1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Emniyette terfi sınavları sürüyor

Emniyette terfi sınavları sürüyor

Terfi etmeye hak kazanan 4. sınıf emniyet müdürleri, A ve B grubu başkomiserler ile A ve B grubu komiser yardımcıları, yazılı sınava katıldı.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde terfi etmeye hak kazanan emniyet mensupları için yazılı sınav heyecanı bugün de devam etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde başlayan sınav döneminin ikinci gününde A ve B grubu komiser yardımcıları, A ve B grubu başkomiserler ile 4. sınıf emniyet müdürleri yazılı sınava girdi. Ankara'da Polis Akademisi Gölbaşı Yerleşkesi'nde yapılan yazılı sınav saat 10.00'da başladı.
Yaklaşık 1 saat süren sınav süresince emniyet mensupları, kendilerine Polis Meslek Mevzuatı, Ceza Muhakemesi ve Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargı, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, İnsan Hakları ile Genel Kültür branşlarında yöneltilen 40 soruyu yanıtladı.

Komiser Yardımcılarından 3. sınıf emniyet müdürlerine kadar bir üst rütbeye terfi etmek için gerekli şartları taşıyan 7 bin 918 emniyet mensubu için sınav takvimi dün yapılan yazılı sınavla başlamıştı. Dün gerçekleştirilen sınavlara 3. sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri, A ve B grubu komiserler katılmıştı.
Emniyet mensupları yazılı sınavların ardından 25-29 Haziran arasında sözlü sınavlara alınacak. Yazılı sınavlar Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde il merkezlerinde gerçekleştirilirken, mülakatlar sadece Ankara'da yapılacak.
Yazılı ve sözlü sınavlarda aldıkları puanların ortalaması 100 üzerinden 50 olan adaylar, 2-8 Temmuz arasında akıllı sınıflarda interaktif olarak yöneticilikle ilgili hizmet içi eğitim alacak.
Eğitimin ardından 10-12 Temmuz'da yapılacak sınavda da başarılı olan emniyet mensupları arasından bir üst rütbeye terfi ettirilecek olanlar Kurul kararıyla belirlenecek. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!
1 Yorum