1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan Kılıçdaroğlunu İstifaya Çağırdı

Erdoğan Kılıçdaroğlunu İstifaya Çağırdı

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Reyhanlı olayı ile ilgili bazı bilgileri paylaştı ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı.

A+A-

Partisinin grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı ve BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nu partisi CHP'nin Reyhanlı'da yaşanan olaylarla ilişkili çıktığı gerekçesiyle istifaya çağırdı.

Erdoğan, CHP'nin Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda taşeron olarak yer aldığını, Kılıçdaroğlu'nun karanlık odaklarla işbirliği yaptığını bildirdi. Erdoğan, "Hatay'da bazı ihanet içinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları var. CHP'ye yakın bir gazeteci bu karanlık ilişkilerin içinde yer aldı. 2 kez Şam'a giden CHP heyetine rehberlik yapan kişi kaçırma ve saldırı eylemlerinin planlamasını yapan kişinin ta kendisidir." dedi.

"CHP heyetlerini Lazkiye'ye götüren orada Esad'la yapılan görüşmelerde yer alan şahıs Türkiye'deki karanlık eylemleri planlayan şahıstır." şeklinde konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na şöyle seslendi: "CHP Genel Başkanı derhal istifa etmeli."

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının ilgili bölümü:

"CHP Taşeronluk Yapmamalı"

Buradan CHP Genel Başkanı'na ve vekillerine sesleniyorum, bizim Suriye politikamızı eleştirmeye hakkı var. Ama o ülkeyle işbirliği halinde Türkiye üzerinde oynanan oyunlar için taşeron olarak yer almamalı buna millet de biz de yargı da müsade etmez. CHP milletvekilleri yangına benzinle gitti. Hedefi başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. Kendi yandaş medyalarıyla sosyal medya üzerinden psikolojik bir hareket geliştirdiler. Bu saldırının hedefi sonradan ortaya çıktı.

"CHP Karanlık Odaklarla İlişkili"

Burada bazı tarihi bilgileri paylaşacağım. Özellikle CHP'ye oy vermiş kardeşlerimin CHP'nin başında nasıl bir kadronun olduğunu görmelerini ve anlamalarını özellikle görmelerini sitiyorum. CHP'nin başındaki zaatın bize terörist demesinin gerisinde karanlık odaklarla yaptıkları ilişkiler sözkonusu.

Son dönemde 2 CHP heyeti Suriye'ye gitti. Mayıs ayında emniyet görevlilerimiz bazı saldırılarla ilgili önceden operasyonlar yaptı. Bazı mülteci kamplarında bomba patlatmak ve bazı kişilerin öldürülmesine yönelik saldırı planları iş adamı kılıklı biri tarafından planlandı.

Bu zatın babası da Hafız Esad'ın babasıyla arkadaştı. Şimdi oğluyla bu işi yürütüyor. Oğlu Türkiye'ye gelse ne olacağını biliyor. Hatay'da bazı ihanet içinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları var. CHP'ye yakın bir gazeteci bu karanlık ilişkilerin içinde yer aldı. 2 kez Şam'a giden CHP heyetine rehberlik yapan kişi kaçırma ve saldırı eylemlerinin planlamasını yapan kişinin ta kendisidir.

"CHP Genel Başkanı Derhal İstifa Etmeli"

CHP heyetlerini Lazkiye'ye götüren orada Esad'la yapılan görüşmelerde yer alan şahıs Türkiye'deki karanlık eylemleri planlayan şahıstır. İfadeler fotoğraflar tüm deliller şu anda yargının elindedir. CHP lideri ve bazı arkadaşları boğazına kadar çamura batmış durumda. Benim istihbarat birimlerinin elinde deve fotoğrafları yok otomobil içinde olanlar ve plakalar var. CHP Genel BAşkanı'nın ahlaksızca edepsizce yaptığı saldırılar karanlık tabloyu ortaya koymaz. Lafla değil belge ve bilgiyle her şeyi ortaya koyuyoruz. CHP Genel Başkanı derhal istifa etmeli.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!