1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup konuşmasında partililere seslendi.

A+A-

MHP lideri grup konuşmasında AK Parti mitinglerinde açılan üç hilalli ve bozkurtlu pankartlara büyük tepki gösterdi. Bahçeli oraya gidip bu pankartları açanları hainlikle suçlayarak bunların sokak serserisi olduğunu söyledi.

İşte Devlet Bahçeli'nin grup konuşması:

Milletçe hüsran verici bir dönemi yaşıyoruz. Bu siyasi anlayış tarafından toplumsal huzurun kökü kurutulmaktadır. Birliğimizin tutkalı olan aidiyet duygusu gevşetilmektedir. Türk milleti ciddiye alınması gereken vahim bir durumla karşı karşıyadır.

Başbakan savaş boyaları sürerek milletimizi birbirine düşürmek için vaziyet almıştır. Kişisel hürriyetlere gösterilen tahammülsüzlükler üst üste gelmiştir. Örnek alınan, hayranlık uyandıran bir ülke haline geldiğmiz söylemlerinin palavra olduğu ortaya çıkmıştır.

'ERDOĞAN ZAMAN KAYBIDIR'

Demokrasiyi içselleştiremeyen bir partinin artık vereceği bir şey kalmamış demektir. Bir ara bu ülkenin zencileri olduğunu söyleyen Başbakan gerçeklere dönerek zalimliğin tahtına BOP'un tacıyla nasıl oturduğundan bahsetmelidir.

Başbakan Erdoğan zaman kaybıdır, israftır, heba olmuş yılların adıdır.

Siyasetin gayesi birleştirmektir. Ayırmak, ufalamak değil toplamakbütünleştirmektir. Siyasetin doğasında yer alan rekabet ideal olanı bulma ve ulaşma üzerine şekillenmiş bir yönetim sürecinin parçalarıdır.

Siyasetin ve siyasetçilerin, sağduyunun rehberliğinden olgunluğun kulvarından ayrılmaması zorunluluktur. Çok partili siyasi hayatımızda bu ve benzeri siyaset uygulamaları istenemeyecek kadar çoktur.

GIYBET VE İFTİRA AKP'NİN FİKİR MAYASIDIR

Dedikodu, gıybet, iftira, bozgunculuk AKP 'nin ana fikir ve mayasıdır. Taksim Gezi Parkı olaylarının ortaya çıkış ve ilerleyiş yönüne baktığınızda bu söylediklerim dışında bir sonuca varamazsınız. Başbakan ve hükümeti Gezi Parkı eylemini kışkırtmak için uğraşmışlardır. Sanki Türkiye 'de hükümete haksız ve yersiz bir karşı duruş sergilenmiştir.

TOMALAR UTANÇ VESİLESİDİR

Başbakan Erdoğan 'a göre camilerde bira içilmiş, başörtülü kızlarımıza saldırılmışortalık terörize edilmiştir. Her şey iyi giderken eylemlerin ortaya çıkmış dışarıdan düğmeye basılmıştır. Faiz lobisi bazı medya organları sermaye çevreleri sanatçılar hükümete karşı mevzilenmiştir. Suçlu ve suçlanan hep başka yerde aranmaktadır. Başbakan ve hükümeti sütten çıkmış ak kaşıktır.

Yıllardır demokratik hakları ihlal edilenler haksızdır, demokrasiyi hazım sorunuyaşayanlardır .Yılalrdır ezilen, özel hayatı tarumar edilen kim varsa provokatördür. Yerli ve yabancı mihraklar hükümeti zor durumda bırakmak için sokakları kaşımışlardır. Siyasi iddialar bu şekildedir.

Başbakan Erdoğan şimdi ülkeyi nasıl yönetecektir? Erdoğan herkesi nasılkucaklayacaktır? Gezi eylemleri demokrasimiz için yeni bir kırılmadır. Masum vatandaşlarımızın TOMA'larla biber gazı ile karşı koyulması ülkemiz adına utanç vesikasıdır.

TOPLUMSAL AHENK YARA ALDI

Marjinal unsurlar hakkında gereken neyse yapılmalıdır. Dağdan şehre inmişPKK'lılarla mücadele edilmelidir. Ancak gençlerimizi teröristlerle aynı kefeye sokmak Saddam rejiminin bir örneği olacaktır. Gezi Parkı'nda karmaşıklık hakimdir.

Başbakan'ın otoriter dili tepkilerin hedefindedir. Ölüm ve yaralanma vakaları da gün geçtikçe artış göstermektedir. 15 Haziran'da demokratik haklarını kullanan vatandaşlarımız vahşet yaşamıştır. Revirlerin dağıtılması, mesnetsiz gözaltılar milletimizi üzmüştür. Toplumsal ahenk ciddi yara almıştır. Hınç ve öfkeler yara almıştır.

BUNLARIN HEPSİ OYALAMA TAKTİĞİDİR

Darbe davaları ile Türkiye 'nin bağırsaklarını temizlediğini iddia eden Başbakan Yardımcısı Burası Dingo'nun ahırı değil diyerek gözdağı vermiştir. Erdoğan ve yolarkadaşları Gezi Parkı 'ndan yükselen sesleri duymak yerine dönülmez noktalara taşımak durumundadır. Çözüm arama ve bulma çalışmaları oyalama taktiğidir.

Renkli isimleri içinde bulunduran sanatçı kafilesi hangi yaraya merhem olmuştur. Toplumsal infiali magazinleştirerek giderilebileceğini Başbakan'a kim söylemiştir? Tribünde oturanlar, dizi seti den çıkıp oraya buraya koşanlar Başbakan'la toplumsal bir mesele hakkında masaya oturmuştur.

MEDYA SUSTURULMUŞTUR

Başbakan Erdoğan toplumsal infilai durdurmamak peşindedir. Hükümet bir can simidine ihtiyaç duymuştur. Suriye politikası çökmüştür, süreç ihaneti Türk milleti tarafından kabul görmemiştir. Başbakan partisindeki dağılmaları çözmek için yeni sorunlara bel bağlamıştır.

Birdenbire açık hava toplantılarını düzenlemesi tesadüf görülmemelidir.Türkiye'deki medya organları iktidar korkusundan tam bir oyuncağa çevrilmiş,birçoğu susturulmuştur. Daha düne kadar milli değerler ve ilkelerimize karşı müşterek koalisyon hazırladığı Avrupa Parlamentosu ile ters düşmesi de bundandır. AP, PKK'yı aktivist olarak ilan ederken neden susuyordu?

Gezi Parkı eylemcilerinin yerilip AKP mitinglerine katılanların yüceltilmesiTürkiye'nin iki yüzdesini karşı karşıya getirecektir. Başbakan bunun bilincinde midir? Taksim başta olmak üzere kendilerini ifade derdi olanlara terörist diyerekAKP mitingindekine kahraman denmesi adaletsizliktir.

Başbakan Türk milletini ayırmakta, küstürmekte ve dargınlığa düşürmeyiplanlamakltadır. Buna bir çare bulmak hepimizin görevidir. Demokrasi ile gelen Başbakan ve hükümeti yine demokrasi ile gönderilmelidir. TOMA'cı AKP 'ye itimat kalmamıştır. Türkiye daha fazla dara düşerse demokratik mekanizmalar hayata geçirilmeli iktidara son vuruş sandıkta yapılmaldırı.

O BAYRAĞI TAŞIYANLAR SOKAK SERSERİSİ

Erdoğan'ın yaptığı iki miting konuşması esef vericidir. 3 hilal ve bozkurt mitinglerinin bazı alçaklar tarafından sallanması utanç verici olmuştur. Başbakan'ın teşekkürünü kabul edecek hiçbir dava arkadaşım yoktur. AKP 'nin mitinginde 3 hilali kullanan MHP 'li olmadığına göre Başbakan sokak serserilerine teşekkür etmiş olacaktır. Bu bir siyasi entrikadır. Bu ahlaksızlığın içinde kimlerinparmağı olduğu az çok bellidir. Başbakan siyasi ahlaksızlıkğın hesabını vermeli ve bu hesabın içindeyse özür dilemelidir.

'SİYASİ KIŞKIRTMALARI BOŞA ÇIKACAK'

Partimize yapılan bu tezgahı yargı nezdinde sonu ne olursa olsun soracağız. Kimliği müphem, afişçiler pankartçılar Başbakan'ın dibine kadar gelmişlerse suikastçılar da yakınına kadar girebilir. 25 metreden 25 kuruşu vurabileceklerdir. Erdoğan'ın vurulması için zemin mi hazırlanmaktadır? Yeni bir oyun mu kurgulanmaktadır? Başbakan yanına kadar sokulanları iyi araştırmalıdır.

3 hilal dün bir mehteranın elinde sallanan bir tuğ idi, şimdi AKP 'ye dur diyecek haklı sancaktır. Milliyetçi hareket Türkiye 'nin milli birliğinin temel harcıdır. Türkiye 'nin kanlı bir kardeş kavgasını önlemek herkesin en önemli görevidir. Başbakan Erdoğan 'ın siyasi kışkırtmalarına rağmen bu oyun boşa çıkarılacaktır.

'MİLLİ BİRLİĞİMİZE KAFA TUTUYORLAR'

Türkiye Gezi Parkı 'na sabitlenmişken bölücüler meydanı boş bulmuşlardır. Diyarbakır'da sözde Kuzey Kürdistan Konferansı adıyla kepazelik sergilenmiştir.Başbakan bu konuya hiç değinmemiştir. PKK ve siyasi temsilciler Türkiye 'yi çoktan bölmüştür. Hükümetten hala hareket yoktur.

İmralı canisinin talimatlarıyla Diyarbakır'da yapılan konferans millete hakarettir. Acaba Başbakan ve takımı Gezi Parkı 'nı PKK ile birlikte dikkatleri başka yöne çekmek için mi yapmıştır. İmralı canisine söz vermiş midir? Sayın Cumhurbaşkanı neden sessizdir. Birileri vatanımızda toplantı yapmakta ve milli birliğimize kafa tutmaktalar.

BAŞBAKAN TERÖRİSTLERİ RAHATLATMIŞTIR

Konferansta Kürdistan'a statü, ana dilde eğitim ve Kürtçe'ye resmi dil talebi istenmiştir. Artık hiçbir günün kendilerini inkar edemeyeceklerini ifade etmekteler.Başbakan Erdoğan Gezi Parkı ile uğraştıkça teröristler rahata ermiştir.

Başbakan ve hükümeti Gezi Parkı parantezini genişlettikçe bölücüler ve İmralı canisi rahata ermiştir. Başbakan Erdoğan mitinge katılanlara bayrak asın çağrısı yapacağına bayrağı kirletenleri ve bizzat kendisini gözden geçirmelidir.

'AKILLI OL ERDOĞAN'

Türkiye 'ye kast etmek isteyen ne kadar soysuz varsa kıpırdamış veayaklanmıştır. Başbakan sözde Kuzey Kürdistan konusunda açık çek vermişse deği bu dünyada mahşerde bile olsa yakasından tutmazsak namerdiz. Milliyetçi Hareket henüz son sözünü söylemedi derken doğru söyledik. Akıllı ol yoksa Türk milleti ve milliyetçi hareket senin aklını başından almayı çok iyi bilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!