1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Efkan Ala: Dilim varmıyor ama

Efkan Ala: Dilim varmıyor ama

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 6. Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu.

A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 6. Büyükelçiler Konferansında konuştu. Türkiye'nin sadece bulunduğu bölgede değil, dünyanın farklı bölgelerinde dikkatleri çeken bir konum aldığına değinen Ala, "Bunda hepimizin elbette payı var. Ama arzu ettiğimiz noktada değil isek, daha fazlasını istiyor isek, geri kalan kısma ulaşmamanın sorumluluğu da hepimizin üstündedir. Biz ne yaptığımızla değil, bundan sonraki süreçte de neleri yapamadığımızla kendimizi ölçeceğiz. Kriterimiz, hedeflerimiz olmalı" dedi. 

Bu görevin dışarıda sadece Dışişleri Bakanlığı'nın içeride sadece İçişleri Bakanlığının görevi olmadığını ifade eden Ala, dışarıda büyükelçilere içeride ise valilere bir takım görevler verildiğini söyledi. "Ancak zamanın bize yüklediği sorumlulukları unutursa çok eksik yapmış oluruz. Türkiye’nin ihtiyacı ne ise, bunun tamamının sorumluluğu dışarıda sizin, içeride ben de oradan geldiğim için söyleyeyim valilerindir" diye konuştu. 

"DİLİM VARMIYOR AMA..." 

Bakan Efkan Ala sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Bakınız Türkiye ne zaman yatırım ortamını iyileştirecek. Dünyadaki gelişmelerden pay alabilecek Dünyaya hizmet ve mal ihraç edebilecek çok ciddi inisiyatifler alıyor ise ne zaman meselelerin üzerine kararlılıkla gitmeye çalışıyor ise o zaman demokrasimize irademize yönelik bir takım saldırıları birlikte yaşıyoruz. Çeşitli, dilim varmıyor ama darbe girişimlerini birlikte yaşıyoruz. Bunları bertaraf etmenin yolu doğru enformasyondur, uluslararası toplumu doğru bilgilendirmedir, doğru duruştur. Bir demokrasiye saldırı varsa onun çaresi daha fazla demokrasidir. Ama bunun da daha iyi anlatılmasıdır. Sizlere de bu süreçte çok önemli görev düşüyor.''

 76 MİLYON VATANDAŞIMIZIN NASIL ETKİLENDİĞİNİ AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN 

İhracatın ülke ekonomisi için önemine dikkat çeken Ala, "İhracatı, o ülkelere yönelik artırırsak eğer bizim en ücra köyümüzde işler daha iyi gitmeye başlar. İstanbulumuzdan başka bir ilimizden yapılan bir artışın inanın her şehirde bunun etkisi hissediliyor. Türkiye'nin genelinde, kılcal damarlarına kadar işlemiş olan ekonomik arzuyu gerçekleştirecek olan en önemli makamlardan biri de sizsiniz. Her ay aldığınız, sizin bulunduğunuz ülkeye ihracat ne kadar artmış, 76 milyon vatandaşınızın nasıl etkilendiğini aklınızdan çıkarmayın" şeklinde konuştu. 

YAPILAN HİÇBİR İŞİ MİLLET UNUTMAZ 

"Yapılan hiçbir işi de bizim milletimiz unutmaz" diyen Ala, "Aynı zamanda bu görevler birer fırsattır. Bunlar ağır işlerdir ama zevkli hale getirmeye müsait işlerdir. Vatandaşlarla karşılaşıp onların bir sorunu çözdüğünüz zaman o duygunun size verdiği motivasyon inanın başka hiçbir alanda elde edemeyeceğimiz motivasyondur" dedi. 

RUTİN ATAMALAR 

Öte yandan Bakan Efkan Ala, program sonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Ala, Emniyet'teki atamalara ilişkin bir soruya, "Devlette rutin atamalar" cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!