1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ehliyet Sınav Sonucunu Öğrenme

Ehliyet Sınav Sonucunu Öğrenme

Ehliyet belgesi; motorlu taşıt kullanmak isteyen tüm bireylerin alması gereken, almadığı takdirde araç kullanamayacağı bir belgedir.

A+A-

 

Ehliyet belgesi; motorlu taşıt kullanmak isteyen tüm bireylerin alması gereken, almadığı takdirde araç kullanamayacağı bir belgedir.

Bireyin ehliyet belgesi almak için de bir takım sınavlardan geçilmesi gerekir ayrıca ehliyet belgesi için gerekli olan bazı şartlara uyması gerekmektedir. Bunlardan bazıları okumuş olduğu okul derecesi, araç kullanmaya engel teşkil etmeyecek kadar bedensel özürlü olup olmadığı, zihinsel özürlü olup olmadığı ehliyet belgesi yazılı ve uygulamalı sınavlarından geçmiş olmak. Bu şartlar aranmaktadır.

Okul derecesi veya herhangi bir sorun, ehliyet belgesi için başvuru yapmanıza engel olacaktır. Bu yüzden öncelikle ehliyet sınavı başvurusu için gerekli olan şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Ehliyet sınavına başvuru için gerekli şartlara engeliniz yoksa ehliyet sınavına başvuru işlemleri gerçekleştirilir.

Sürücü Kursu ehliyet sınav sonuçları artık internetten de kolaylıkla öğrenilebiliyor. Sadece e-devlet şifreniz veya t.c kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Buradan sınavdan almış olduğunuz puana ve ikinci sınav olan uygulama sınavına geçmeye hak kazanıp kazanmadığınıza bakabilirsiniz. Yazılı sınavda motor trafik kuralları ve acil yardım ile ilgili bir takım sorular sorulmaktadır. Sınavın geçmeniz için 70 ve üzeri puan almanız gerekir.