1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Diyarbakır bir Gaziantep olamadıysa..."

"Diyarbakır bir Gaziantep olamadıysa..."

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörün bitirilmesi konusunda atılan adımları ve gelinen son noktayı Gaziantep'te değerlendirdi.

"İlgili tüm kurumlarımızı çalıştırıyoruz. Terör belasından kurtulmak hepimizin ortak amacıdır" diyen Başbakan Erdoğan, örgütün silah bıraktığı taktirde yurt dışına çıkmasına destek olunacağı mesajını verdi.

Başbakan, Mardin'de bir polisin şehit edilmesini de hatırlatarak "Silah bırakılana kadar terörle mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

"Sebebi terör"

"Terör bu topraklara açlıktan, yokluktan, sefaletten başka bir şey sağlamadı" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Gaziantep'i de bu hale dönüştürme hesabı içine girdi ama Allah'ın izniyle sizin dik duruşunuz, omurgalı duruşunuz ve 'burada teröre yer yok' deyişiniz onların buraya girişini engelledi, Gaziantep insanı da o güçlü yapısıyla altıncı, yedinci sanayi bölgelerini yapıyor. Eğer bugün Diyarbakır bir Gaziantep kadar olamadıysa bunun en önemli sebebi, birinci sebebi terördür. Eğer Van, Gaziantep kadar olamadıysa bunun en birinci sebebi terördür."

"Silahları bırakmalarını istiyorum"

Başbakan Erdoğan, terörün artık Türkiye'nin gündeminden tamamen çıkarılması gerektiğini belirterek, "Silahları bırakmalarını istiyorum. Sıkılı yumrukları aradan çekip, öfkenin, nefretin diline bir son verip insanca yaşamanın önünü açmamız, bunu güçlendirmemiz gerekiyor'' dedi. 

"Terör belasından kurtulmak hepimizin ortak amacıdır"

Barış sürecinin devam ettiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, örgütün silah bıraktığı taktirde yurt dışına çıkmasına destek olunacağı mesajını verdi.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Terör örgütünün eylemlere son vermesi ve yurt dışına çekilmesi, silahı bırakması için ne yapmak gerekiyorsa diyoruz onu yapsın, biz elimizden gelin desteği verilim. İlgili tüm kurumlarımızı çalıştırıyoruz. Terör belasından kurtulmak hepimizin ortak amacıdır, ortak dileğidir. Bu yolda azimle, sabırla, kararlılıkla çaba göstermeye devam edeceğiz.'' 

"Terör örgütü silah bırakmadığı süreçe mücadelemiz sürecek"

Mardin'de bir polisin şehit edilmesini hatırlatan Başbakan Erdoğan,  terörle mücadele konusunda bir kez daha kararlılık mesajı verdi.

Başbakan, ''Terör örgütü silahı bırakmadığı, saldırılarına son vermediği sürece biz terörle mücadeleyi kararlı şekilde sürdüreceğiz. Birileri çıkıyor hükümeti, devleti operasyon yapmakla bu süreci zedelemeyle suçluyor. Hiç kusura bakmasınlar, elinde silahla benim güvenlik güçlerime kast edenlere, arkadan gelip benim polisimi şehit edenlere karşı biz toprağımızı, vatanımızı geri adım atmadan savunuruz ve savunuyoruz'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!