1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan sert çıktı: Bunu yapanlar namussuz!

Erdoğan sert çıktı: Bunu yapanlar namussuz!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenlediği Diyarbakır mitinginde konuştu.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenlediği Diyarbakır mitinginde konuştu. 

Erdoğan sesindeki rahatsızlığına rağmen mitingini iptal etmedi. 

İşte Erdoğan'ın mitingdeki konuşmasından satır başları: 

Demokrasiye sahip çıktığınız için, milli iradeye sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Türkiye'de oynanan oyunu gördüğünüz, buna karşı çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun Ey Diyarbakır. Sesimizde rahatszılık var Diyarbakır, ama hiç önemli değil, bu can bu tende durdukça durmak yok yola devam... Kardeşlerim, benim Türk, Kürt, Zaza, Arap kardeşim. Türkiye'nin zor süreçlerinde her zaman hakkın, haklının yanında durdrnuz. Tuzağı gördünüz, çinkinliği gördünüz. Ahlak dışı siyaseti, oynanan oyunu gördünüz. Eğilmeden, bükülmeden dimdik, Türkiye'nin yanında durdunuz. 

Kısa, özet ifadelerle sizlere şöyle bugün 30 mart ile ilgili ifadelerimi çok açık söyleyeceğim. 17 aralık darbe girişimini iyi anladınız. 25 aralık iyi anladınız. bunlar kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize yönelik saldırılardır. Bunlara direndiniz Onun için sizlere teşekkürler. Hakkın yanında durduğunuz, yeni ve büyük Türkiye'nin yanında durduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Diyarbakır'a yaraşan bu. Bu kardeşinizin yanında durdunuz, sizlere teşekkür ederim. 

Yıllardır burada BDP belediyesi var. Soruyorum, allah aşkına, BDP belediyesi size hangi hizmeti verdi? Siz oyunuzu ideolojiye mi vereceksiniz yoksa hizmete mi? İki uç var Türkiye'de MHP siyasi Türkçülük yapıyor, BDP siyasi Kürtçülük yapıyor. CHP kumsalların partisi. Ak Parti ise 77 milyonun partisi. Ben yaratandan ötürü seviyorum herkesi. Onun için tek millet diyoruz. İki tek bayrak diyoruz. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/ Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Üç tek vatan. Batıda ne varsa, doğu'da da o olacak. Ah benim kardeşlerim, allah aşkına 15 sene önce denseydi ki Şırnakta Şerafettin Elçi havalimanı olacak dense inanır mıydınız. Biz yaptık. Orada bize oy vermiyorlar demedik. Orası bizim vatanımız dedik. 

Bu BDP'nin ismindeki Barış'a, Demokrasi'ye bakmayın. 16 yaşındaki çocukları dağlara kaçırıyorlar. Biz hepimiz öleceğiz. Bizim çocuklarımız, kızlarımız başörtüsü yüzünden üniversiteye gidemedi. Erkek evladım katsayı yüzünden gidemedi. Kim sağladı gitmesini biz.

Bu ülkede hangi başbakan kendi vatandaşına Kürt Kardeşim dedi? Benden başka yok. Red, inkar, asimilasyon politikasını biz ayaklar altına aldık. TRT Şeş'i kurduk... Kürtçe propaganda yapabiliyor mu? Kürtçe öğrenebiliyor mu üniversitede? Lisede kürtçe öğrenebiliyor mu? ama dert başka. Biz Galip Ensarioğlu kardeşimizi Diyarbakır için feda etmeye hazırlandık bu seçimde. Olsun bir vekilimizi feda edelim dedik. Ki, Diyarbakır hizmet görsün. Ben Galip Ensarioğlu'na danışmanlık yapmaya varım. Diyarbakır'ı ayağa kaldırmamız lazım. Turizm'in patladığı yer olacak diyarbakır. 3 gün kaldı. Size ablalar geliyor mu? Geliyorlar değil mi? Ne yapıyorsunuz? Kovuyorsunuz. Değil mi? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 

Bu pensilvanya ihanet içinde. Youtube'a bir şey düşürdüler. Suriye ile ilgili bir görüşmeyi Youtube'a düşürdüler. Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, namussuzluktur. Bunların inine gireceğiz inine. Daha ne olacak, şu hale bak yahu? Bu kadar önemli bir görüşmeyi ortam dinlemesi yaparak kimse servis yapıyorsun. Diyorum ki çocuklarınızı bunların dershanelerinden alın. 

Bunlar kürdün temsilcisi benim diyor. Hadi oradan. Biz size aşığız. Kürdün temsilcisi lafla olunmaz. Biz size hizmetkar olmaya geldik. 

Anlatacağım çok şey var, ama sesim nedeniyle bana anlayış göstermenizi istiyorum. Siz onu başkan seçeceksiniz, ben de ona danışmanlık yapacağım. İnsan bir kere yanılır. Yaradana sığınıp çalışacağız. Gerçek barış, gerçek demokrasi budur. Bunu başaracağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!