1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. EGM: Rütbe terfi işlemleri eşit koşullarda yapılmaktadır

EGM: Rütbe terfi işlemleri eşit koşullarda yapılmaktadır

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinin rütbe terfi işlemlerinin, usul ve esaslar doğrultusunda aleni, objektif ve eşit koşullarda yapıldığı bildirildi.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Emniyette terfi kavgası" başlığıyla bir gazetede yer alan haberin tamamen gerçek dışı ve hayal ürünü olduğu belirtildi.

Emniyet Genel Müdürü ile İstanbul Emniyet Müdürü arasında terfi işlemleri ile ilgili herhangi bir görüşme yapılmadığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinin rütbe terfi işlemleri, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu ve ilgili yönetmelikte yer alan usul ve esaslar doğrultusunda aleni, objektif ve eşit koşullarda yapılmaktadır. Kanunun öngördüğü yazılı ve sözlü sınavlar bilimsel çerçevede yapılmış ve hizmet içi eğitime başlanılmıştır.

Kanun hükmü gereğince, yapılan sınav aşamalarında başarılı olan adaylar hakkında terfi kararı, emniyet teşkilatının en üst yönetim kadrosundan oluşan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ile Merkez Değerlendirme Kurulu tarafından verilmektedir.

Bu Kurullar, terfi edecek personelin bulunduğu rütbedeki performans puanı, başarı ve üstün başarı belge bilgilerini, mesleki bilgi, beceri ve davranışları ile geçmiş hizmetleri, bulunduğu rütbede adli ve disiplin soruşturma ve ceza bilgileri ve sınavlar sonucunda elde ettiği başarı durumlarını dikkate alarak personelin liyakat koşullarını değerlendirerek terfi konusunda karar vermektedir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
2 Yorum