1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Devlet Bahçeli Erdoğan'ı topa tuttu

Devlet Bahçeli Erdoğan'ı topa tuttu

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ı topa tutan Bahçeli, ABD ziyaretini eleştirdi ve "Obama'ya ne verdin, Obama'dan hangi talimatları aldın. Bunu açıkla" diyerek Erdoğan'a deyimli gönderme yaptı.

A+A-

Bahçeli konuşmasına ülke ekonomisini değerlendirerek başladı. Türkiye'yi borçlandıranın AKP olduğunu ifade eden Bahçeli, "Türkiye'yi borçlandıran AKP'den başkası değildir. IMF'ye olan borcun bitmemesi bir daha kredi anlaşmasının olmaması temennimizdir. Başbakan Erdoğan Dünya Bankası'na artan borcu nasıl izah edecek.  Onlar borçlandı biz ödedik derken hiç mi vicdanı sızlamıyor? Bu kadar yalan dolan ne görülmüş ne de duyulmuştur. 2006 yılında IMF ile standby anlaşması yapmasaydı şimdiye kadar borcumuz kalmayacaktı.  Başbakan Erdoğan'a birşeyler iyi anlatılmalı, Erdoğan ekonomi dersi almak için kolları sıvamalıdır. Kendisine ve çevresine gemi filoları kurduran yetim hakkı yemektedir. Başbakan Erdoğan Merkez Bankası kasası ile kendi kasasını karıştırmaktadır. Kendi kasası dolarken milletin kasası boşalmaktadır" diye konuştu. 

ERDOĞAN'A DEYİMLİ GÖNDERME

Erdoğan'ın ABD ziyaretini eleştiren Bahçeli deyimli gönderme yaptı. Bahçeli, "ABD Dışişleri Bakanı bir konuda haklı çıkmıştır. Biz ait bir deyimi Başbakan Erdoğan'a yönelik seslendirerekDağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur demiştir. Öyle ki dağ dağa kavuşmasada Erdoğan Obama'ya yapışmış ve çekim alanına kapılmış gitmiştir. Başbakan Erdoğan'a anladığı dilden yani ABD menşeli üç öğütte bulunmak doğru olacaktır. Sayın Başbakan unutma ki Çaydanlık bakmakla kaynayamayacak. Ağacın hatırladığını balta unutacak ve odunun kendi kesen iki kere ısınacaktır. Bu Amerikalıların deyimidir. Başbakan Erdoğan iyi duysun" dedi.

İŞTE BAHÇELİ'NİN ERDOĞAN'A GÖNDERMESİ:

ERDOĞAN'IN ABD ZİYARETİ

-ABD yaklaşık bir asırdır stratejik dengelerin kurulduğu önemli bir ülkedir. Dikkatle takip edilmesinde hakkaniyetli ilişkiler kurulmasında mutlaka yarar vardır ve gereklidir. 

-Başbakan ev ödevini yapıp ABD'ye gitmiştir. Bu ziyaretin Türkiye'nin bunalımlar yaşadığı bir döneme denk gelmesi manidar karşılanmalıdır. Kalabalık bir kafile geziye katılmış bol bol yenilip içilmiştir. Sanki ABD'ye ikinci fetih gerçekleşmiştir. Yandaş basın Başbakan'ın gezisini abartarak anlatmıştır. Başbakan'ın parlatılması ve üstelik ABD Başkanı Obama'nın iltifatına mazhar olunduğu için her propagandadan medet umulmuştur.

-Başbakan 6 Nisan 209 tarihinde ABD Başkanı Obama'nın TBMM genel kurulunda AKP'nin alkışları arasında verdiği ev ödevlerini yapmanın huzuru içindedir. Erdoğan Ermeni açılımını başlatmıştır. Heybeliada Ruhban Okulu için sözler vermiş yıkım projesini ortaya koymuştur. Afganistan'a ilave asker desteğini yerine getirmiştir, İmralı canisi ile pazarlığa tutuşmuştur. Bunlara karşılık ABD'den Türkiye'nin hiçbir temel sorunu için destek alınamamıştır. Başbakan'ın ABD ziyareti ile ilgili kamuoyunda beklentiler yaratılmıştır.

-Yağmurdan kaçmayan Başbakan Erdoğan Türkiye'yi dolu etkisinde bıraktığının farkında değildir.

-Kırmızı salonda nelerin konuşulduğu ne alınıp verildiği hala açıklanmamıştır. Dikkat çeken bir ayrıntı da CIA başkanının o salonda olmaması ve aynı saatlerde İsrail'de bulunmasıydı.

-Obama'ya ne tavizler verdi hangi talimatları aldı. Başbakan Erdoğan Suriye'ye müdahale için can atmaktadır. Başbakan ne yaptıysa ABD'yi Suriye'ye yönlendirememiştir. 

SURİYE İÇ SAVAŞI

-ABD Başkanı 2. Cenevre Konferansı için Başbakan'a görevler vermiştir. Başbakan da kuzu kuzu kabul etmiş ve Rusya'yı ziyaret edeceğini belirtmiştir. Başbakan Erdoğan Beyaz Saray'ın ikna odalarında yeniden gömlek değişmiştir. Bir insanın fikirlerindeki oynaklık, ideallerindeki yapaklık ya ağır bir baskıdan veya aitsizlikten kaynaklanacaktır. Bunun her ikisi de zaaftır.- Bu gelişmeler hükümetin Suriye politikasının baştan ayağa dağıldığını tescillemiştir. Kardeş Esad'dan hasım Esed'e U dönüşü yapan iktidar mızmızlansa da bir netice elde edememiştir. ABD Başkanı Obama "İkimiz de Esad'ın gitmesi konusunda hemfikiriz" sözleriyle yeni bir oyalama taktiğine başvurmuştur.

DEVLET BAHÇELİ'NİN GRUP TOPLANTISINDAKİ KONUŞMASI:

REYHANLI'DAKİ SALDIRILAR

-Saldırının önlenememesinde istihbarat birimleri arasındaki kopukluk etkilidir. Devlet çalışmamakta hükümet hainliklerle meşgul olmaktadır. İstihbaratta kopukluk varsa hükümet neden birşey yapmamıştır?

-Sınırlarımıza kimin girip kimin çıktığı belli değilken güçlü Türkiye'den bahsedemeyiz. Hükümet yanlışından dönsün. Suriye yanlışlarına çekilmesin. AKP hükümetinin günahı yeterince birikmiştir. 

Sen çok güçlüsün. Bozkurtlarınla sınırları koru mesajını iletmiştir. Milletimizden aldığımız destekle güçlüyüz. Sana ve kol kola olduklarına karşı tek başımıza da kalsak mücadele ederiz. Sen teröristlerinle sınırda bekle bende bozkurtlarımla bu milleti seve seve koruruz. Başbakanlıktan istifa etmeyi önceliklerine almalısın. 

2014'TE 3 SANDIK

AKP'nin aklına kendi hazırladığı anayasayı BDP işbirliğiyle geçirme fikri vardır. MHP yapılacak her seçime hazırdır. Büyük Türk milleti geleceğine sahip çıkacak. Süreç rezilliğini ve AKP kabusunu sandıkta paramparça edecektir. 

-Vatanımızın sahipsiz olmadığını heyecanla ilan ediyorum. 

 

Kaynak: Haber7

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!