1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Edirne'de kurbanlı poligon açılışı

Edirne'de kurbanlı poligon açılışı

'Açık Atış Poligonu', protokol üyelerinin katıldığı törenle kesilen kurban ardından okunan dualar eşliğinde açıldı.

A+A-

'10 Nisan Polis Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Polis AtışŞampiyonası'nda 1000 polis memurunun arasında ilk 3'e giren 2 kadın polis memuruna kupa verildi.

KOYUN KURBAN ETTİLER

Atış poligonun olmadığı Edirne'ye, 2011 yılında göreve başlayan Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan'ın girişimleriyle Arnavut Köyü yakınlarında 'Açık Atış Poligonu' yapıldı. Poligonun açılış törenine Edirne Valisi Hasan Duruer, Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, daire müdürleri ve çok sayıda polis memuru katıldı. Atışpoligonunda kaza olmaması için bir koyun kurban edilirken, Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm'ün okuduğu dua ardından protokol üyeleri poligonun açılış kurdelesini kesti.

Edirne'de atış poligonu olmadığı için polis memurlarının atışlarını Kırklareli'nde gerçekleştirdiğini belirten Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, "Edirne Belediyesi'nin bize tahsis ettiği bu alana valimizin de desteğiyle poligon kuruldu. Şimdi polis memurlarımızı burada atışlarını gerçekleştirecek" dedi.

BURAYA CİDDİ BİR EMEK VERDİLER

Ciddi bir emekle atış poligonunu açıldığını belirten Edirne Valisi Hasan Duruer,şöyle konuştu: "Emniyet Müdürümüz güzel bir işi başardı. Buraya ciddi bir emek verdiler. Tabi bu işin yapılmasında şöyle önemi var. Emniyet mensuplarımız sürekli Kırklareli'ne gidiyordu ve buda emek ve zaman kaybına neden oluyordu. Yapılan bu poligon, harcamalarda ciddi birtasarruf sağlayan bir çalışma oldu. Bu sene emniyet açısından güzel birfaaliyet daha var. Yeni Emniyet Müdürlüğü binası yapılacak. Emniyetteşkilatımız şuan 13 ayrı kurumda hizmet vermeye çalışıyorlar. İnşallahyakında yeni binanın temeli atılacak. Konuşma yerine, silahların konuşması gerekiyor. Bakalım arkadaşlar eğitimli mi?"

Ardından 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve bin polisinkatıldığı 'Polis Atış Şampiyonası'nda birinci olan polis memuru Dilek Demirci, ikinci olan polis memuru Mümtaz Akbulut ve üçüncü olan kadın polis memuru Mutlu Ünal'a Kırklareli Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş kupalarını verdi. Ardından da açılışa katılanlar ve polis memurları ve amirleri, alınan tedbirlerin ardından poligonda gösteri atışı yaptı.

POLİGONUN OLMADIĞI EDİRNE'DE TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Edirne'de 4 yıldan bu yana görevli olan ve atış poligonu olmadığı için tabancaylaatışlarını Kırklareli'nde gerçekleşktiren, 2012 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Ankara'da düzenlenen 'Türkiye Polisler Arası Atış Şampiyonası'nda 2'nci olan 9 yıllık polis memuru Dilek Demirci, 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, poligonun resmi açılışı yapılmadan önce düzenlenen 'Polis Atış Şampiyonası'nda bin meslektaşını geride bırakarak birinci oldu.

1000 KİŞİ İÇİNDE BİRİNCİ OLDU

Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, dereceye giren kadın polis memurlarıyla gurur duyduğunu söyledi. Başarısını düzenli çalışma ve spora borçlu olduğunu belirten Dilek Demirci, şöyle dedi: "Bileğimizi güçlendirirsek bu işi başarırız. Ben de düzenli çalışmayla bu işi başardım. Hedefim uluslararası yarışlara katılarak Türkiye'yi temsil etmek. Edirne'de 1000 meslektaşımı geride bırakmak güzel bir duygu. İnşallah ileride daha önemli ve güzel başarılar elde edeceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!