1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Davutoğlu hükümet programını okudu

Davutoğlu hükümet programını okudu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Meclis'te hükümet programını okudu.

A+A-

62. Hükümet programı Meclis'te... Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığı ''2'nci atılım'' dönemi olarak adlandırıldı. Çözüm süreci de programa girdi.

62. Hükümet Programı'nın 5 başlığı

İleri Demokrasi

İnsani Kalkınma

Yaşanabilir Mekânlar Çevre

Güçlü Ekonomi

Öncü Ülke

Başbakanlık'tan Hükümet Programı ile ilgili yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

ÇÖZÜM SÜRECİ TAVİZ VERMEDEN DEVAM EDECEK

* Bugüne kadar büyük bir başarı ile yürütülmekte olan milli birlik ve kardeşlik projesi ile çözüm süreci taviz vermeden sürdürülecektir.

VESEYAT GİRİŞİMİNE GEÇİT YOK

* Devlet otoritesinin parçalanmasına asla izin vermeden ulusal güvenliği tehdit eden tüm unsurlarla sonuna kadar mücadele edilecektir. Bu konuda her ne surette olursa olsun taviz verilmesi söz konusu değildir. Geçmişte milli güvenliğimizi tehdit eden vesayet odaklarına müsaade edilmediği gibi son iki yıldır ortaya çıkan vesayet girişimlerine karşı da millli güvenliğimiz teminat altına alınmıştır.

* "Son 12 yılda yaşanan özgüven devrimi ile dünyada başat aktörlerden biri haline gelen Türkiye bölgesinde ve küresel her sorunda sorunun değil çözümün parçası olarak istikrar üretmeye devam edecektir. Değer odaklı Türk dış politikası artık küresel bir markadır

YENİ TÜRKİYE YENİ EKONOMİ

* 12 yılda rekorlar kırarak büyüyen Türkiyemizin ikinci atılım döneminde mali disiplin, katma değerli istihdam, ar-ge, nitelikli genç nesiller, artacak tasarrufların doğru alanlara yönlendirilmesi öncelikler olacaktır. Yeni Türkiye, yeni ekonomi ile büyüyecektir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!