1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Devlet Bahçeli: PKK Sadece Yuvasına Dönüyor

Devlet Bahçeli: PKK Sadece Yuvasına Dönüyor

Bahçeli, PKK söylemlerindeki 'Kuzey Kürdistan' ifadesine dikkat çekerek, "PKK bir yere çekilmemekte, şimdilik sadece yuvasına dönmektedir." dedi.

A+A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Büyükçelebi, Güneş Gazetesi Yazarı Rıza Zelyut ve Güneş Gazetesi Ankara Temsilcisi Metin Özkan'a çözüm süreci,  'Vur de vuralım öl de ölelim' sloganı ve özel hayatına ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu.

İşte Bahçeli'nin Güneş'e verdiği röportajdan dikkat çeken bölümler:

"PKK ŞİMDİLİK SADECE YUVASINA DÖNÜYOR"

PKK ve Kandil'in bir aymazlığı da yaptıkları basın toplantısında sık sık 'Kuzey Kürdistan' lafının kullanılmasıdır. Artık kimse milletimizi kandırmasın çünkü PKK bir yere çekilmemektedir. PKK şimdilik sadece yuvasına dönmektedir, PKK'nın yuvası neresidir? Mahmur kampı yani Kandil'dir.

Bunu bir kızgınlık ifadesi olarak söylemiyorum, AKP ve PKK işbirliği bu gün Kuzey Kürdistan'ı kurma aşamasına getirmiştir. İktidarın dışişleri bakanı ne diyor? "Geri dönüş yok." Ne demek bu? Yani Kuzey Kürdistan'ın kurulma aşamasından geri dönülmeyecek mi demek? Ama yanılıyorlar. Birileri bugünü bayram ilan edip, PKK taleplerini ülke kazanımı gibi gösterip bölünmeye biraz daha çanak tutsa da bu sadece bir hayaldir. Çünkü MHP kararlı tutumu ile Kuzey Kürdistan oluşumunu mutlaka durduracaktır.

"MHP SOKAKLARDA DEĞİL, YASAL ÇERÇEVEDE, MEYDANLARDA OLACAK"

Meşhur vur de vuralım, öl de ölelim sloganına verdiğiniz "onunda zamanı gelecek" sözünü merak ediyoruz. O zaman ne zamandır.

O gün Türkiye'nin varlığının tamamen ortadan kaldırılmaya teşebbüs edildiği gündür. Bu slogan bize ait bir sloganda değildir. İncelendiği zaman Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih Camii'nde namaz kılıp Pınarhisar'a gideceği zaman ürettiği bir slogandır. Orada kişiye yönelikti, burada ise milletin varlığına yönelik bir taleptir ve bu sloganın da sonuna kadar arkasındayım. Türkiye ortadan kalktıktan sonra vurmayacak, ölmeyecek de ne yapacağız. Teslim mi olacağız. Kimse elini ovuşturup Türk Kürt kavgası çıkararak MHP'yi sokağa çekmek isteyenler akil değil akılsız insanlar cürufudur. Kimse hayale kapılmasın MHP sokaklarda değil, yasal çerçevede meydanlarda olacaktır. Eğer iktidar sokakla mücadele etmek istiyorsa garibanların evini arabasını yakan teröristlerle neden mücadele etmiyorsun?.

"ONU KAPTIRDIK BUNU KAPTIRMAYALIM"

Sayın Bahçeli biraz da şu meşhur arabalarınızdan bahsedelim mi?

Klasik otomobile olan tutkum eskilerden gelmektedir. Ama inanın o kadar abartılacak bir şey yok. Hepsi iki külüstür Volvo, iki eski Mercedes, bir adet de 1987 model kırmızı bir Buick marka arabam var. Hafta sonları fırsat buldukça onlarla dolaşıyorum. 23 Nisan özel oturumuna da Cumhuriyet'in Kuruluş tarihi olan 06 DB 1923 plakalı 1982 model Mercedes'le gittim. Bu aracım dışında diğer klasik Mercedes'im de ise 06 DB 2023 plakası takılı. Birileri hazıra konup bizim 2023 projemize sahip çıktı. Baktık her şeyimiz kopyalanıyor, onu kaptırdık bunu kaptırmayalım diye plakayı üzerimize aldık.

"FERDİ TAYFUR'U ÇOK SEVERİM"

Sadece arabesk müzik mi dinliyorsunuz yoksa özel bir ilginiz mi var?

Aslında her türlü müziği dinlerim. Ama Ferdi Tayfur'u çok severim. Tabii kendisi hemşerim olmasının dışında büyük bir müzik adamıdır. Seyahatlerimi genellikle otomobille yaptığım için seyir esnasında çeşitli müzikleri dinlemeye gayret gösteriyorum. Ayrıca İphone telefonum ve İpad'im var onlara yüklü müziklerde var oralardan da müzik dinliyorum.

"YÜZÜĞÜMÜN TASARIMINI KENDİM YAPARIM"

Tespih ve yüzük merakınız eskiye mi dayanıyor?

Zaman zaman tespih çekmeyi seviyorum. Tespih taşlarım farklı renkleri ve farklı enerjileri anlatır. Yüzük merakıma gelince birçok yüzüğümün tasarımını kendim yaparım.

SEKİZ KÖŞELİ ANAHTARLIĞIN SIRRI

Mersedes'inizin kontak anahtarındaki sekiz köşeli anahtarlık çok konuşuldu. Sırrı nedir?

Bir sırrı yok. Selçukluların temel sanatsal figürlerindendir. Sekiz ilkeyi anlatan bu sembol; Sabır, şükür, sadakat, merhamet, doğruluk, sır tutma, acizliğini bilmek ve cömertliktir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!