha ortaya koyacaktır. Milletimiz önümüzdeki 4 yılda Türkiye'yi yönetecek kadroları seçmekle kalmayacak aynı zamanda Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerini de oylayacak ve onaylayacak. Unutmayın her kutlu doğum sancılı olur. Yeni Türkiye'nin inşası da bu şekilde oluyor.

TÜSİAD'A TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'lı baronları temsilciliğine soyunan TÜSİAD'a tepki gösterdi. Erdoğan, "Bugün bakıyorsunuz hala 'eski Türkiye daha iyiydi' diye konuşanların olduğunu görüyorsunuz. Eski Türkiye'nin nesi daha iyiydi? Darbeler mi daha iyiydi? 16 aylık hükümetlerle yönetildik biz. Şimdi çıkmış bugün bir gazetede gördüm. Türkiye'nin sanayici ve iş adamlarını topladığı sivil toplum örgütü şu anki hükümetin attığı adımlar ve 12 yıllık süreci bir geri gidiş olarak akla hayale gelmeyecek tanımlamalarla ifade ediyor. Aslında bunlar haddini bilmiyor. Niye haddini bilmiyorlar? Çünkü bunlarda insaf yok. Sermayeleri bu dönemde 1'e 5 katladılar. Onun insafsızlığıyla bunu yapıyorlar. Türkiye'yi bugün geldiği yere rağmen hala ısrarla mevcut sorunlu sisteme mahkum etmek isteyenlerin derdi asla millet değil. Ülkenin geleceği değil. Biz Türkiye'nin yarınlarını gelecekteki hedeflerini düşünüyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
1 Yorum