1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Davutoğlu: PYD'yi İki Kez Vurduk

Davutoğlu: PYD'yi İki Kez Vurduk

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin olmadığı bir denklemde Suriye probleminin çözülemeyeceğini belirterek "'Fırat'ın Kuzeyi'ne PYD'de geçmeyecek' dedik ve PYD'yi iki kez vurduk" dedi.

A+A-

A Haber'de canlı yayına katılan BaşbakanAhmet Davutoğlu, Suriye konusunda "Türkiyekendi kartlarını henüz açmadı. Açtığı zaman her şey daha farklı olacak. Herkes ayağını denk alsın. Türkiye'nin olmadığı bir denklemdeSuriye promlemi çözülür mü? Biz ABD'ye deRusya'ya da söyledik. 'Fırat'ın Kuzeyi'nePYD'de geçmeyecek' dedik ve PYD'yi iki kez vurduk." şeklinde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

(Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmeler) Koalisyon sürecinde muhataplarımda gördüğüm etik kaygılar beni üzdü. Beni tanıyanlar bilir, utanacağım, geri alacağım hiç bir şeyi söylemem. Beni zor duruma düşürecek bir durum yok.

DİYARBAKIR'DA IŞİD OPERASYONU

CHP'NİN BİRİNCİ VE İKİNCİ OLMAYACAĞI KESİN

CHP'nin birinci ve üçüncü olmayacağı kesin. MHP'de bir düşme eğilimi var. Ama bunların tek yarışı HDP ile üçüncülük yarışı. Tek sorunları AK Parti'nin tek başına iktidar olup-olaması. Bir referandum havası var. Tek başına iktidar isteyenler ile parçalı bir siyasetisteyenler. Burada tek bir soru var AK Parti tek başına iktidar olacak mı? 2019 seçimlerini yapıyoruz biz şuanda. Bütün milletimizi bu soruya bir referandum gibi cevap vermesini istiyoruz. Tek başına istikrarlı bir hükümet mi istiyorsunuz, yoksa parçalı bir siyaset mi?

KİMSE SUÇU AK PARTİ'NİN ÜSTÜNE ATAMAZ

Milleti sınava sokamayız, millet bizi sınava sokabilir. Bahçeli bu kadarcık bir oyunda bile yoksa, neden siyaset yapar. HDP zaten terörle oyuna girdi. Kılıçdaroğlu ise 13 yılı unuttu, sanki başarısızmışız gibi davrandı. Kimse suçu AK Parti'nin üstüne atamaz.

SORUMLULUK ALMAKTAN KORKUYOR

Bahçeli ile görüşmelerimiz esnasında onu iyi bilen biri adı bende kalsın, ''Ben iyi tanırım kendisini sorumluluk almaktan korkar, sorumluluk almaz. Belki başka bir şeyler düşünülebilir'' dedi. Bende sorumluluk almaktan korkan bir Bahçeli gördüm görüşmelerde.

NET TALİMATLAR VERİLMİŞTİR

Sandıklar üzerinde ve seçmenler üzerinde baskı uygulayan bazı odakların bu sefer bu kadar rahat hareket edebilecekleri bir ortam yok. Köylerde, mezralarda, her yerde güvenlik birimlerimize net talimat verilmiştir. 'Gereken her türlü tedbiri alacaksınız'. Oyunu kullandıktan sonra kimse koridorlarda beklemeyecek, binaların içinde durmayacak. Bunlarla ilgili ciddi tedbirler alıyoruz. Ümit ederiz bu sefer bu tür mahalle baskısıyla diyeyim, söz konusu olan oy dağılımları imkansız olacak.

BİZZAT TAKİP EDECEĞİM

Halkı rahatsız eden hiçbir tutum sergilenmedi. Şırnak'da terörist cenazesini sürükleyen polisler açığa alındı. Dilek Doğan konusunda da biraz önce İçişleri Bakanımızdan bilgi aldım. İhbar üzerine operasyon yapıldığı ve evdeki kargaşada bu olay yaşanıyor. Bizzat takip edeceğim.

İPEK - KOZA GRUBUNA KAYYUM ATANMASI

Bütün bunlar hukuki süreçler. Bunu hukuki sürecin doğası içinde değerlendirmek lazım. Paralel yapının devlete dönük yaptığı eylemler ve bu şirketler içinde yaptığı finansmanlar hakkında gerekli işlemler ve gerekli kararlar hukuk içerisinde alındı. Dolayısıyla bunun üzerine fazla yorum yapmak olmaz.

PKK NİYE SALDIRIYA BAŞLADI?

Bu bir savaş ilanı. Gösterilmek söylenmek istenen şu 'Biz sizin gece gelir polisinizi öldürürüz'. Biz de onlara her alanda meşru silahlı kuvvetlerin olacağını gösterdik göstereceğiz. Bunlar Türkiye ve AK Parti'nin geçiş hükümeti döneminde bu kadar kararlı bir tepki göstereceğini düşünemediler. İkinci yanıldıkları olay da özerklik ilanıyla halkın sokaklara döküleceğini zannettiler ama halkımız gitmedi.

DAHA TÜRKİYE KARTLARINI AÇMADI, HERKES AYAĞINI DENK ALSIN

PYD'nin Suriye rejimi ile yaptığı toplantıyı ifşa ettik. Türkiye'yi rahatsız etmek için kimlerinPKK'yı çıban başı yapmak istediğini biliyoruz. Türkiye'nin karşısında olanlar kaybedecek, yanında olanlar da kazanacak herkes hesabını ona göre yapsın.

Daha Türkiye kendi kartlarını henüz açmadı. Açtığı zaman her şey daha farklı olacak. Herkes ayağını denk alsın. Türkiye'nin olmadığı bir denklemde Suriye promlemi çözülür mü? Biz ABD'ye de Rusya'ya da söyledik. 'Fırat'ın Kuzeyi'ne PYD'de geçmeyecek' dedik vePYD'yi iki kez vurduk.

Ajanslar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!