1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. E Devlet SGK borcu Sorgulama GSS Prim Gün Sayısı Öğrenme

E Devlet SGK borcu Sorgulama GSS Prim Gün Sayısı Öğrenme

E devlet sgk borcu sorgulama ve genel sağlık sigortası prim gün sorgulaması yaparak emeklilik detayları hakkında çeşitli bilgiler elde edebilirsiniz. Ülkemizde çalışanların primleri hangi sektörde olursa olsun

A+A-

 

E devlet sgk borcu sorgulama ve genel sağlık sigortası prim gün sorgulaması yaparak emeklilik detayları hakkında çeşitli bilgiler elde edebilirsiniz. Ülkemizde çalışanların primleri hangi sektörde olursa olsun SGK Bağkur veya SSK üzerinde yatırılmaktadır. Sosyal güvenlik kurumu aracılığı ile gerçekleştirilen sorgulama hizmetlerinde bu sisteme dönük tüm bilgiler kısa süre içerisinde öğrenilmektedir. Peki Sosyal Güvenlik Kurumu borcu sorgulama hizmeti nedir ve buna dönük sorgulama hizmetleri nasıl yapılmaktadır. SGK borç sorgulama hizmeti eskiden bağkur hizmetinin şimdiki genişletilmiş hali ve kendi primlerini elden yatıran vatandaşlarımızın ayrıca çalışanlarının primlerini bu mecradan yapan vatandaşlarımızın bilgilerini almış oldukları bir sorgulama hizmetidir. SGK borç sorgulama yapabilmek için ilk olarak primlerin kesintili bir biçimde yatırılmış olması gerekmektedir. Diyelim ki primlerinizi yatırıyorsunuz ancak belli dönemlerde çeşitli sebeplerden ötürü prim yatırma konusunda sıkıntılar meydana gelmiş oldu bu durumda borç sorgulama işlemi yapılarak geçmiş döneme ait borçlar kısa süre içerisinde öğrenilebilmektedir.

E DEVLET SGK BORCU SORGULAMA TIKLA

SGK GSS PRİM SORGULAMA

Hiç sigorta primi yatırılmayan veya özel sektörde çalışarak prim yatırma konusunda geç kalmış veya sigorta primleri yatırılmamış vatandaşlarımız ise gss kapsamında değerlendirilerek primleri devlet tarafında gss prim şeklinde yatırılmaktadır. GSS sorgulama işlemleri de yine bu mecra üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Genel Sağlık sigortası kapsamında değerlendirilmek ve sağlık imkanlarından yararlanmak istiyorsanız genel sağlık sigortası kapsamına dahil olmak için gelir testi uygulamasının gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. GSS prim borcu sorgulama hizmetleri işe başlamış olduğunuz ilk andan itibaren ne kadar priminizin yatmış olduğunu öğrenebileceğiniz bir sistemdir. Kaymakamlık binalarında gelir testi yaptırabileceğiniz şubeler bulunmaktadır. Buralardan gelir testi yaptırarak gelirinizin olmadığını tespit edebilir ve siz de GSS kapsamına dahil olabilirsiniz. GSS borç sorgulama e devlet üzerinden şifresiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.