1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Danıştay Dava Sonuç Sorgulama

Danıştay Dava Sonuç Sorgulama

Yargıtay danıştay dava sonuç sorgulama ekranını detaylı olarak kullanarak her iki yüksek mahkeme ile ilgili olarak yapılan kararların alınmış olan kararların son olarak verildiği

A+A-

 

Yargıtay danıştay dava sonuç sorgulama ekranını detaylı olarak kullanarak her iki yüksek mahkeme ile ilgili olarak yapılan kararların alınmış olan kararların son olarak verildiği anlar ile ilgili detaylara ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Her iki mahkeme de cezai olarak kendi alanlarında kararların son olarak verildiği ve uygulamaya konulduğu yetkili cezai mercilerden birileridir. Yargıtay mahkeme dava sorgulama ekranından bu konu ile ilgili olarak tüm detaylara ulaşabilir ce ne kadar cezanızın olduğu ile ilgili ayrıntılara da tüm bilgileri ile ulaşabilirsiniz. Yargıtay adından da anlaşılacağı üzere Cezai olarak davaların son karar verme anlamında yetkili mercii olarak görülmektedir. Yani bir başka ifade ile kararın son olarak verildiği alan ve hizmet sektörü içerisindeki ilk yeri olarak faaliyet vermektedir.

Yargıtay gibi idari anlamda diğer alanda hizmetlerini sunmakta olan Danıştay da kendi alanında hizmet vermekte olan ve idari olarak son kararın verildiği yetkili merci görevini görmektedir. Danıştay dosya sorgulama ekranını kullanarak mahkemeler süreç içerisinde verdikleri cezai işlem sorgulamaları ile ilgili bilgileri vermektedir. Mahkeme dava dosya sorgulaması gerçekleştirilerek bu konuda ne tür bir işlem tesis edildiği de detaylı olarak öğrenilebilmektedir. Gerek idari gerekse adli olarak mahkemeler tarafından verilen bu işlemlerin sonuçlarını öğrenebilmek için ilgili mecralardan sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bunun yanında Sonuç belgesinde de çıkan bilgilere göre itiraz hakkınız da İDDK gibi yüksek mahkemeler için gerçekleştirilebilmektedir. Bu ayrıntıları unutmamak gerekmektedir.