1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

MHP lideri, partisinin grup toplantısında konuştu.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grubunda milletvekillerine seslendi. Bahçeli'nin hedefinde yine iktidar ve çözüm süreci vardı.

Son dönemlerde yaptığı konuşmalarda sert bir üslup takınan Bahçeli, bu tutumunu grup toplantısında da devam ettirdi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

AKP hükümeti insanımızı ezmiş, işsiz bırakmıştır. Parasızlığa terk etmiştir. Zamlar, vergiler dayanılmaz noktaya çıkmıştır. İnsanımız aç ve yoksuldur. Memur, esnaf endişeli mutsuzdur. Çiftçimiz feryat etmekte, 2B sorunu can yakmaktadır. Hükümet 2B arazileri konusunda vicdansız kararlar almıştır. Atalarından kalan 150 yıllık topraklarını ekip biçen vatandaşlar, hükümet zulmüne uğramıştır. Araziler, hükümet tarafından rayiç bedel üzerinden hesaplanıp satışa çıkarılmıştır. Vatandaşımız kendi toprağını satın almak zorunda bırakmıştır. AKP hükümeti kimin malını kime satmanın derdindedir? Hükümet terör örgütüyle Türkiye'yi konuşmaktadır, ancak 2B sorunu yaşayan kardeşimi önemsememektedir. Bu insafsızlıktır. 2B sorununu yakından takip edeceğiz.

Karşı karşıya olduğumuz hırçın gözler, fırsat gözleyen karanlık emeller ülkemizin genel tablosu hakkında hepimize fikir vermektedir. Pusuya yatmış sinsi niyetlerin birdenbire belini doğrulttuğunu göstermektedir.

BUNLARIN VATANI RUY-İ ZEMİN

Bu zevatın milletimizin tökezlediği her devirde ön plana çıkma gibi özellikleri vardır. Temelsiz demokrasiden en çok bahseden, barışı mütarekeyi bağıran bunlardır. Bunların vatanı Ruy-i zemin, milleti nev-i beşerdir. Her durumdayabancıyı öven yerliyi mahkum eden bunlardır. Kompleksleriyle her değerimizi sorgulayan bunlardır. Hayatlarının hiçbir döneminde Türk milletine aidiyet şerefinden nasiplenmeyen zavallılar bunlardır.

ŞAMPANYA PATLATANLARIN TORUNLARI

Mehmetçik giyecek çarık, yiyecek ekmek bulamazken bireysel çıkarlarıdoğrultusunda yabancı postalları yalayacak kadar alçalmış maskeli yüzler bu zümrenin elemanıdır. Askerimiz, korucumuz şehit olurken şampanya patlatan sonra da özgürlük naraları atanlar bu zümrenin torunlarıdır.

KALBİNDE KİLİSE, DİLİNDE CAMİ VAR

Bunlar yeri gelince liberal, yeri gelince Marksist, bazen ilerici, bazen özgürlükçü sıfatlarını kullanabilmektedir. Şimdi Kürtçü, PKK'lı, BOP'çu olarak görülmektedir. Bunların kalbinde kilise dilinde cami vardır. Bunlara göre, bölücü olmak zamanın ruhunu yakalamaktır.

Bu çevrelerin PKK'ya duyduğu derin sempati tüm yönleriyle yüzeye çıkmıştır. Türk milletini çözmek için her oyun oynanmaktadır. Tehlike büyüktür. Önlem alınmazsa Başbakan Erodğan'ın ustalık dönemi yıkımın ve yıkılışın devri olacaktır. İhanet masasında son rötuşlarla olgunlaştırdığı yeni Türkiye vaadi bu tehlikenin sadece bir bölümüdür.

Bunlar ihanetin normal görülmesi ve AKP'nin istenilen kıvama gelmesi için emek sarf etmiştir. Ülkemiz AKP tarafından sürüklendiği uçurumda kobay bir ülke durumuna düşürülmüştür.

BARIŞ, TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİ MİDİR?

Başbakan Erdoğan, kendi egoları için her değerimizle didişmeye başlamıştır. Yabancı projelerin kuklası olduğunu artık net olarak göstermiştir. Başbakan'ın eyalet sistemi ile ilgili sözlerini böyle almak lazımdır. Büyük devletlerde eyalet sisteminin büyük sorun yaratmadığını, başkan olursa bu sistemi önereceğini söylemiştir. Eyalet sistemi ile ilgili PKK'ya bir söz verilip verilmediği aklımızagelmiştir? İmralı'da yapılan görüşmelerde en kısa sürede eyalet sistemine geçilmesi konusunda bir söz verilmiş midir? Milleti 36'ya ayıran etnik kimlikleri coşturan bu zihniyet teröristlere daha neleri vaat etmiştir? Başbakan Erdoğan İmralı canisine önce özerklik sonra eyaletleşme sözü mü vermiştir? AKP'nin barışı Türkiye'nin bölünmesi midir?

AZGINLIKLA EŞDEĞERDİR

Eyalet sistemi tam anlamıyla federal bir yönetimdir. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Türk milleti toptan imha olacağı kıyamet gününe doğru ilerlemektedir. Başbakan Erdoğan böyle bir tavrın ihanet ve hainliğin ötesi olduğunu bilmez mi? Başbakan bilmez midir Cumhuriyet'i yıkmak, Türkiye'yi etnik coğrafi bölgelere ayırmak küfürdür ve azgınlıkla eşdeğerdir!

TERÖRİST BAĞIMLISI BAŞBAKAN

Türkiye terörist bağımlısı bir Başbakan'a ne zaman dur diyecektir? Bu kafa yapısıyla Türkiye nereye kadar gidecektir? Başbakan Türkyie'yi federasyona dönüştürmek için mi oy almıştır? Bir yandan Türkiye'yi 36'ya ayırmaktan bahsederken hangi yüzle Tek millet Tek Devlet demektedir? Bu durumun MHP tarafından kabul edilmesi mümkün değildir. Anadolu tesadüfen vatan olmuş bir coğrafyanın adı değildir. Milyonlarca vatan evladının yurt tutmasıyla oluşmuştur. Bir sömürge artığı değildir. Bir kutlu savaşın, dökülen kanların mübarek bir eseridir ve böyle kalmaya devam edecektir.

PİŞKİNCE GÜNDEME GETİRDİ

Başbakan Erdoğan fırsat bulduğu her anda MHP'ye saldırmaktadır. Bize her türlü iftirayı atmaktadır. Bizim üzerimizden prim elde edeceğini zannetmektedir. Bir TV programında eyalet sistemi ile ilgili konuşurken bizim tarih bilmediğimizi pişkince gündeme getirmiştir. Osmanlı'da Lazistan ve Kürdistan'ın varlığını söylemiş, bizim de bunu bilmediğimizi söylemiştir. Bize göre AKP tarih bilmiyor ve milleti anlamıyor. Bizim tarihe bakışımız ile Başbakan'ın bakışı arasında büyük farklılık vardır.

TARİH BİLİNCİNDEN UZAK BAŞBAKAN

Tarih bizim ilham kaynağımızdır. Milletimizin binlerce yıllık birikimidir. Başbakan Erdoğan Osmanlı'nın bir döneminde uygulanan eyalet yönetiminin nelere yol açtığını bilmeyecek kadar tarih bilincinden uzaktır. Bazı dönemlerde devlet yönetimindeki sorumsuz kişiler ikbal beklentisi ile günlerini geçirirken bölücülüğe imkan vermiştir.

ZANNEDERSİNİZ 40 BİN KİŞİNİN KATİLİ DEĞİLLER

Teröristler güya sınır dışına çıkmak için TBMM'nin kanun çıkarmasını şart koşmuştur. PKK hukuki bir çerçeve oluşturuşlması için kurnaz ve küstahtır. PKK, TBMM taragından meşru bir aktör olarak görülmek istiyor. PKK öylesine bir cesarete kavuşmuştur ki legal bir örgüt gibi hareket etmeyi kendisine hak görmüştür. Zannedersiniz 40 bin kişinin katili değildir. PKK'yı böyle şımartan AKP hükümetidir.

Başbakan Erdoğan silahla sınır dışına çıkılmasına karşı çıkmış "Silahsız gitsinler" demiştir. Böylece silahsız teröristlere güvenlik güçlerimizin müdahale etmeyeceği açıklamasına ihtiyaç duymuştur. Yani şarkı söyleyerek, geldikleri gibi güle oynaya çıkacaklar. Yaptıkları yanlarına kar kalacak.

MEHMETÇİĞİMİZ BUNA NASIL KATLANACAK

 Başbakan'a göre tek mesele silahtır. Silahını bırakan terörist aklanmış olacaktır. Silahsız olurlarsa güvenlik güçlerimizin gözü önünde ilk fırsatta tekrar gelmek üzere elini kolunu sallaya sallaya gideceklerdir. Mehmetçiğimiz bu zillete nasılkatlanacaktır? Şehit aileleri, gazilerimiz bu müptezelliğe nasıl dayanacak, katillerin uğurlanmasını nasıl kabul edecektir?

BİZİM AÇIMIZDAN TEK ÇIKIŞ

Teröristlerin tek suçu silah taşımak mıdır? Döktükleri kanlar ne olacaktır? Başbakan Erdoğan PKK'ya genel af vaat ettiğinin farkında mıdır? PKK'lılar ülke dışına göstere göstere giderken hangi hukuk kuralı uygulanacaktır? Başbakan'a tavsiyemiz teröristler giderken arasına karışması ve dönmemek üzere gitmesidir. Bizim açımızdan tek çıkış silahları güvenlik güçlerine teslim etmesi ve hukuk önünde yargılanmalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!