1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emniyet-Sen Tabelasını Astı

Emniyet-Sen Tabelasını Astı

A+A-

İlk polis sendikası Emniyet-Sen tabelasını astı.

Bugüne dek 32 bin başvuru alan sendika, engellemeler nedeniyle henüz üye kaydı yapamıyor.

Türkiye ’nin ilk polis sendikası Emniyet-Sen sonunda tabelasını astı. ‘Emniyet-Sen’ tabelası Ankara Strasbourg Caddesi üzerindeki sendika genel merkezine asılırken sendika bugüne dek 32 bin başvuru aldı. www.polishaber.net


Tam adı “ Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesinde, Merkez ve Taşra Teşkilatlarında Tüm Çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfı ve Emniyet Teşkilatında Çalışan Diğer Tüm Hizmet Sınıflarına Dahil Personel Sendikası” olan Emniyet-Sen’e başvurular bugüne kadar internet üzerinden yapılabiliyordu. Sendika sözcüsü Abdurrahman Yılmaz şu ana kadar engellemeler nedeniyle üye kaydetmeye başlayamadıklarını bildirdi. Valilik tarafından kendilerine ısrarla sendika kütük numarası verilmediğini kaydeden Yılmaz, “Bu nedenle üye kaydedemiyoruz. Ancak yakın zamanda başlayacağız” dedi. Valilik ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sendika kuruluş belgelerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na henüz gönderilmediğini söyleyen Yılmaz, “Bugün belgeleri bakanlığa biz veriyoruz. Bu yolla en azından haberdar olmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu. Abdurrahman Yılmaz, sendikanın tabelasının da asılmasıyla birlikte bundan böyle sürekli açık kalacağını belirterek, “Bilgi almak isteyen emniyet çalışanları bizi aradıkları takdirde sendikamızı tanıtacağız” dedi. 

Emniyet-Sen’in kuruluşu için verilen ancak “sistem bozuk” denilerek kabul edilmeyen dilekçe, daha sonra kargo yoluyla Ankara Valiliği’ne gönderilmişti. Bu sayede işleme konulan ve tüzel kişiliğini kazanan sendika hakkında resmi makamlar tarafından aradan geçen zamana karşı hiçbir işlem yapılmamıştı.

www.emniyetsen.org


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!