1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan'dan çok sert terör çıkışı!

Erdoğan'dan çok sert terör çıkışı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara saldırısıyla ilgili konuştu teröristleri sevindirmeyeceklerini söyledi. Erdoğan, terör ve terörist tanımının en kısa sürede yeniden tanımlanmasını istedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırının terörün gerçek yüzünü gösterdiğini söyledi. Kızılay'daki eylemin sadece Ankara'yı değil toplumun tamamını hedef aldığını ifade eden Erdoğan, teröristleri sevindirmeyeceğini, Türkiye'nin mücadelesinin devam edeceğini söyledi.

Beştepe'deki Adli Tıp Bayramı buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da yaşanan terör saldırısını değerlendirdi. Halka açık

Unvanının Milletvekili olması, gazeteci olması STK yöneticisi olması, o kişinin aslında bir terörist olduğu gerçeğini değiştirmez.

mekanlarda gerçekleştirilen saldırıların belirli hedeflerinin olduğunu söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

"Suruç'ta, Ankara Garı'nda, İstanbul Sultanahmet'te yine Ankara Merasim Sokaktaki saldırıların hepsini de belirli hedeflere yönelik değerlendirebiliriz. Ancak son saldırı Ankara'da yaşayan veya Ankara'ya yolu düşen herkesin bulunma ihtimali olan bir yerde, pazar gibi insan çeşitliliğinin zirvede olduğu bir günde, kalabalığın en fazla olduğu akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor.

Kızılay'daki eylem şu veya bu kesime değil, doğrudan toplumun tamamına yönelik bir saldırı olması dolayısıyla yani toplumun özetine yönelik bir saldırı olması dolayısıyla terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadisedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırı nedeniyle Beştepe'deki programın iptal edilmesi yönünde teklif geldiğini; ancak teröristleri sevindirmeyeceklerini söyleyerek bu teklifi kabul etmediğini açıkladı. Erdoğan, "Yolumuza aynen devam edeceğiz" diye konuştu.

"TERÖRİST OLDUĞU GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ"

Elinde silahı olan teröristle, unvanını ve kalemini teröre destek olma noktasında kullananların arasında fark yoktur. Unvanının Milletvekili

Ya bizim yanımızda olacaklar ya da teröristlerin yanında yer alacaklar. Bu işin ortası yoktur.

olması, gazeteci olması STK yöneticisi olması, o kişinin aslında bir terörist olduğu gerçeğini değiştirmez. Tetiği çeken terörist olabilir ama teröristin amacına ulaşmasını sağlayan bunlardır.

"TERÖR VE TERÖRİSTİN TANIMI YENİDEN YAPILMALI"

Terör tanımını, terörist tanımını en kısa sürede yeniden yapılarak Ceza Kanunumuza derç etmeliyiz diye düşünüyorum. Terör örgütlerine destek verdikleri için güvenlik güçlerimizce yakalanan kişilerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkıp gitmesi artık tahammül edebileceğimiz bir durum değildir. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü veya örgütlenme özgürlüğü meselesi değildir."

Davutoğlu'ndan Ankara açıklaması

"ASIL BEDELİ ONLAR ÖDEYECEK"

Böylesine acı bir hadiseyi siyasi rant devşirme vesilesine dönüştürmeye çalışanları da milletimiz asla unutmayacak ve affetmeyecektir. İçeride ve dışarıda bugün bize bedel ödettiklerini sananlar gerçek bedeli kendileri ödeyeceklerdir. Bunun da böyle bilinmesini isterim. Biz, milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin bekası için bin yıldır bedel ödüyoruz, ödemeye devam etmekten de çekinmeyiz. Bugün bize en alçak, en sinsi, en insanlık dışı yöntemlerle saldıranlar, inanın bana bedel ödeme günü geldiğinde hayvandan daha aşağı bir konuma düşecekler ama yine de kendilerini bekleyen akıbetten kurtulamayacaklardır."

Ajanslar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır!