1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emniyet mensupları hangi unvandan emekli olunca ne kadar maaş alıyor?

Emniyet mensupları hangi unvandan emekli olunca ne kadar maaş alıyor?

Emniyet personelinin emekli aylığının miktarı; unvanlarına, kadro derecelerine ve emeklilik seviyelerine göre değişmektedir.

A+A-

Emniyet Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki unvanlarda görev yaptıktan sonra emekliye ayrılanların alacağı emekli aylığının miktarı; unvanlarına, kadro derecelerine ve emekli keseneğine esas seviyelerine göre farklılık göstermektedir.

Emniyet mensuplarından bazılarının 1.derece kadroda yararlanabildiği ek göstergenin aynı olmasından dolayı, farklı unvanlarda görev yapan bu personel aynı hizmet süresi ile emekli olduğunda aynı miktarda emekli maaşı ve emekli ikramiyesi almaktadır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfında görev yapan; Çarşı ve Mahalle Bekçisi, Polis Memuru, Komiser Yardımcısı, Komiser, Başkomiser, Emniyet Amiri, 4 üncü Sınıf Emniyet Müdürü, 3 üncü Sınıf Emniyet Müdürü ve 2 nci Sınıf Emniyet Müdürü arasında astlık-üstlük durumu bulunmasına rağmen, bu unvanlarda olup aylık/kadro seviyesi 1.derece olanlar hakkında uygulanan ek gösterge aynıdır.

Sayılan bu kadro unvanlarında lisans mezunu olarak 1.derecenin ek göstergesine hak kazanmak suretiyle 1/4 seviyesinden emekliye ayrılmış emniyet mensuplarının alacağı emekli maaşı ile 15 Haziran 2018 tarihinden önce emekliye ayrılacak emniyet mensuplarının alacağı emekli maaş ve ikramiyesi miktarlarının ne kadar olacağı, bazı hizmet süreleri itibariyle aşağıda gösterilmiştir. (Bu durum, Emekli Sandığına tabi bir göreve 1 Ekim 2008 tarihinden önce başlamış olan emniyet mensuplarının emekli aylığı için geçerlidir.)

adsiz-018.jpg

NOT:

-100 TL’lik ilave ödeme emekli aylığına dahil edilmiştir.

-Emekli aylığının %4 oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.

-Yükseköğrenim mezunu personele göre hesaplama yapılmıştır.

-Tablo, 1 Ekim 2008 tarihinden önce memuriyete girenlere ilişkindir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
1 Yorum