1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Derecelerine Göre Polis Maaşları

Derecelerine Göre Polis Maaşları

Polis Memurları Hangi Derecede Ne Kadar Maaş Alıyor?

A+A-

Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki Polis Memuru kadrolarında görev yapan Devlet memurları, çalışma koşullarının zorluğundan ve özlük haklarının iyi seviyelerde olmamasından yakınmaktadırlar.

Polis memurlarının özlük haklarına ilişkin talepleri arasında; 1 inci derece kadro unvanı için belirlenmiş olan 2200 ek göstergenin 3600'e yükseltilmesi ve ek ödeme ile özel hizmet tazminatı oranlarında iyileştirmeye gidilmesini istemektedirler.

Öte yandan, Emniyet mensuplarına, Emniyet Teşkilatı Kanununda yer alan fazla çalışma ücreti düzenlemesine istinaden, fazla çalışma yapma şartına bağlı olmadan; çalıştıkları yere, yaptıkları göreve ya da unvana göre farklı oranlarda fazla çalışma ücreti ödenmektedir. Bu ödemenin, fiilen yapılan fazla çalışmaya bağlı olmamasına ve emniyet mensuplarının maaşlarının bir unsuru haline gelmiş olmasına rağmen, fiilen fazla çalışma yapan emniyet mensuplarına ilave fazla çalışma ücreti ödenmemektedir. Polis memurları da, emniyetin diğer mensupları gibi, fazla çalışma yaptıklarında bu çalışma karşılığında ücret ödenmesini beklemektedirler.

Polis memurlarının aylık net maaşları konusunda bilgi olması bakımından, memurunyeri.com olarak lisans mezunu polis memurlarına yönelik olarak yaptığımız maaş hesaplamasında (maaşın unsuru haline gelmiş olan fazla çalışma ücreti de dahil edilerek), 2014 yılı için geçerli olan belirlemelere göre şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Polis Memuru kadrosunda görev yapanların aylık net maaşları (2014) 

adsiz-002.png

NOT:

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**%15 Gelir Vergisi oranına göre hesaplama yapılmıştır.

**Fazla çalışma ücreti hesaplamaya dahil edilmiştir.

**Çalışılan yerden kaynaklı fazla ödenen zam, tazminat ve fazla çalışma ücreti dikkate alınmamıştır.

**Tabloda hizmet süreleri 7 yıldan az olanların, 30.09.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.

**Tabloda hizmet süreleri itibariyle personelin ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir. (İlave verilmiş kademe ve dereceler ile fili hizmet zammı süreleri dikkate alınmamıştır)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
16 Yorum